Archiv rubriky: Podzim 2010

Závěrečné tabulky sezóny Podzim 2010

Závěrečná tabulka 6.H ligy pro sezónu Podzim 2010

Pořadí Název týmu zápasů výhry remízy prohry skóre body
1 Torpedo Barrandov 11 9 2 0 56:18 20
2 64! FC Kobylisy 11 9 1 1 48:16 19
3 Pivní pohoda AC 11 7 2 2 44:18 16
4 Sen Černý Most II PG 11 7 2 2 35:14 16
5 Tycho de Brahe FC B 11 8 0 3 32:28 16
6 Alej FK B 11 5 2 4 24:18 12
7 Cosmo Hagibor FC 11 4 2 5 26:22 10
8 Jabadabadoo Prosek 11 3 1 7 28:40 7
9 Dýně AC A 11 3 0 8 20:47 6
10 New Jersey Devils B 11 3 0 8 22:29 6
11 Prague United 11 2 0 9 24:43 4
12 Black bridge elite 11 0 0 11 0:66 0

Jabadabadoo – Tycho De Brahe FC B

Jabadabadoo Prosek – Tycho De Brahe FC B 2 : 5
Góly: 32. Podlipný Zdeněk; 37.Hradílek Pavel;

Sezonu plnou rozpaků jsme zakončili zápasem proti béčku Tycho de Brahe, na jeho domácím hřišti na Děkance. Zima se letos přihlásila dříve, než jsme bývali zvyklí, a tak se i poslední zápas odehrál prakticky na sněhu, tedy spíše na jeho zmrzlých zbytcích. Na těžkém povrchu se soupeř lépe pohyboval a od začátku nás přehrával. Během prvních 10 minut si vytvořil pohodlný náskok 3:0, který do poločasu ještě rozmnožil. My jsme své šance díky nedůrazu v zakončení a poměrně jistému brankáři TdB neproměnili. Poločas jsme tedy prohráli 0:4 a rýsoval se další debakl.

Hned zkraje druhé půle vykřesal jiskru naděje Zdenda, povedenou přízemní střelou skoro z půlky hřiště smazal nulu na našem kontě. Hezký moment, jeden z mála na naší straně. Soupeř už v tu chvíli hrál údržbu a docela nás šetřil, vědom si své převahy. Zpátky na zem nás vrátil Martin svým odkopem, kterým trefil do hlavy jednoho z protihráčů, od něhož se míč dokutálel, ke všeobecnému veselí, do naší branky. Kdyby někdo pořizoval sestřihy našich zápasů z několika posledních sezon, měl by ve finále hodnotný materiál pro silvestrovský program… Na konečných 2:5 z našeho pohledu už jen kosmeticky upravoval Pavel povedenou hlavičkou. Ani tento zápas se nakonec nedohrál v klidu, jelikož jakýsi Bonaparte v kádru hostí neunesl fakt, že kolem něj necupitáme jako baletky a nepovažujeme ho za chráněný druh – a jelikož se nikdo od nás nenechal vyprovokovat jeho přiblblostmi, frustrován odstoupil ze zápasu a v civilu jej dosledoval ze střídačky. To byl jediný rušivý element v jinak úplně pohodovém utkání.

Jestliže tedy všechny údaje v tabulce odpovídají skutečnosti, i přes mizernou hru a ještě horší výsledky jsme se udrželi v 6. lize. Paradoxně nám k tomu (a to je velká ostuda) stačily pouze 3 body ze hřiště (a bývaly by byly stačily i 2) a 2 kontumační vítězství, jedno formální a stejné pro všechny týmy, druhé darované Dýní. Z hlediska herního je to snad nejhorší sezona v naší historii. Následuje dlouhá zimní pauza, během které se z nás těžko stanou míčoví kouzelníci, takže optimismus rozhodně není na místě. Pokud se na našem závěrečném posezonním dýchánku sejde smysluplný počet lidí, měli bychom pořešit, co s tím dál, protože pád až na úplné dno Hanspaulky v podobě osmé ligy je při současném rozpoložení týmu jen otázkou času. A že dostat se z úplného suterénu soutěže alespoň o patro výš je kolikrát otázka i hodně velkého štěstí, o tom jsme se sami mohli přesvědčit – není to zase tak dávno. Při našem aktuálním herním projevu se obávám, že už bysme tam také mohli zůstat a rozmnožit řady recesistů a fotrů, co si jednou týdně jdou „udělat žízeň“. Nevím, jak ostatní, já to takhle rozhodně nechci.

