Archiv rubriky: Podzim 2008

Závěrečná tabulka

Konečná tabulka, 6.F liga, podzim 2008

# Název mužstva Z V R P Skóre Body
1. Ivánkovy děti 11 7 3 1 24:15 17
2. ALT 1.AK 11 7 2 2 46:22 16
3. Beruška Prosek 11 7 2 2 31:23 15
4. Sloni na Pobřeží 11 7 1 3 47:12 15
5. Hoptajch team 11 6 2 3 37:22 14
6.. Újezd Calcio 11 5 4 2 27:18 14
7. Pivní balet 11 6 0 5 37:21 12
8. Jabadabadoo Prosek 11 4 1 6 28:32 9
9. Ross Crock 11 3 3 5 18:26 9
10. Tučňáci 11 2 0 9 19:44 4
11. Manny FC 11 1 0 10 18:67 2
12. Diesel 1.FC 11 2 0 9 21:51 -6

Jabadabadoo Prosek – Újezd Calcio

Výsledky 11. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Újezd Calcio 1 : 4 (1:1)
Branky: 8. P. Hradílek – 19. 50. M. Jambor, 48. J. Krátký, 58. D. Brázda

Pěkné utkání, které vrcholilo ve druhé půli několika šancemi na obou stranách. Dalo by se říci, že kdo dá druhý gól, vyhraje zápas a to se také potvrdilo.

Jabadabadoo Prosek – Ivánkovy děti

Výsledky 10. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Ivánkovy děti 1 : 2 (1:1)
Branky: 10. R. Volník – 15. L. Marek, 40. R. Krupa

Náš komentář:
Do dnešního mrazivého zápasu vstupovaly týmy na odlišných pozicích – my jsme neměli oč hrát (mimo cti) a naopak soupeř potřeboval body pro udržení postupové pozice.

Od počátku byl zápas vyrovnaný, šancemi se šetřilo na všech stranách. My jsme měli dvě, kdy Roman z první netrefil branku a poté Pavel neproměnil nájezd, kdy mu nepodařený lob brankář lehce chytil. Soupeř kontroval několika střelama, ale většinou mimo tyče.
První gól přišel nevinně – brankář soupeře kontroloval míč mířící do zámezí, Pavel mu ho obětavě dokázal ukrást a přihrát před opuštěnou branku, kde měl Roman snadnou úlohu. Ivánkovy děti zvýšily aktivitu a za pár minut se začínalo od znova – soupeřův hráč dokázal projít přes tři naše hráče, až ho dokázal zastavit jen za cenu faulu. Následný přímák soupeř přetavil ve vyrovnání.

Herně byla druhá půle podobná první – vyrovnaná hra, bez většího množství šancí. Aktivnější jsme kupodivu byli my, ale soupeřův brankář precizně pochytal veškeré naše pokusy. Tři minuty před koncem rozhodla poměrně ojedinělá šance soupeře, kdy soupeřův hráč přeskočil obranu i s brankářem a hlavou vsítil rozhodující gól. V samotném závěru měl ještě šanci vyrovnat Pavel, ale brankář skvělým zákrokem byl proti.

Zápas byl až nečekaně vyrovnaný (vzhledem k postavení týmů v tabulce), nezasloužili jsme si jej prohrát – remíza by byla spravedlivější. Rozhodujícím faktorem byl výkon brankáře soupeře, který svůj tým v důležitých chvílích podržel, což se na druhé straně nestalo.

Jabadabadoo Prosek – Hoptajch

Výsledky 9. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Hoptajch 3 : 3 (3:1)
Branky: 27. 29. P. Hradílek, 30. J. Roučka – 11. M. Šusta, 43. M. Sommer, 57. P. Golebiewski

Náš komentář:
Zápas se odehrál běchovickém hřišti, v krásném areálu, kde se  se nám většinou daří. Zvlášť hezké vzpomínky máme na minulý zápas s Hoptajchem, který jsme před rokem na tomto hřišti vyhráli drtivým výsledkem 10:1.

Samotné střetnutí začalo tlakem soupeře, který dokázal držet míč pod kontrolou. Z tlaku vyplynuly tři šance – první dvě jsem chytil, ale třetí již nikoliv. Střelu z první soupeřův útočník trefil přesně a rázem Hoptajch vedl. Po gólu se hra vyrovnala, ale my jsme se potýkali s nepřesnou muškou, až příliš často končil míč z našich kopaček za hrazením běchovického areálu. V době, kdy už se pomalu čekalo na konec první půle jsme soupeři zasadili trojitý knockout – nejdříve Pavel hlavou a o minutu později i nohou strhl vedení na naši stranu, aby těsně před půlí ještě Jirka zakončil šťastnou kombinaci tvrdou střelou z hranice pokutového území.

