Výsledky 8. kola, 7.K liga, podzim 2009

M16 AC FC – Jabadabadoo Prosek 2 : 1 (0:0)

Branky: 34. J. Vokatý, 38. M. Martínek – 32. P. Hradílek

Náš komentář: (autor: Honza M.)

Znechucen svým výkonem se nehodlám nijak moc rozepisovat, lepší zapomenout. Vyrovnaný zápas, který jsme si prohráli sami.

Po bezbrankové první půli, kterou soupeř, řekl bych, na šance vyhrál, jsme se ve druhém poločase ujali vedení, kdy si Pavel hezky pustil míč kolem posledního bránícího hráče a přesnou střelou k tyči překonal soupeřova gólmana. Za chvilku již bylo srovnáno – to jsem se já splašil při rozehrávce od branky a míč poslal přímo na nohu soupeřova útočníka, který buď sám skóroval nebo ještě někoho ze svých našel, to už si nepamatuju – každopádně z toho byl vyrovnávací gól. Po chvilce někdo ze soupeřů reklamoval naše hraní rukou (na půlce) u rozhodčího a svoji výhradu podpořil oslovením „kokote“. Panáček (a ani jeho spoluhráči) nevěřil svým očím, když jeho „argument“ rozhodčí přebil kartičkou červené barvy. Kéž by všichni rozhodčí HL měli tolik sebeúcty, a když už nechají nepovšimnuty urážky vůči soupeři, trestali alespoň ty, směřující vůči jejich osobám! Nejsem si jist, ale mám dojem, že oslabení soupeře spíš nakoplo – rozhodující okamžik přišel chvilku po vyloučení – hodně slabou střelu pustil Martin do brány a na druhé polovině hřiště zavládla euforie – 2:1. Euforie tak veliká, že někteří hráči soupeře se snížili k posměšným gestům vůči nám, vnímajíc to jako „pomstu“ za vyloučení, za které ale někdo z nás opravdu nemohl. Rozhodčí hlásil 36.(!) minutu – tudíž spousta času na (nejen) vyrovnání proti oslabenému soupeři. Jenže naše snaha se neujala, M16 odehráli oslabení fakt dobře. Nějaké šance a závary z naší strany zákonitě přišly, leč bez gólového efektu. Projevů nesportovního chování od soupeře přibývalo, u nás zase vrcholila frustrace v podobě dohadování se mezi sebou. No a pak už byl konec, s chlapci jsme si podali ruce (tak jako vždy s každým, i když se chová jako hovado), trošku se zhádali mezi sebou a rychle mazali pryč…

P.S. V žádném případě bych nechtěl, aby po přečtení tohoto referátu někdo nabyl dojmu, že celý tým M16 nemá vychování – to se týkalo skutečně jen několika jedinců…

Co napsal rozhodčí:
Pohledné utkání, domácí jejich oslabení správně nakoplo a vítězství si zkušeně pohlídali.