H.

Zápis rozhodčího:
Hřiště bylo absolutně nepřipravené a neregulérní. Nedá se ani tak mluvit o předvedeném výkonu obou celků, jak spíše o ohleduplnosti hráčů k sobě a soupeři.

New Jersey Devils B – Jabadabadoo Prosek

New Jersey Devils B – Jabadabadoo Prosek 2:3
Góly: 4. min Hradílek Pavel; 45. min Weigl Jan; 55. min Guttenberg Roman;

Honzík se konečně uvolil otevřít svůj šuplík a podělil se s námi o jeho obsah. Konečně přibyly chybějící reportáže z posledních pěti zápasů. Hurááá.

Tak jsme před zápasem kalkulovali s bodem jako minimem pro reálnost záchrany v šestce, no a máme body dva! Přes noc nasněžilo a tak se hrálo „na bílo“. Sešlo se nás jako psů včetně našeho Deux ex Machina, Radka Pecky. Ten se totiž taky vždycky vynoří, když to nikdo nečeká a sehraje rozhodující roli v příběhu…

Hned zkraje dal Pavel gól na 0:1, to jsem zrovna na střídačce koukal, kde co lítá, takže jsem tu situaci neviděl. Za tohoto stavu se soupeř snažil hrát fotbal a ještě do poločasu otočil skóre, vždy po našich stupidních chybách. S druhým gólem v naší síti propukla u soupeře epidemie choroby „Itálie“ – tzn. kromě zdržování a kouskování hry opravdu častým střídáním přidali ještě výsměch naší bezmoci se tomu nějak účinně bránit. Poločas jsme tedy prohráli 2:1. Byly tam zase nějaké tyče a vynikající šance ke skórování, ale… však víte, štěstěna s námi halt letos nekamarádí…

Druhou půli jsme se pilně snažili o vyrovnání, i přes frustraci některých jedinců (mě nevyjímaje) z čím dál horšího výkonu sudího. Nutno je ale přiznat, že poškozen se může cítit i soupeř, sudí to prostě j*bal na obě strany a jednu absurditu vršil na druhou… Nevím proč, ale asi 15 minut před koncem zůstal Pavel při našem vhazování totálně nekrytý kýmkoliv ze soupeřů, takže jsem se modlil, ať to, proboha, nehodím jinam – a ejhle, Pavel, opět hlavou, srovnal na 2:2. To nám mohlo za jistých okolností stačit, nicméně s jídlem roste chuť a tak jsme pokračovali ve snaze o zteč soupeřovy branky – zejména Pecoun byl v soubojích s gólmanem velmi agilní a na těžkém terénu ho ohrožoval asi nejvíce z nás, někdy ke škodě týmu, kdy místo přihrávky do „prázdné brány“ volil raději zakončení. Sudí nám upřel chvíli před koncem penaltu, po neoddiskutovatelném faulu právě na Radka, ale nakonec jsme se přeci jen radovali – 3 minuty před koncem Pecoun doslova propasíroval balon do branky a přiblížil nás tak k vítězství, které jsme i přes závěrečný velký tlak NJ uhájili. Vítězství o to sladší, že nějakých 50 minut jsme museli snášet výbornou zábavu na náš účet, kdy nepřesné výroky rozhodčího a naše následná nelibost budily v táboře soupeře veselí. Ale konec dobrý, všechno dobré, jak se říká – teď budeme čekat, co hráli ostatní a s čím půjdeme do posledního kola…

Zápis rozhodčího:
Velice bojovné utkání, kde si soupeři nic neodpouštěli.

Jabadabadoo Prosek – Dýně AC A

Jabadabadoo Prosek – Dýně AC A 6:0k

Tak zápas s Dýní skutečně napověděl, i když asi něco jiného, než co jsem měl minule na mysli… A to sice fakt, že nejen v našem týmu je přítomen faktor Psycho. S nadsázkou se dá říci, že dneska jsem projel půl nádrže kvůli 4(slovy čtyřem!!!) minutám hry. Na zápas jsme se scházeli jako ichtylové – Roman G. uvízl na Kbelské v tradiční zácpě, o které určitě neslyšel poprvé v životě a Martin díky selhání svého mobilu si nezajistil odvoz, tudíž cestoval vlakem, a to i s komediální vložkou – rád bych viděl pohledy cestujících, kteří spatřili odcházet na záchod člověka v civilu a zpátky se jim vrátil fotbalový brankář – inspektor Clouseau hadr. Takže jsme oddalovali začátek zápasu a když už dorazil alespoň Roman, Standu jsme přesvědčili, že prostě do Martinova příchodu musí do branky a mohlo se začít.

