Archiv rubriky: Podzim 2009

Konečná tabulka a zhodnocení sezóny

Naše nejubilejní 26. sezóna byla zakončena posledním prosincovým utkáním a nastávající čas vánoční je ideální pro bilancování.

Není příliš co bilancovat, sezóna to byla dokonala průměrná a šedivá a konečné postavení v tabulce tomu přesně odpovídá. Jediným výkyvem z průměrnosti je Pavlových 13 gólů (nej střelec naší ligy), což činí 54% všech podzimních  branek. Bohužel nikdo jiný se nepřidal, spolupráce v útoku je nulová a podle toho vypadá i množství branek ostatních hráčů. Tady je třeba hledat hlavní příčinu, díky které jsme skončili tam, kde jsme skončili.

Konečná tabulka 7. K ligy

Jabadabadoo Prosek – Noťa FC

Výsledky 11. kola, 7.K liga, podzim 2009

Jabadabadoo Prosek – Noťa FC  5 : 2 (1:1)
Branky: 5. 34. 45. 49. P. Hradílek, 60. Z. Podlipný – 30. J. Brůha, 40. A. Slavíček

Náš komentář: (opět Honza)
Poslední zápas sezony nás přivedl do Vysočan, kde jsme se utkali s týmem Noťa FC. Premiérově jsme oblékli zcela nové, žluté dresy a pokřtili je vítězstvím. Noťa potřebovala vyhrát, aby nemusela čekat na výsledky dvou šestibodových týmů, které jí ze (v té chvíli) sestupových pozic dýchaly na záda. Očekávali jsme tedy z jejich strany nasazení a vůli, odpovídající této skutečnosti. Docela nás tak překvapilo, že iniciativu přenechali nám a až na několik chvil působili prakticky celý zápas tak nějak odevzdaně. My jsme si poslední zápas před dlouhou zimní pauzou chtěli naopak užít a myslím, že se to i povedlo. Ale popořádku.

Od prvních minut jsme měli více ze hry, dařilo se nám držet míč a poměrně snadno se kombinací nebo dlohými přihrávkami dostávat na dostřel protivníkovy branky. Zakončení ale nebylo z nejpřesnějších, bohužel. Gólově tak naši převahu vyjádřil až v ca. 15. minutě Pavel, když hezky obešel brankáře a z už poměrně nepříznivého úhlu skóroval – 1:0.  Soupeř poté přeci jen trochu přidal v nasazení a tak se trochu zahřál i Martin, který si do té doby skoro nesáhl na balon, alespoň ne ve hře. Chvíli po prvním gólu došlo k situaci, která nakonec skončila penaltou v náš prospěch. Ne všichni z nás byli přesvědčeni, že se faul na Pavla udál v PU, soupeř vehementně prostestoval, no penalta se nakonec kopala – Jirka uklidnil atmosféru úmyslným netrefením brány. To je sice pěkná fair-play vsuvka, ale v kontextu s faktem, že jsme si tu pentli pár chvil předtím doslova vyhádali, to (alespoň na mě) působilo dost rozpačitě. A aby toho nebylo málo, tak v poslední minutě (už zase!!!) prvního poločasu jsme nechali soupeře vyrovnat – blbá ztráta balonu vepředu, rychlý únik 2 na 2, moje měkkost vůči protihráči a – 1:1…