Do druhé půle soupeř vyměnil brankáře, místo něj poslal do hry hráče z pole, jehož úkolem bylo (mimo chytání) podpořit rozehrávku. Tento tah se ukázal jako podařený, celý druhý poločas měl tlak, z něhož nakonec vyrovnání dosáhl. My jsme v druhé půli hráli špatně, veškeré šance jsme si sami zhatili tragickou finální přihrávkou či rovnou chybným řešením situace.

Tento výsledek nám zajistil setrvání v 6. lize (neboť Tučňáci prohráli se Slony 1:11), což sice není cíl s kterým jsme do sezóny vstupovali, ale lepší než sestoupit. Zbývají dvě kola, která už nic nezmění na tom, že i v příštím roce budeme hrát jen 6. ligu.

Komentář rozhodčího:
Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Dělba bodů je zasloužená.

Jabadabadoo Prosek – Diesel 1.FC

Výsledky 8. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Diesel 1.FC 7 : 1 (5:0)
Branky: 3x R. Pecka, J. Weigl, R.Volník, J. Padevět, J. Herník

Náš komentář:
V této sezóně netypicky začínal zápas až v odpoledních hodinách. Nejdříve to vypadalo, že soupeř vůbec nedorazí, ale těsně před koncem čekačky se hráči Dieselu objevili. Dorazili bez brankáře, což mělo na průběh zápasu významný vliv.

Samotné utkání začalo naším tlakem a než soupeř dokázal s míčem projít na naší polovinu, už prohrával brankou Radka. Dalších 10 minut soupeř kupil v obraně chybu za chybou a některé góly nám daroval velmi lacino. Obrana Dieselu rozhodně nepodpořila kolegu v brance, který si tam připadal je terč na střelnici. Poločas skončil 5:0 a tým Dieselu v něm byl víceméně bezzubý.

Do druhé půle soupeř vstoupil s tím, že ji chce vyhrát, vyměnil hráče v brance a přidal na útočné aktivitě. My jsme naopak s přibývajícím šerem polevili a tak byla hra vyrovnaná. Soupeř si vytvořil několik šancí, ale ty největší nevyužil. Nakonec ale čestný úspěch vsítil, ovšem i tento gól jim poločasovou výhru nestačil. Tu jim sebral gólem Radek (dokončil hattrick) a Honza.

Jak zápas zhodnotit? Diesel nebyl vysloveně špatný tým, ale absencí brankáře a hloupýma chybama se víceméně porazil sám. My jsme hráli jen v první půli, druhou jsme odchodili což je možná škoda, ale vzhledem k vývoji zápasu se to nedá nikomu vyčítat.

Jabadabadoo Prosek – Beruška Prosek

Výsledky 7. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Beruška Prosek 4 : 0 (3:0)
Branky: 3. 8. 47. R. Pecka, 13. P. Hradílek
Karty: 55. P. Hradílek (ČK, po druhé ŽK),  55. J. Roučka (ŽK) – 55. M. Klimeš (ČK, po druhé ŽK)

Náš komentář:
Zápas dvou proseckých týmů vyznělo jednoznačně v náš prospěch, soupeř se za celý zápas nezmohl na brankovou šanci a tak kromě neustálých faulů a keců nebyl fotbalově vůbec vidět.

Utkání začalo naším tlakem, z něhož rezultovala první šance Radka – sám proti brankáři neuspěl. Ale z následného rohu již mířil přesně – 1:0. Po chvíli se opět uvolnil, zesměšnil obránce Berušky a skóroval podruhé. Ani to Berušku neprobudilo a dál jsme měli šance jen my. Nakonec se ještě prosadil Pavel, který střelou z rohu pokutového území a tím uzavřel účet poločasu. Což je škoda, šancí na zvýšení vedení bylo dostatek. Beruška za celý poločas vystřelila pouze jednou na branku a rozhodně to nebyla zrovna nebezpečná střela.