Dýně přistoupila k zápasu dost dravě a (prozatím) zdravě agresivně a my moc nestíhali jejich tempo. V asi druhé minutě jsme poslali přezout jednoho ze soupeřů, což patrně přispělo k následnému brzkému vyvrcholení mače – Zdeňkův důraz při bránění se moc nezamlouval jednomu ze soupeřových hráčů a svoji stížnost rozhodčímu podpořil pár nadávkami. Sudí následně tasil kartónek barvy žluté – nesportovní chování. To pán moc nepobral a pičoval dál, i s naznačením fyz. ataku rozhodčího – a to už se červenalo. No a protože pán už byl v ráži, tak sudího trefil otevřenou dlaní do úst (to se červenalo podruhé, tentokrát ovšem Bio) a byl tu kaňjec filma. Za doprovodu dalších ubohostí ze strany toho blázna a jemu podobných nemohl tým Dýně dlouho pochopit, že hrát už se prostě nebude a nám tak spadly do klína veledůležité 2 body. Později jsme se shodli, na základě těch 4 minut, které se stihly odehrát, že Dýně by pro nás rozhodně nebyla lehkým oříškem. O to víc je to může srát, protože takhle blbě ztratit tak důležitý (ale co já vím, třeba to tak nežerou) zápas o záchranu – no já bych to kousal těžko a nevím, jestli bych, kdyby něco takového potkalo nás, chtěl s takovým člověkem ještě někdy nastoupit v jednom týmu… No nic, aspoň jsem se pěkně projel a pohled na tabulku je již veselejší…

Co napsal rozhodčí?
Zápas předčasně ukončen ve 3.minutě pro inzultaci rozhodčího. Hráč Hilbert napadl rozhodčího úderem do obličeje! (To asi není komentář rozhodčího, nýbrž komise PSMF…)

Cosmo Hagibor – Jabadabadoo Prosek

Cosmo Hagibor – Jabadabadoo Prosek 1:1
Branky:16. V. Lukášek – 25. J. Weigl

Tak ten bod, o kterém jsem psal minule, už tedy máme, no. Je to sice hezké, ale dovolím si být neskromný a vyslovit myšlenku, že tentokrát jsme si zasloužili oba dva, jelikož jsme zase hráli fotbal a měli dostatek šancí – bohužel chybělo jen trochu štěstí, vše ostatní bylo v pořádku. Vedení jsme se ujali z Honzou W. proměněné penalty, nařízené za faul brankáře na Pavla v PU. Gólman se dost vztekal, že byl sám faulem poslán Pavlovi pod nohy, nicméně o to se zasloužil jeho vlastní spoluhráč, takže nebylo co řešit. Hagibor vyrovnal střelou, která následoval po skrumáži před naší brankou, kdy jsme nebyli schopni odpálit balon někam do zadele, a balon se, jak jinak než odrazem od tyče, dostal do naší branky, no blil bych, to už snad není možný! Poločas tedy skončil 1:1.