O přestávce jsme se s klukama bavili, že soupeřův obránce se dvojkou na dresu je až příliš „důrazný“ a motivovaný asi i za celý zbytek týmu – ke konci první půle netrefil skluzem Romana V. (nebezpečná hra), Pavla o pár sekund později už ano (skluz zezadu) – ani jeden z těchto zákroků nebyl ohodnocen žlutou kartou. Tasení trumfu (a rovnou červeného) se nakonec dočkal zkraje druhého poločasu – vysokou nohou zasáhl Pavla do hlavy zrovna v momentě, kdy Pavel hlavičkoval dlouhý aut přesně za tyč. Takže dvě mouchy jednou ranou – přesilovka a 1:2. Jen co se vášně uklidnily a mohlo se opět hrát, jsme přepnuli do levelu „je jich o jednoho míň, teď už to půjde samo“. Musím říct, že pohled ze střídačky na naši hru v těch chvílích, to byla opravdu muka. Žádný pohyb, ležérní přístup k bránění, nesmyslné řešení situací, nedůraz, „hamounění“ – fakt děs. Výsledkem bylo dokonce srovnání skóre – Noťa dobře vypozorovala naše rozpoložení a dobrým pohybem a důrazem před naší brankou zaslouženě vyrovnala – 2:2. Naštěstí jsme pak zase začali hrát fotbal a zápas už v poklidu dovedli do vítězného konce – z mnoha šancí proti oslabenému soupeři se ještě 2x prosadil Pavel (už to chtělo, snad na jaře plynule naváže) a také Zdeněk pěkným „koníčkem“ po rohu. Dojem z posledního zápasu je tedy nakonec dobrý, se sezonou jsme se rozloučili vítězstvím, konečně si zahráli pod umělým osvětlením a v nových, slušivých dresech:-). Rozlučku se sezonou uskutečníme 17. prosince a pak již nás čeká „oblíbená“ zimní pauza, snad s nějakým tím přátelákem… Auf Wiedersehen!

Jabadabadoo Prosek – Metro

Výsledky 10. kola, 7.K liga, podzim 2009

Jabadabadoo Prosek – Metro 2 : 2 (2:1)
Branky: 5. P. Hradílek, 28. R. Volník – 23. T. Bláha, 54. M. Lukeš

Náš komentář: (autor: Honza M.)
Předposlední zápas sezony jsme sehráli ve Kbelích, za, na to, že je pokročilý podzim, ideálního počasí. Soupeřem nám byl tým Metra AFK, mající v tabulce před zápasem pouze o bod méně.

Troufnu si říci, že jsme od začátku měli trochu více ze hry, soupeře jsme do ničeho nebezpečného nepouštěli a naopak sami byli před soupeřovou brankou nebezpečnější. O první gól se postaral Pavel v asi 10. minutě, kdy skóroval střelou podél padajícího brankáře. Mamutí podíl na našem gólu měl ovšem Honza W., který se z ošemetné situace v obraně dokázal elegantně vymotat a Pavlovi přihrál do jasné gólovky – tedy 1:0. Gól nás uklidnil a hned se nám hrálo lépe. Bohužel po chvilce přišlo srovnání stavu. I díky našemu špatnému rozestavení při rohu soupeře se nám nepodařilo balon dostat do bezpečí a výsledkem byla střela, dvakrát(!) pasivně tečovaná hráči Metra, která zapadla za zcela bezmocného Martina – 1:1. Samostatnou kapitolou byli opět rozhodčí, kteří zápas (pokolikáté už?) moc nezvládli, a to na obě strany. Naprosto nesmyslně „otočené“ auty, nepotrestané či naopak přehlédnuté fauly a navrch jistá dávka arogance učinila z hlavního rozhodčího nejoslovanější personu na hřišti. Po vyrovnání soupeř trochu ožil a hra se začala vyrovnávat, i když více šancí na gól jsme měli stále my. Chvilku před poločasem se odehrál asi nejhezčí moment zápasu, kdy Roman V. pronikl s míčem zleva kolem střídaček až před brankáře, toho si hokejově položil „na led“ a pohodlně poslal balon do zívající branky – 2:1. Škoda, že Michal nepřijel s kamerou, jak se plánovalo, tohle by stálo za zdokumentování… Tak skončil poločas.

Ve druhé půli přidalo Metro na důrazu a odhodlání udělat něco s nepříznivým stavem. Z Pavla se stal v soupeřově vápně otloukánek, jeho osobní strážce se ani nesnažil faulovat ho nenápadně – rozhodčí buď mlčel nebo absurdně nechal z místa přestupku rozehrát soupeře! Nutno ovšem dodat, že něco podobného se odehrálo i před naším vápnem (a v jednom případě i v něm), kdy se pro změnu právem zlobil soupeř. Z tohoto pohledu se nedá říci, že by rozhodčí někoho poškodil – sračku pískal opravdu poctivě a oboustranně. Přesto se můžeme zlobit jen sami na sebe, že jsme nezužitkovali ještě alespoň jednu z několika velkých příležitostí, zejména Pavel a Roman V. mohli (a měli) ještě něco dát. Takto se dá napsat, že nás Metro za naši lehkovážnost potrestalo vyrovnáním, kdy (ze střídačky jsem to měl jako v TV) se díky chumlu hráčů, kteří se všichni hnali jako děti za balonem k lajně, před Martinem zjevil zcela sám a nikým neobtěžován soupeř a ranou do horní poloviny brány srovnal stav – 2:2. Na obou stranách pak ještě byly nějaké možnosti, ale ty zůstaly nevyužity a tak zápas tímto výsledkem i skončil.