Druhá půle byla mnohem vyhrocenější než první. Soupeř nedokázal zkousnout, že na hřišti hraje podřadnou roli a tak začal nevybíravě faulovat. Rozhodčí sice pískal, ale to se Berušce nelíbílo už vůbec (co si to ten rozhodčí dovoluje, pískat nám fauly?!). Hra se drobila a víc se diskutovalo než hrálo. Pak ještě Radek dokončil hattrick, když mu frustrovaný soupeř přihrál před prázdnou branku. Zápas zakončil nevybíravý faul hráče Berušky na Jirku, na který zareagoval Pavel a šel to vyřídit ručně. Za což dostal červenou kartu a to bylo asi tak poslední, co se dá k zápasu napsat.

Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, soupeř byl až trapně neškodný. Nebýt jejich ošklivých faulů, které přišly až za rozhodnutého stavu, tak by to bylo krásné pohodové sobotní dopoledne.

Komentář rozhodčího:
Rozhodl raketový nástup Jabadabadoo, který Berušky nezachytily. Do 45.minuty to byl pěkný bojovný fotbal z obou stran. Poté se utkání zvrhlo v dohadování a nevhodné chování hráčů obou týmů, které vyvrcholilo v 55.minutě vyloučením dvou hráčů. Škoda zbytečných emocí…

Jabadabadoo Prosek – ALT 1. AK

Výsledky 6. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – ALT 1. AK 2 : 3 (1:2)
Branky: 30. J. Roučka, 55. P. Hradílek – 15. 56.  O. Štecha, 25. P. Höfner

Náš komentář:
…bude brzy doplněn…

Komentář rozhodčího:
Kvalitní zápas na to, že se hrálo na nekvalitním povrchu. Více štěstí měli hráči Altu.

Jabadabadoo Prosek – Tučňáci

Výsledky 5. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Tučňáci 4 : 0 (4:0)
Branky:

Náš komentář:
Vždy prestižní utkání s Tučňáky se odehrálo na útulném hřišti Balkán v sychravém sobotním dopoledni. Do naší sestavy se vrátil Honza, což nám obrovsky pomohlo, neboť posledních pár zápasů jsme odehráli s jedním obráncem a tento způsob hry se mi zdá poněkud podivný…

Zápas začal vzájemným oťukáváním, ze kterého bylo po chvíli jasné, že soupeř je naprosto neškodný a bude jen otázkou, zda dokážeme dát nějaké branky. Branky nakonec přišly a po první půli byl výsledek 4:0. Zaslouženě.

Druhá půle byla z obou stran tragická, my jsme nedokázali vzájemně si vyhovět a soupeř nebyl schopen ničeho. Můžu říct, že jako brankář jsem musel chytit za celý zápas pouze jedinou střelu a to se ke mě sotva došourala.

Tučňáci byli zralí na „desítku“, ale naše tragická hra v druhé půli je tohoto debaklu ušetřila. Snad si z toho vezmeme ponaučení a příště budeme hrát účelněji a hlavně nesobecky.

Jabadabadoo Prosek – Sloni na Pobřeží

Výsledky 4. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Sloni na Pobřeží 0 : 5 (0:3)
Branky: 19. 25. A. Trska, 24. Š. Novák, 47. M. Tittelbach, 56. J. Nádvorník

Náš komentář:
Není co dodat, soupeř byl o třídu (až dvě) lepší a zaslouženě vyhrál. Jedinou kaňkou na jejich výkonu byly neustálé urážky, posměšky či připomínky vůči nám či rozhodčím, které doprovázely celé utkání. Ale hodnotit stav jejich mentální retardace není mým cílem 🙂

Oficiální komentář:
Na začátku vyrovnané utkání, nakonec zaslouženě a s přeledem vyhrál mladší a techničtější tým Slonů na pobřeží. Pohledný fotbalový zážitek.

Jabadabadoo Prosek – Ross Crock

Výsledky 3. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Ross Crock 2 : 1 (0:1)
Branky: 41. R. Volník, 57. J. Machynka – 10. J. Plachý

Náš komentář (autor: Hans):
Byl jsem vyzván okomentovat zápas, a tak to tedy zkusím – moje malá premiéra! Na zápas jsme se, na rozdíl od minulé popravy, sešli v šesti a v docela optimistické náladě, jelikož soupeř již dopředu avizoval, že to nejlepší jim bude chybět. Před zápasem byl vytčen cíl – konečně bodovat a tak nám soupeřovy “problémy se sestavou” dávaly naději. Jaké však bylo naše rozčarování, když jsme viděli přijít oba hráče, kteří nás na jaře porazili prakticky sami… Nálada rázem klesla a šlo se na věc. V červnu k našemu kolapsu výrazně přispělo i úmorné vedro a ostrý sluneční žár, teď však bylo počasí na fotbal takřka ideální.