Druhou půli jsme měli více ze hry, nastřelili 2 tyče, ale prostě ne a ne a ne, nám to tam nespadne. Zdeněk podal famózní výkon, jezdil po lajně celej zápas, nabízel se do kombinace, přihrával, přesně střílel a já nevím co všechno, prostě paráda. Shodli jsme se s klukama, že se chtěl ukázat před svojí fanynkou, takže dostal příkazem vodit ji s sebou na zápasy už pořád! Škoda, že ho to nenapadlo dřív… Týmy tabulkově okolo nás taky pořád prohrávají, takže stále žije naděje na záchranu, ale musíme už konečně ubojovat nějaké vítězství, bez toho to nepůjde. Otázkou je, jestli má smysl vůbec usilovat o setrvání v šesté lize, na kterou v současnosti výkonnostně opravdu nemáme. Názory v týmu se různí, já osobně tvrdím, že ano, protože vždycky je tu naděje na zázrak v podobě zlepšení hry i výsledků. Chápu, že někdo může být otrávený, protože takhle blbě jsme asi opravdu ještě nikdy nehráli, ale každý ať si uvědomí, jak těžko se pak drápe o ligu výš a jaké blbosti můžou týmu zkazit dobře rozjetou sezonu (nesmysl v podobě zpětných kontumací zápasů vyloučených týmů atp.), takže proč se nepokusit to ubojovat a na jaře začít s čistým štítem? Já tvrdím, že máme-li spadnout, ať spadneme, ale pokud pod sebe dokážeme dostat jiné tři týmy, tak halt prostě asi bude někdo ještě horší než my a účast v 6. lize si zasloužíme, i když tedy na jejím chvostu… No nic, příště hrajeme skutečně existenční zápas o udržení, ten hodně napoví…

Co napsal rozhodčí:
Spravedlivé dělení bodů. (Ufff, to se rozhodčí rozepsal)

Jabadabadoo Prosek – Alej FK B

Jabadabadoo Prosek – Alej FK B 0:3
Branky: 15. 60. J. Svátek, 21. I. Karhan

Další políček do tváře jsme utržili od Aleje B, která nás dokonale předčila v důrazu před brankou a produktivitě. Na tyče a břevna se nehraje, takže góly vstřelil pouze soupeř a nutno říci, že zaslouženě, prostě chtěli víc. Soupeřovy standartky bráníme jako ponocní a Martin prostě všechno nechytí. Nějakou tu šanci jsme měli, ale na 3 góly to stejně nebylo, tudíž prohra naprosto zasloužená.

Něco je hodně špatně – nikdy jsem nezažil, aby jsme se okamžitě po zápase všichni sebrali a jako smrad mlčky zmizeli z areálu hřiště, jen s pozdravem na půl huby a pohledem do země… Jediné pozitivum vidím v tom, že Matěj, ačkoliv byl v trestu za ČK a musel kvůli tomu utéct od domácích povinností, se přišel aspoň kouknout, i když nemohl hrát. Náš další potrestaný hráč, Roman V., se naopak angažoval na lavičce soupeře, a jak jsem později slyšel o Pavla, daleko více, než by bylo zdrávo… Je hezké mít kamarády v soupeřově kádru a nedělat, že je neznám, ale načasování a formu bych asi zvolil trochu jinak. Ale vlastně je to jen další kamínek do mozaiky našeho „týmového ducha“, takže se nic zvláštního nestalo. Na hřišti jsme ještě nezískali ani bod a já marně vzpomínám na alespoň podobnou naši výsledkovou a herní krizi. Propad tabulkou je hlubší a hlubší, sedmá liga již otevírá svou náruč…

Co napsal rozhodčí?
Bez branek se vyhrávat nedá a tyčky ani břevna se nepočítají. O tom se přesvědčil celek domácích. Alej nepředvedla nic oslnivého, ale dala tři branky a to na zisk dvou bodů v pohodě stačilo.

64! FC Kobylisy – Jabadabadoo Prosek

Jabadabadoo Prosek – 64! FC Kobylisy 2 : 3
Branky: 26. S. Bejlek, 46. R. Pecka – 12. M. Valo, 27. 42. J. Vaněk

Na pláže Rudého moře se ke mě donesl pouze výsledek, takže záleží na některém z aktérů (může být i z týmu Kobylis :-)), zda se k zápasu šíře vyjádří a zašle report na můj mail, či ho vloží do komentáře pod můj příspěvek.

Tak Honza se po měsíci rozhoupal:
Konečně jsme podali výkon hodný pochvaly. Velkou měrou se o to zasloužil Pecoun, který se na nás zase jednou přišel podívat – podržel vepředu balon a ostatní tak měli čas se mu nabídnout do přihrávky. Na první soupeřův gól (námi opět darovaný, to už je k pos*ání) odpověděl téměř okamžitě Standa, který přes gólmana zblízka protlačil náš aut. Ale za chvíli už opět vedl soupeř, to když se balon odrazil od tyče do naší brány způsobem, jakým to umějí jen naši protivníci…:-( Poločas jsme prohráli 2:1.