Jediné, čím můžeme být z našeho pohledu zklamáni, je naše produktivita, protože výkon byl jinak, na naše poměry, dobrý. Bod nám zaručuje záchranu v sedmé lize (tohle se mi píše hodně blbě, ambice byly trochu jiné, že) a tak v posledním kole můžeme hrát bez tlaku hrozícího sestupu – uvidíme, jestli je to pro nás dobře či ne…

Jabadabadoo Prosek – Vozovna Hloubětín

Výsledky 9. kola, 7.K liga, podzim 2009

Jabadabadoo Prosek – Vozovna Hloubětín 4:3 (0:2)

Branky: 5 OG, 38. J. Roučka, 39. 40. P. Hradílek, 47. R. Guttenberg – 18. J. Plaček, 37. M. Adamus

Náš komentář: (autor: Honza M.)
Po minulém kotrmelci jsme letos podruhé (a chválabohu naposledy) nastoupili k utkání na pankrácké škváře. Naštěstí, stejně tak jako v prvním případě, byl terén pro fotbal příznivý. Soupeřem nám byla v tabulce poslední Vozovna Hloubětín. Právě postavení soupeře v průběžné tabulce se patrně podepsalo na našem přístupu k zápasu – jinak si totiž nedovedu vysvětlit náš vlažný výkon v první půli. Hráli jsme bez pohybu, skoro bez nasazení a důrazu a Vozovna, hrající s daleko větší pohodou a vůlí, nás potrestala dvěma góly, nutno však říci, že VELMI lacinými – Martin, stejně jako my v poli, nebyl v první půli ve své kůži. Ne, že bychom byli s vývojem spokojeni a nesnažili se s výsledkem něco udělat, ale naše zakončení, to byla tragédie! Za celou první půli jsme jedinkrát(!) trefili prostor brány, to když Pavel hlavičkoval do tyče, kterou ale stejně jistil brankář…

O přestávce jsme se trochu hecli a ujistili se v tom, že musíme hlavně zpřesnit zakončení a začít pořádně makat. Výsledkem byla třetí obdržená branka, tentokrát však nechytatelná – bomba z otočky z rohu vápna přímo do víka – 0:3! Ihned poté jsme konečně začali naplňovat to, s čím jsme do druhé půle šli, i když je otázkou, nakolik tomu pomohl soupeř svým dojmem(?), že už to má v kapse – během následujích 3 minut bylo srovnáno! Nejprve Jirka ranou po zemi prostřelil gólmana, poté Pavel ze skrumáže nějak došmudlal balon za br. čáru a následně opět Pavel vyrovnal poté, co si nikým neatakován naběhl na krásnou přihrávku vylétnuvší z chumlu hráčů kousek od rohu hřiště. Najednou jsem byli v laufu a na soupeře valili jeden útok za druhým, Vozovna byla v útlumu ze ztraceného vedení. Vítězný gól vstřelil cca. čtvrthodinu před koncem Roman G., ke kterému se odrazil míč před poloprázdnou bránu a pohotově zasáhnuvší gólman, i přes obětavý zákrok, už situaci nezachránil – 4:3. Snažili jsme se přidat ještě další góly a využít soupeřova otřesu, to se ale nepovedlo, a tak nastoupil závěrečný tlak Vozovny, který jsme ale, trochu i se štěstím, ustáli. 2 body jsou doma a nám se bude opět o trochu lépe dýchat. Na jednu stranu jsem rád, jak se nám podařilo téměř ztracený zápas otočit v náš prospěch, na stranu druhou určitě stojí za zamyšlení, jak a proč jsme si situaci tak zkomplikovali…

Komentář rozhodčího:
Zápas plný zvratů. Domácí byli lepší ale museli celý zápas dotahovat. V závěru se však dostali do vedení a zvítězili.

