Výsledky 1. kola, 6.G liga, jaro 2008

Jabadabadoo Prosek – Senioři Praha  4 : 1 (3 : 1)
Branky: 18. a 44. R. Pecka, 19. J. Machynka, 26. P. Hradílek – 9. M. Plánička

Oficiální komentář:
V první půli to vypadalo na pohledné utkání, ale s přibývajícími góly v síti Seniorů, se zápas zvrtnul v přehlídku dlouhých nakopávaných míčů bez užitku.

Náš komentář:
 Hrát na  Pankráci je spíše za trest než pro potěšení – malé, nerovné a hlavně škvárové hřiště, kde pokud nemáte aspoň 3-4 míče, tak se více čeká než hraje. A na tomto hřišti jsme zahajovali letošní sezónu.

Samotné utkání začalo dvěma šancema Pavla, první chytil brankář, druhá skončila vedle. Pak se nic moc nedělo, až v 15. minutě propadl nákop z hlouby soupeřova pole až před naše pokutové území, kde jej útočník soupeře uklidil prvním dotykem k tyči. To nás nakoplo a vyrovnání přišlo brzy – přízemní střelu Honzy tečoval obránce přesně za tyč bezmocného gólmana. Za minutu se v soupeřově pokutovém území uvolnil Radek a trefil přesně pod horní tyč. Pak sice soupeř zvýšil aktivitu, ale gól jsme dali opět my. Chybný výkop zachytil Radek, jeho střelu brankář chytil, ale proti dorážce Pavla neměl nárok – 3:1. Po tomto gólu Senioři přidali a do poločasu si vypracovali dvě 200% tutovky – v první šanci zakročil brankář a v druhé šanci nepochopitelně útočník minul míč před již prázdnou brankou.

Druhá půle začala tlakem soupeře, ale kromě územního tlaku si moc šancí nevypracoval – kromě jediné, kdy se po odražené střele dostal útočník soupeře k zakončení, ale z pěti metrů zamířil mimo tyče. Pojistka zápasu přišla z nešťastně rozehraného rohu soupeře, po kterém utekl Radek do sólového najezdu,  položil si gólmana a pohodlně skóroval do opuštěné brány. Zbytek zápasu se víceméně dohrával.

Nebyl to pohledný zápas, malé nerovné hříště znemožňovalo kombinaci, takže to byla spíše kopaná, než fotbal. I přesto jsme byly o chlup lepší a efektivnější než soupeř, proto můžu konstatovat, že jsme vyhráli zaslouženě (ovšem – kdyby Senioři proměnili svoje šance, mohlo to vypadat jinak, ale na kdyby se nehraje…).