Jabadabadoo Prosek – Újezd Calcio

Výsledky 11. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Újezd Calcio 1 : 4 (1:1)
Branky: 8. P. Hradílek – 19. 50. M. Jambor, 48. J. Krátký, 58. D. Brázda

Pěkné utkání, které vrcholilo ve druhé půli několika šancemi na obou stranách. Dalo by se říci, že kdo dá druhý gól, vyhraje zápas a to se také potvrdilo.

22
Lis

Jabadabadoo Prosek – Ivánkovy děti

Výsledky 10. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Ivánkovy děti 1 : 2 (1:1)
Branky: 10. R. Volník – 15. L. Marek, 40. R. Krupa

Náš komentář:
Do dnešního mrazivého zápasu vstupovaly týmy na odlišných pozicích – my jsme neměli oč hrát (mimo cti) a naopak soupeř potřeboval body pro udržení postupové pozice.

Od počátku byl zápas vyrovnaný, šancemi se šetřilo na všech stranách. My jsme měli dvě, kdy Roman z první netrefil branku a poté Pavel neproměnil nájezd, kdy mu nepodařený lob brankář lehce chytil. Soupeř kontroval několika střelama, ale většinou mimo tyče.
První gól přišel nevinně – brankář soupeře kontroloval míč mířící do zámezí, Pavel mu ho obětavě dokázal ukrást a přihrát před opuštěnou branku, kde měl Roman snadnou úlohu. Ivánkovy děti zvýšily aktivitu a za pár minut se začínalo od znova – soupeřův hráč dokázal projít přes tři naše hráče, až ho dokázal zastavit jen za cenu faulu. Následný přímák soupeř přetavil ve vyrovnání.

Herně byla druhá půle podobná první – vyrovnaná hra, bez většího množství šancí. Aktivnější jsme kupodivu byli my, ale soupeřův brankář precizně pochytal veškeré naše pokusy. Tři minuty před koncem rozhodla poměrně ojedinělá šance soupeře, kdy soupeřův hráč přeskočil obranu i s brankářem a hlavou vsítil rozhodující gól. V samotném závěru měl ještě šanci vyrovnat Pavel, ale brankář skvělým zákrokem byl proti.

Zápas byl až nečekaně vyrovnaný (vzhledem k postavení týmů v tabulce), nezasloužili jsme si jej prohrát – remíza by byla spravedlivější. Rozhodujícím faktorem byl výkon brankáře soupeře, který svůj tým v důležitých chvílích podržel, což se na druhé straně nestalo.

15
Lis

Jabadabadoo Prosek – Hoptajch

Výsledky 9. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Hoptajch 3 : 3 (3:1)
Branky: 27. 29. P. Hradílek, 30. J. Roučka – 11. M. Šusta, 43. M. Sommer, 57. P. Golebiewski

Zápas se odehrál běchovickém hřišti, v krásném areálu, kde se  se nám většinou daří. Zvlášť hezké vzpomínky máme na minulý zápas s Hoptajchem, který jsme před rokem na tomto hřišti vyhráli drtivým výsledkem 10:1.

Samotné střetnutí začalo tlakem soupeře, který dokázal držet míč pod kontrolou. Z tlaku vyplynuly tři šance – první dvě jsem chytil, ale třetí již nikoliv. Střelu z první soupeřův útočník trefil přesně a rázem Hoptajch vedl. Po gólu se hra vyrovnala, ale my jsme se potýkali s nepřesnou muškou, až příliš často končil míč z našich kopaček za hrazením běchovického areálu. V době, kdy už se pomalu čekalo na konec první půle jsme soupeři zasadili trojitý knockout – nejdříve Pavel hlavou a o minutu později i nohou strhl vedení na naši stranu, aby těsně před půlí ještě Jirka zakončil šťastnou kombinaci tvrdou střelou z hranice pokutového území.

Do druhé půle soupeř vyměnil brankáře, místo něj poslal do hry hráče z pole, jehož úkolem bylo (mimo chytání) podpořit rozehrávku. Tento tah se ukázal jako podařený, celý druhý poločas měl tlak, z něhož nakonec vyrovnání dosáhl. My jsme v druhé půli hráli špatně, veškeré šance jsme si sami zhatili tragickou finální přihrávkou či rovnou chybným řešením situace.