M16 AC FC – Jabadabadoo Prosek

Výsledky 8. kola, 7.K liga, podzim 2009

M16 AC FC – Jabadabadoo Prosek 2 : 1 (0:0)

Branky: 34. J. Vokatý, 38. M. Martínek – 32. P. Hradílek

Náš komentář: (autor: Honza M.)

Znechucen svým výkonem se nehodlám nijak moc rozepisovat, lepší zapomenout. Vyrovnaný zápas, který jsme si prohráli sami.

Po bezbrankové první půli, kterou soupeř, řekl bych, na šance vyhrál, jsme se ve druhém poločase ujali vedení, kdy si Pavel hezky pustil míč kolem posledního bránícího hráče a přesnou střelou k tyči překonal soupeřova gólmana. Za chvilku již bylo srovnáno – to jsem se já splašil při rozehrávce od branky a míč poslal přímo na nohu soupeřova útočníka, který buď sám skóroval nebo ještě někoho ze svých našel, to už si nepamatuju – každopádně z toho byl vyrovnávací gól. Po chvilce někdo ze soupeřů reklamoval naše hraní rukou (na půlce) u rozhodčího a svoji výhradu podpořil oslovením „kokote“. Panáček (a ani jeho spoluhráči) nevěřil svým očím, když jeho „argument“ rozhodčí přebil kartičkou červené barvy. Kéž by všichni rozhodčí HL měli tolik sebeúcty, a když už nechají nepovšimnuty urážky vůči soupeři, trestali alespoň ty, směřující vůči jejich osobám! Nejsem si jist, ale mám dojem, že oslabení soupeře spíš nakoplo – rozhodující okamžik přišel chvilku po vyloučení – hodně slabou střelu pustil Martin do brány a na druhé polovině hřiště zavládla euforie – 2:1. Euforie tak veliká, že někteří hráči soupeře se snížili k posměšným gestům vůči nám, vnímajíc to jako „pomstu“ za vyloučení, za které ale někdo z nás opravdu nemohl. Rozhodčí hlásil 36.(!) minutu – tudíž spousta času na (nejen) vyrovnání proti oslabenému soupeři. Jenže naše snaha se neujala, M16 odehráli oslabení fakt dobře. Nějaké šance a závary z naší strany zákonitě přišly, leč bez gólového efektu. Projevů nesportovního chování od soupeře přibývalo, u nás zase vrcholila frustrace v podobě dohadování se mezi sebou. No a pak už byl konec, s chlapci jsme si podali ruce (tak jako vždy s každým, i když se chová jako hovado), trošku se zhádali mezi sebou a rychle mazali pryč…

P.S. V žádném případě bych nechtěl, aby po přečtení tohoto referátu někdo nabyl dojmu, že celý tým M16 nemá vychování – to se týkalo skutečně jen několika jedinců…

Co napsal rozhodčí:
Pohledné utkání, domácí jejich oslabení správně nakoplo a vítězství si zkušeně pohlídali.

Jabadabadoo – GoHosp

Výsledky 7. kola, 7.K liga, podzim 2009

Jabadabadoo Prosek – GoHosp 3 : 1 (1:1)

Branky: 24. J. Roučka, 55. 59. P. Hradílek – 42. M. Řeháček

Náš komentář: (autor: Honza M.)
Dalším, pro nás veledůležitým, zápasem v této sezoně byl souboj s GoHosp. Téměř na den přesně před 2 lety jsme tento tým přejeli 12:1 v rámci naší spanilé (a postupové) jízdy 7. ligou, ale kdeže loňské sněhy jsou, že…:-( Tenkrát jsme vedli už asi v 5. sekundě zápasu, no teď to takový medík rozhodně nebyl.