Nutno přiznat, že Ross Crock působil od začátku opět fotbalověji. Do jejich rychlých kombinací se zapojovali i obránci, dobrým pohybem a individuálními schopnostmi se dostávali na dostřel Michalovy brány, kdy jim však, naštěstí, selhávala finální přihrávka. Když už se podařilo překonat naši obranu, zakončení létalo soupeři nad nebo mino bránu – Michal tedy moc práce neměl. Když už se hra začala vyrovnávat, a zejména Roman V. s Jirkou se několikrát dostali k ohrožení soupeřova branky, udeřilo na naší straně. Po našem rohu špatně zformovaná obrana nechala proniknout soupeře v přečíslení až před Michala, a i přes jeho 2 výborné zákroky nakonec míč skončil odrazem o tyč v naší brance. Nutno dodat, že zabránit soupeři ve skórování se v tu chvíli snažili pouze naši 2 útočníci, Roman G. s Pavlem (čti mezi řádky – kde byli obránci, ku*va?!)!!! Zbytečně obdržený gól nás sice zamrzel, ale přesto jsme cítili, že se s Ross Crockem tentokrát dá hrát a dál jsme se snažili o zteč jejich branky, leč bez úspěchu – snad jen Pavel se po mém centru zprava dostal do slibné možnosti, ale musel obstřelovat obránce a jeho pokus šel bohužel mimo soupeřovu branku. Poločas skončil a náš cíl – zisk alespoň bodu – byl dál, než na začátku zápasu.

Do druhé půle jsme posílili útok – Jirka se posunul dopředu a Romana G. jsme stáhli do obrany, aby jeho obranná práce dostala punc oficiality. Do druhé půle už, z nám neznámých důvodů, nenastoupil soupeřův nejlepší obránce. A hned to bylo znát – stále častěji jsme se dostávali před soupeřova gólmana a naše úsilí bylo korunováno vyrovnávacím gólem. Michal posunul balon Pavlovi, ten ho zatáhl po lajně až na úroveň soupeřova brankoviště a prostrčil na zcela osamoceného Romana V. A tak jako v první půli na naší straně, i náš gól padl natřikrát – Roman, nikým neatakován, míč přes brankáře doslova procedil – 1:1! To bylo v asi 40. minutě. Nevím, jak ostatní, já byl v tu chvíli spokojen s výsledkem, ale to hlavní mělo teprve přijít… Asi 10 minut před koncem, zničehonic, jsme zatlačili Ross Crock před jejich brankáře a snad 5 minut je skoro nepustili s míčem za půlku, bohužel vítězný gól z toho nebyl. Náš tlak ustal, a na mě osobně to působilo, že oba týmy jsou spokojeny s bodem. V obraně jsme si hru zbytečně nekomplikovali a snažili jsme se držet míč co nejdále od brány, abychom o bod nepřišli. 3 minuty před koncem jsem nevěděl, co s míčem, pouze před soupeřovým brankovištěm jsem zahlédl na moment volného Pavla. Zkusil jsem mu tedy míč centrem poslat, ale centr jsem hodně přetáhl. Ten se však, k překvapení všech, snesl na břevno soupeřovy branky a odrazem od brankářových rukou spadl do brány! Na tomhle gólu bylo, řekl bych, nejdůležitější, že padl pouhé 3 minuty před koncem zápasu a Ross Crock už neměl dost času na alespoň vyrovnání. I tak se ještě vrhli do útoku, ale ze závaru před Michalem naštěstí nevyrovnali. Skórem v náš prospěch ještě mohl pohnout z přímáku Jirka, Romanovi G. se podařilo pěkně přehodit vyběhnuvšího brankáře, míč jenom těsně minul horní roh branky. Nic už se ale nestalo a my máme první 2 body v sezoně.

Zápasu by spíše slušela remíza, ale štěstí se halt tentokrát přiklonilo, taky jednou, na naši stranu. Soupeře chci pochválit za fér hru i chování, rozhodčí pískal výborně. Tak to je vše, už mě to nebaví. Chete-li více informací o zápase, můžete se podívat na reporty na stránkách soupeře.