Ve druhé půli Matěj sáhl po míči v našem PU, takže červená a pentle – a bohužel proměněná – 3:1. Paradoxně jsme začali Kobylisy ve čtyrech přehrávat, ale už jsme pouze snížili z penalty nařízené po faulu na Pecouna. Kobylisy měly také dohrávat ve čtyřech – Radek se s míčem obtočil kolem posledního bránícího hráče a ten mu faulem zamezil v postupu už jen na samotného brankáře – dle mě červená karta… Poslední velkou šanci spálili Pavel, takže nám nezůstalo nic než dobrý pocit z konečně bojovného výkonu. Třeba Standa se hecnul a ačkoliv jeho místo je na hrotu útoku, skluzem na naší brankové čáře zamezil jasnému gólu, to Martin tou chvílí ještě dobržďoval svůj tradiční průjezd do prázdna…:-) Výsledková mizérie tedy trvá, ale aspoň jsme po delší době nebyli za kašpárky, což po zápase uznale konstatoval i soupeř. V tabulce ale rozhodují získané body, které jaksi stále zoufale chybí!

Co napsal rozhodčí?
Pohledný technický fotbal. V první půli se víc snažili domácí, ale často naráželi na nekompromisní obranu Proseka. Praradoxně se hosté zlepšili po vyloučení Pacáka, kdy vrhli síly do útoku a málem vyrovnali.

Jabadabadoo – Torpedo Barrandov

Jabadabadoo – Torpedo Barrandov 2 : 12 (1:7)

Výsledek mluví nad jakýkoliv komentář, bylo to velmi povedené vystoupení v podání naivního souboru divadla Jabadabadoo. Svým výkonem jsme pokořili pravděpodobně veškeré rekordy našeho 14letého působení v HL. Níž už klesnout nejde…

Sen Černý Most II PG – Jabadabadoo Prosek

Sen Černý Most II PG – Jabadabadoo Prosek 6:2

Zápas 4. kola jsme odehráli v Běchovicích. Jelikož výsledek je v nadpisu, report bych po této větě nejraději ukončil… Ne kvůli skepsi, jen si prostě nějak nejsem jistý, co vlastně psát.

Opět jsme nezačali špatně – soupeř, ač nás věkovým průměrem kádru výrazně převyšoval, se po hřišti lépe pohyboval, byl důraznější a vstřelil po chybě obrany i první gól. Na ten ale po chvilce odpověděl Matěj díky důrazu před soupeřovou brankou a po Šumákově chytře rozehraném přímáku dokonce Pavel převážil výsledek na naši stranu. Poločas jsme vyhráli 2:1.

Do druhého nastoupil ČM s jasnou touhou výsledek otočit. Soupeř ještě zvýšil své úsilí, kolem naší brány bylo co chvíli rušno, střely ze střední vzdálenosti však létaly vysoko nad branku, zblízka buď zasáhl Martin nebo jsme měli kopec štěstí. Rozhodly tak dva téměř slepené góly po rozích, kdy v obou případech chyběl na pozici náš hráč, který by hlídal přední tyčku… Soupeře tyto momenty ještě více nakoply, naopak my jsme tou dobou byli již úplně rozklížení, naše hra v těch chvílích připomínala čutec školáků někde na plácku za činžákem. Ve zbytku zápasu jsme se již skoro k ničemu nedostali, naopak ČM nám tam nasypal ještě další 3 kousky a ze hřiště nás vyprovodil hokejovým výsledkem 6:2.

Celý druhý poločas jsem sledoval díky obnoveným potížím s kotníkem za střídačky a mohl se tak soustředit na náš projev, takže předchozí hodnocení rozhodně není střelou od boku… Nejsem m*dka mediální a nepřísluší mi tudíž individuální hodnocení (spolu)hráčů, ale snad můžu napsat, že jsou to pořád ty samé věci v podání těch samých lidí, které nás srážejí dolů, a to píšu s plným vědomím vlastní omylnosti. Je to jen „blbá“ Hanspaulka na nijak vysoké úrovni a všichni to (doufám) hrajeme tak nějak pro radost, na druhou stranu ne všechny baví dělat soupeřům kašpárky, ať už díky neskutečným a těžko uvěřitelným chybám vyplývajícím z nešikovnosti a nebo, a to je daleko horší, pocitu nadřazenosti nad spoluhráči (to už je otázka charakteru). Z hlediska sportovního nás nic horšího než opětovný pád do 7. ligy snad potkat nemůže, mě však daleko víc mrzí, že nálada v kádru není zrovna pozitivní a nemůžu se zbavit pocitu, že to, co jsme před těmi 14 lety začali stavět, se nám během posledních pár sezon tak nějak, kousek po kousku, rozplynulo pod rukama…

Jabadabadoo Prosek – Prague United

Jabadabadoo Prosek – Prague United 4 : 5 (2:1)
Branky: 2x Pavel, Matěj, Roman V.