Soupeř byl ze začátku o dost aktivnější než my, kolem naší brány to docela zavánělo, ale naštěstí jsme neinkasovali. Atmosféra se začala trošku vyhrocovat, jelikož rozhodčí se uvolil písknout faul pouze v případě, když někdo s výkřikem upadl na zem, a to oboustranně. No, taky jsme nějak začínali a snad časem chlapci pochopí, že je lépe nebát se do té píšťalky fouknout a nenechat si z toho udělat bramboračku, jako my kdysi…:-) asi ve 20. minutě se Jirka pěkně uvolnil někde kolem středové čáry, posunul si ještě míč na střelu a ne nijak prudkou ranou pokořil soupeřova gólmana – 1:0. Soupeř měl sice opticky více ze hry, ale poločas jsme vyhráli my. Do druhé půle již nenastoupil Michal kvůli zranění nohy, snad se dá dohromady do dalších bojů!

Hra po přestávce se velmi podobala té z první půle – GoHosp se snažil zatlačit nás kombinací a důrazem a v cca. 40. minutě se mu podařilo srovnat skóre – Roman V. tečoval těsně před Martinem soupeřovu střelu a ten již nemohl zareagovat – 1:1. Rozhodčí dál pokračoval v nastoleném trendu, běžných faulů si moc nevšímal a tak pouze „vyžlutil“ Romana V. za další jeho nesmysl a posléze i Jirku, ten ale za taktické obejmutí protihráče, který se už chystal profrčet s balonem dálnicí vedoucí naší polovinou, zaslouží spíš pochvalu. Paradoxně jsme tak vyhráli i na karty, i když soupeř se prezentoval daleko více ostrými fauly. Zhruba kolem 50. minuty přestali hráči soupeře hrát, čekajíc na hvizd rozhodčího po faulu na někoho z našich, Pavel na nic nečekal, ujal se balonu a poslal nás také nijak prudkou střelou opět do vedení – 2:1. Netrvalo dlouho a tentýž hráč, naběhnuvší si k levé tyči branky GoHospu, po Jirkově střele od pravé lajny doklepl míč do kasy potřetí – 3:1. Nic podstatného, kromě šance soupeře po špatném Martinově odkopu, se již nestalo a tak se opět můžeme radovat z vítězství, a opět v poměru 3:1, my to prostě letos jinak neumíme:-).

Pochvalu dneska zaslouží úplně všichni, za příkladnou bojovnost a zodpovědnost vůči týmu, takhle to má vypadat!

Co napsal rozhodčí?
Vyhrocené utkání rozhodl tým Proseku v závěru. (Úžasný komentář rozhodčího! Ta neuvěřitelná obratnost, s jakou vměstnal celé utkání do jedné holé věty a navíc všechny v ní uvedené skutečnosti jsou jasně viditelné již pohled na zápis. Ach jo…)

Jabadabadoo Prosek – England Praha

Výsledky 6. kola, 7.K liga, podzim 2009

Jabadabadoo Prosek – England Praha 3 : 1 (3:0)

Branky: 18. J. Roučka, 22. Z. Podlipný, 26. P. Hradílek – 46. Z. Hopjan

Náš komentář: (autor: Honza M.)
Vědomi si svého postavení v tabulce jsme se v obavách o stav hřiště dostavili k, pro nás dost důležitému, zápasu, který jsme z hlediska možného setrvání v alespoň 7. lize potřebovali nutně zvládnout. Týden neskutečného pičasí se však na pankrácké škváře (a to mi doteď hlava nebere) nijak zvlášt nepodepsal, povrch, pokud se to o tomto typu vůbec dá říci, byl takřka ideální. Tentokrát chyběl pouze Michal, takže jsme mohli využít 2 hráčů na střídání, což je pro nás, zjištěno dlouholetou praxí, nejlepší.

Od začátku jsme dávali svojí aktivitou a zdravým hecováním jeden druhého najevo, že chceme uspět. Plán začal v cca. 10. minutě naplňovat Zdeněk – ze skrumáže před soupeřovou brankou se k němu vykutálel balon asi 3 metry od vápna a Zdenda nijak prudkou ranou prostřelil po zemi vše, co stálo v cestě úspěchu. Gól nás povzbudil, trochu jsme se uklidnili a začali pracovat na pojistce. Pár minut po prvním jsme přidali druhý gól. Jirka, podobně jako předtím Zdenda, po zemi překonal brankáře soupeře, tentokrát však z přímého kopu. To vypadalo ještě lépe. No a chvilku před poločasem Jirka poctivě doběhl dlouhý nákop (aut? – to už si nepamatuju), a od levé lajny přeloboval vyběhnuvšího brankáře – balon sice nespadl přímo do branky, ale jelikož si před prázdnou branku naběhli Pavel se Zdeňkem, pro prvně jmenovaného nebyl velký problém hlavou vsítit náš třetí gól.