Tento výsledek nám zajistil setrvání v 6. lize (neboť Tučňáci prohráli se Slony 1:11), což sice není cíl s kterým jsme do sezóny vstupovali, ale lepší než sestoupit. Zbývají dvě kola, která už nic nezmění na tom, že i v příštím roce budeme hrát jen 6. ligu.

Komentář rozhodčího:
Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Dělba bodů je zasloužená.

08
Lis

Jabadabadoo Prosek – Diesel 1.FC

Výsledky 8. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Diesel 1.FC 7 : 1 (5:0)
Branky: 3x R. Pecka, J. Weigl, R.Volník, J. Padevět, J. Herník

V této sezóně netypicky začínal zápas až v odpoledních hodinách. Nejdříve to vypadalo, že soupeř vůbec nedorazí, ale těsně před koncem čekačky se hráči Dieselu objevili. Dorazili bez brankáře, což mělo na průběh zápasu významný vliv.

Samotné utkání začalo naším tlakem a než soupeř dokázal s míčem projít na naší polovinu, už prohrával brankou Radka. Dalších 10 minut soupeř kupil v obraně chybu za chybou a některé góly nám daroval velmi lacino. Obrana Dieselu rozhodně nepodpořila kolegu v brance, který si tam připadal je terč na střelnici. Poločas skončil 5:0 a tým Dieselu v něm byl víceméně bezzubý.

Do druhé půle soupeř vstoupil s tím, že ji chce vyhrát, vyměnil hráče v brance a přidal na útočné aktivitě. My jsme naopak s přibývajícím šerem polevili a tak byla hra vyrovnaná. Soupeř si vytvořil několik šancí, ale ty největší nevyužil. Nakonec ale čestný úspěch vsítil, ovšem i tento gól jim poločasovou výhru nestačil. Tu jim sebral gólem Radek (dokončil hattrick) a Honza.

Jak zápas zhodnotit? Diesel nebyl vysloveně špatný tým, ale absencí brankáře a hloupýma chybama se víceméně porazil sám. My jsme hráli jen v první půli, druhou jsme odchodili což je možná škoda, ale vzhledem k vývoji zápasu se to nedá nikomu vyčítat.

01
Lis

Jabadabadoo Prosek – Beruška Prosek

Výsledky 7. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Beruška Prosek 4 : 0 (3:0)
Branky: 3. 8. 47. R. Pecka, 13. P. Hradílek
Karty: 55. P. Hradílek (ČK, po druhé ŽK),  55. J. Roučka (ŽK) – 55. M. Klimeš (ČK, po druhé ŽK)

Zápas dvou proseckých týmů vyznělo jednoznačně v náš prospěch, soupeř se za celý zápas nezmohl na brankovou šanci a tak kromě neustálých faulů a keců nebyl fotbalově vůbec vidět.

Utkání začalo naším tlakem, z něhož rezultovala první šance Radka – sám proti brankáři neuspěl. Ale z následného rohu již mířil přesně – 1:0. Po chvíli se opět uvolnil, zesměšnil obránce Berušky a skóroval podruhé. Ani to Berušku neprobudilo a dál jsme měli šance jen my. Nakonec se ještě prosadil Pavel, který střelou z rohu pokutového území a tím uzavřel účet poločasu. Což je škoda, šancí na zvýšení vedení bylo dostatek. Beruška za celý poločas vystřelila pouze jednou na branku a rozhodně to nebyla zrovna nebezpečná střela.

Druhá půle byla mnohem vyhrocenější než první. Soupeř nedokázal zkousnout, že na hřišti hraje podřadnou roli a tak začal nevybíravě faulovat. Rozhodčí sice pískal, ale to se Berušce nelíbílo už vůbec (co si to ten rozhodčí dovoluje, pískat nám fauly?!). Hra se drobila a víc se diskutovalo než hrálo. Pak ještě Radek dokončil hattrick, když mu frustrovaný soupeř přihrál před prázdnou branku. Zápas zakončil nevybíravý faul hráče Berušky na Jirku, na který zareagoval Pavel a šel to vyřídit ručně. Za což dostal červenou kartu a to bylo asi tak poslední, co se dá k zápasu napsat.

Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, soupeř byl až trapně neškodný. Nebýt jejich ošklivých faulů, které přišly až za rozhodnutého stavu, tak by to bylo krásné pohodové sobotní dopoledne.