Report ze zápasu je opět od Honzy, části psané kurzívou jsou mé poznámky. M.

Zápas třetího kola jsme odehráli na Tempu, což je soupeřovo domácí hřiště. Chyběl opět Zdeněk (PaCh), Honza W. (nemoc) a Jirka (cokoliv). Na soupisce se ale objevil nový člen kádru Matěj, takže jsme si i zastřídali…

K zápasu samotnému se nechci nijak obšírně vyjadřovat, zase bych se rozčílil… Ze začátku jsme byli lepší a po několika šancích se i ujali vedení (autové vhazování prodloužil Roman G. a Pavel ve skluzu dopravil míč do sítě). O to jsme po chvíli přišli a opět způsobem, kdy autor soupeřova gólu nemohl uvěřit, že skóroval – jeho skákavá přihrávka skoro od lavičky zapadla za tyč naší brány, Martin ji přes přebíhající hráče neviděl. Tou dobou už byl na hřišti opozdivší se soupeřův hráč, který hru PU pomohl zlepšit. Nejsem si úplně jistý, ale mám dojem, že jsme do poločasu ještě znovu vrátili vedení na svoji stranu, ale vůbec už nevím, jak a kdo. (Branku na 2:1 vstřelil Matěj, který si zpracoval přetažený roh Romana G. a skóroval přízemní střelou ke vzdálenější tyči).  Takže si dovolím tvrdit, že jsme poločas vyhráli 2:1. (Máš pravdu.) Ještě bych dodal, že za stavu 1:0(?) nám jinak dobře pískající rozhodčí upřel regulérní gól, kdy nepostřehl, že balon se po našem rohu na okamžik ocitl již celým objemem za čarou – soupeř holt křičel hlasitěji…

Ve druhé půli přišel postupně náš naprosto nesmyslný kolaps, kdy jsme si nechali dát jeden blbější gól, než druhý, celkem byly čtyři. Tentokrát jsme dojeli na šílené individuální chyby v poli, k čemuž se přidalo Martinovo zranění při jednom z jeho zákroků. V obraně chaos a nedůraz, přihrávky soupeřům, prostě zmar a bída. Soupeř nejen, že vyrovnal, ale dostal se do vedení 4:2 a zápas dokonale otočil. (Byly to vskutku kuriózní góly, vyrovnávací gól padl po centru do našeho brankoviště, kdy se u míče srazili 3 hráči, a míč se od někoho z nich odrazil a doplachtil do sítě, další gól padl po nastřeleném rohu, kdy se míč odrazil od Romanových zad před brankovou čáru, kde jej útočník soupeře snadno dorazil.) V zoufalém pokusu o tlak se nám podařilo ještě snížit (Roman V. střelou z poza pokutového území) a dokonce bylo i dost času na vyrovnání, jenže to bychom nesměli hned po rozehrání dostat pátý gól… Na ten jsme odpověděli už jen snížením na konečných 4:5 (Pavel zblízka uklidil míč do sítě, po sehrávce Romana V.), to bylo 2 minuty před koncem.

Po celkem dobrém prvním poločase tak přišlo hodně kruté vystřízlivění a my tak máme po třech kolech prakticky 0 bodov, jelikož ty s BBE se vlastně nepočítají… Nechci stahovat kalhoty míle před brodem, ale něco mi napovídá, že tahle sezona bude hodně krušná…:-(

Za sebe dodám, že ten zápas byl hodně podprůměrný, kvalitou rozhodně nezapadal do 6. ligy. Asi nejlépe to vystihuje, když napíšu, že vyhrál ten méně špatný tým 🙂 Soupeř sice dal 3 šťastné góly, ale také nastřelil 2 břevna a několik dalších tutovek pochytal Martin. Takže nelze mluvit jen o štěstí.