O poločase jsme se vzájemně ujistili, že už to nepustíme a téměř celou druhou půli jsme zodpovědně bránili a pokoušeli se vepředu ještě něco vymyslet. Bohužel cca. 10 minut před koncem jsme nechali důrazně, ale férově hrajícího soupeře přece jen skórovat, i když po neodpískaném faulu na Šumáka… To England trochu polilo živou vodou a soupeř poté viditelně ožil. Mimo té živé vody nás všechny zalil zkur*enej ledovej déšť, doprovázený poryvy větru, fakt zážitek. Ze závěrečného tlaku Englandu se však již nic neurodilo a tak jsme si připsali hodně důležité a zasloužené vítězství, z hlediska záchrany. Příště nás čeká GoHosp a tento zápas napoví zase o trochu více…

Co napsal rozhodčí?
Rychle hrané utkání se šancemi na obou stranách. Domácí působili fotbalověji a tak je výhra zasloužená.

Jabadabadoo Prosek – Bílá pohroma

Výsledky 5. kola, 7.K liga, podzim 2009

Jabadabadoo Prosek – Bílá pohroma 0 : 3 (0:2)

Branky:1. J. Tinta, 20. M. Císař, 54. P. Tichý

Náš komentář: (autor: Honza M.)
Po minulé nakládačce od Tichého vánku jsme se sešli pouze v 6 (asi od 10. minuty nás bylo 7, ale Roman V. přišel kvůli futsalu tak na cca. 1/2 hodiny) lidech.

Před úvodním hvizdem jsme si řekli, že musíme vycházet z důsledné obrany, což jsme „stvrdili“ hned v 1. minutě, kdy jsme po špatné orientaci Pavla před vlastním PU inkasovali. To soupeře uklidnilo a ten se tak nemusel nikam hnát. Přesto měla Bílá pohroma více ze hry, poměrně lehce se dostávala několika rychlými a přesnými přihrávkami až na dostřel naší brány, kde ale, když už nedokázala včas zasáhnout obrana, působil spolehlivě Martin. V cca. 20. minutě jsme po soupeřově autu inkasovali podruhé, když nikdo pořádně nepokryl vysokého soupeřova hráče, který si sám naskočil na aut a lízl balon přesně k tyči. My jsme se za celý poločas nedostali k ničemu pořádnému, vyjma pár Pavlových a Romanových náznaků šancí.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu, soupeři bylo jasné, že zvratu v zápase se bát nemusí a tak občas zapomínal na zadní vrátka, čehož jsme ale my nedokázali využít, buď kvůli zkažené přihrávce, pomalosti a nebo zbytečnému individualismu… Ke konci zápasu jsme pak inkasovali ještě potřetí a vysvobodil nás až závěrečný hvizd poměrně obstojně pískajícího rozhodčího. Závěrem musím jen dodat, že od většího přídělu nás 2x zachránila branková konstrukce a vynikající Martin, který chytil několik po gólech volajících šancí…

Co napsal rozhodčí?
Převaha hostů vyústila v jasné vítězství o tři branky. Utkání se hrálo ve svižném tempu, bez faulů, zato se spoustou šancí na obou stranách.

Co napsal soupeř?
Ohlédnutí za 5. kolem začneme trošičku netradičně, jelikož po mnoha letech věrné reportní služby pověsil náš kapitán Majkl,na vlastní žádost, klávesnici na hřebík.Tímto mu za celý tým Bílé pohromy děkuji za vkusné a trefné reporty,kterými nás vždy obdařoval.

Ale nyní k zápasu. Na našem domácím hřišti City of Novoborská Stadium, avšak v zápisu vedeni jako hostující celek,jsme v neděli 11.10 od 16:15 nastoupili proti mužstvu Jabadabadoo Prosek. Úkol zněl jasně, vyhrát a potvrdit tak vedoucí postavení v tabulce. Do vedení jsme šli vlastně již před samotným výkopem,ale pouze v počtu hráčů dostavivších se na hrací plochu,v našem výběru chyběl jen Dejv,honící se kdesi za míčkem florbalovým.

