Jabadabadoo – Tycho De Brahe FC B

Jabadabadoo Prosek – Tycho De Brahe FC B 2 : 5
Góly: 32. Podlipný Zdeněk; 37.Hradílek Pavel;

Sezonu plnou rozpaků jsme zakončili zápasem proti béčku Tycho de Brahe, na jeho domácím hřišti na Děkance. Zima se letos přihlásila dříve, než jsme bývali zvyklí, a tak se i poslední zápas odehrál prakticky na sněhu, tedy spíše na jeho zmrzlých zbytcích. Na těžkém povrchu se soupeř lépe pohyboval a od začátku nás přehrával. Během prvních 10 minut si vytvořil pohodlný náskok 3:0, který do poločasu ještě rozmnožil. My jsme své šance díky nedůrazu v zakončení a poměrně jistému brankáři TdB neproměnili. Poločas jsme tedy prohráli 0:4 a rýsoval se další debakl.

Hned zkraje druhé půle vykřesal jiskru naděje Zdenda, povedenou přízemní střelou skoro z půlky hřiště smazal nulu na našem kontě. Hezký moment, jeden z mála na naší straně. Soupeř už v tu chvíli hrál údržbu a docela nás šetřil, vědom si své převahy. Zpátky na zem nás vrátil Martin svým odkopem, kterým trefil do hlavy jednoho z protihráčů, od něhož se míč dokutálel, ke všeobecnému veselí, do naší branky. Kdyby někdo pořizoval sestřihy našich zápasů z několika posledních sezon, měl by ve finále hodnotný materiál pro silvestrovský program… Na konečných 2:5 z našeho pohledu už jen kosmeticky upravoval Pavel povedenou hlavičkou. Ani tento zápas se nakonec nedohrál v klidu, jelikož jakýsi Bonaparte v kádru hostí neunesl fakt, že kolem něj necupitáme jako baletky a nepovažujeme ho za chráněný druh – a jelikož se nikdo od nás nenechal vyprovokovat jeho přiblblostmi, frustrován odstoupil ze zápasu a v civilu jej dosledoval ze střídačky. To byl jediný rušivý element v jinak úplně pohodovém utkání.

Jestliže tedy všechny údaje v tabulce odpovídají skutečnosti, i přes mizernou hru a ještě horší výsledky jsme se udrželi v 6. lize. Paradoxně nám k tomu (a to je velká ostuda) stačily pouze 3 body ze hřiště (a bývaly by byly stačily i 2) a 2 kontumační vítězství, jedno formální a stejné pro všechny týmy, druhé darované Dýní. Z hlediska herního je to snad nejhorší sezona v naší historii. Následuje dlouhá zimní pauza, během které se z nás těžko stanou míčoví kouzelníci, takže optimismus rozhodně není na místě. Pokud se na našem závěrečném posezonním dýchánku sejde smysluplný počet lidí, měli bychom pořešit, co s tím dál, protože pád až na úplné dno Hanspaulky v podobě osmé ligy je při současném rozpoložení týmu jen otázkou času. A že dostat se z úplného suterénu soutěže alespoň o patro výš je kolikrát otázka i hodně velkého štěstí, o tom jsme se sami mohli přesvědčit – není to zase tak dávno. Při našem aktuálním herním projevu se obávám, že už bysme tam také mohli zůstat a rozmnožit řady recesistů a fotrů, co si jednou týdně jdou „udělat žízeň“. Nevím, jak ostatní, já to takhle rozhodně nechci.

H.

Zápis rozhodčího:
Hřiště bylo absolutně nepřipravené a neregulérní. Nedá se ani tak mluvit o předvedeném výkonu obou celků, jak spíše o ohleduplnosti hráčů k sobě a soupeři.