Herní plán jsme začali naplňovat již od 1. minuty,kdy si na Crisův padající list naběhl Tin Tin a tváří v tvář gólmanovi silou vůle dotlačil balon 10 cm za brankovou čáru-1:0. Prosecký tým se sice snažil hrát aktivně a v pohybu, avšak technická stránka věci byla úplně někde jinde, takže se v 1. poločase téměř do šance nedostal, a když už ano, zasáhnul spolehlivý Chrobi, který se během zápasu spíše než s tlakem borců z Jabadabadoo musel vyrovnat s tlakem nitrolebečním, jelikož přiznal, že ho šíleně bolí hlava. Naši chlapci naopak hráli technicky a po zemi,avšak s řadou nepřesností, i přesto se dokázali dostávat do šancí, což dokumentuje Tin Tinův přímý kop, „holeňák“ Orgoje, který,i když mířil těsně vedle, nadělal brankáři dost problémů nebo akce při níž po rychlé narážečce Majkl Poborský zkoušel svůj pověstný lob. Bohužel míč se otřel jen o břevno. Nicméně neustálý tlak přinesl své ovoce ve 22. minutě,kdy Orgojův střílený aut doslova trefil Michalovu hlavu, která míč neomylně posunula do soupeřovy odkryté brány-2:0.Tato poměrně šťastná,ale neméně důležitá branka nás uklidnila a 1.poločas jsme dohráli relativně dobře.

Po krátké poradě nastoupil náš tým do 2.poločasu s odhodláním přidat ještě nějaké góly a pokud možno žádný nedostat.To se projevilo i na stylu hry.Sice jsme dál tančili v obraně soupeře brazilskou sambu,avšak střelecké vyjádření ne a ne přijít. Po rychlých akcích na jeden dotyk selhali Cris,Tin Tin,Orgoj i Andrew,Cisi hlavičkoval do břevna. Naopak výstavním přímým kopem se blýskl Majkl,jehož petardu keeper hostí jen s velkými problémy vyrazil. Na druhé straně naše útočná hra vybízela soupeře k úpravě skóre avšak ani jedna s jejich možností neskončila v síti (a to mnohdy ani v té co byla za brankou). A když už vše směřovalo k výhře o 2 fíky podařilo se nám zvýšit na konečných 3:0,kdy po ose Andrew,Tin Tin doputoval kulatý zázrak k Orgojovi,který i s bolavým palcem překonal padajícího brankaře.Vzápětí sudí utkání ukončil.
Co říci závěrem? Povedené utkání z naší strany, bohužel s velkým množstvím neproměněných šancí,které by nás mohly v příštích zápasech mrzet.

Jabadabadoo Prosek – Tichý vánek

Výsledky 4. kola, 7.K liga, podzim 2009

Jabadabadoo Prosek – Tichý vánek 1 : 5 (1:1)

Branky: 20. P. Hradílek – 13. 35. 40. 55. J. Kroupa, 53. A. Kořený

Náš komentář:
K utkání se nedostavil rozhodčí, tak jsme angažovali správce Kbelské hřiště, který utkání odpískal. Viděl naš hrůzostrašný výkon a poklidné vítězství Tichého vánku. Komentář rozhodčího pochází z mého pera, tak ho berte i jako náš komentář k zápasu.

Co napsal rozhodčí?
Utkání nevalné úrovně vyhrál zaslouženě pohyblivější Tichý vánek. Po výsledkově vyrovnané první půli(oba góly padly ze standardních situací) se Tichý vánek dostal do dvoubrankového vedení, které s poklidem rozmnožil až na konečných 5:1.

Jabadabadoo Prosek – Sturm JM

Výsledky 3. kola, 7.K liga, podzim 2009

Jabadabadoo Prosek – Sturm JM 3 : 1 (2:1)

Branky: 6. 51. J. Roučka, 15. J. Weigl – 28. M. Hyánek

Náš komentář:
O třídu lepší výkon než minulý týden nám přinesl letošní první a zasloužené vítězství.

Co napsal rozhodčí?
Průměrné utkání sedmé ligy.