Pro

Hodnocení sezóny Podzim 2007 + tabulky

Napsal: Michal. Rubrika: Podzim 2007

Hodnocení:
Sezóna skončila, nastal čas rekapitulace. Letošní Podzim byl pro nám velmi podařený – postoupili jsme, vyhráli jsme ligu a ztratili pouze 4 body. Samá pozitiva, negativa jsou zapomenuta. Pokud bych měl jmenovitě „vypíchnout“ naše nejlepší hráče, tak mě napadají tito tři:

Jan Machynka – pro mě největší překvapení podzimu, odvedl dobrou práci v obraně a hlavně dokázal kvalitně podporovat útok. Z jeho nahrávek těžil hlavně Pavel, kterému to pomohlo vynést korunu krále střelců. Jako třešničku na dort k tomu Honza přidal 2 góly, což mu dohromady vyneslo titul hráč sezóny.

Pavel Hradílek – Po jarních (skoro) 30ti gólech přidal  letos 12 gólů (z 9ti zápasů), což mu už podruhé za sebou vyneslo post střelce týmu a zároveň i nejlepšího střelce naší ligy. Bez gólů to prostě nejde, takže doufejme že bude v nastoleném trendu pokračovat.

Jan Weigl – náš pilíř obrany vsítil nevídaných 8 gólů, což je naprosto neuvěřitelný počin, který tu musí být zmíněn.

5. 7 gólů – V. Řehák (GoHosp)

!!! Uzávěrka přihlásek na sezónu Jaro 08!!!

Tento týden se musí odeslat přihláška na příští sezónu. Budu psát obvyklé termíny, tedy sobota dopoledne + neděle odpoledne. Pokud máte někdo jiný názor, tak mi ho nechte v komentářch nebo mi zavolejte.

09
Pro

Jabadabadoo Prosek – Uganská ťava

Výsledky 11. kolo, 7.I liga, podzim 2007

Jabadabadoo Prosek – Uganská ťava 1 : 1 (0 : 1)
Branky:  17. V. Spěvák – 36. J. Roučka
Karty: 40. J. Weigl (ČK) – ruka v pokutovém území

Oficiální komentář:
Zápas dvou postupujících týmů skončil zaslouženou remízou. Ťava nedokázala využít dvacetiminutovou přesilovku ke vstřelení vítězné branky. Zápas se odehrával ve férové atmosféře blížících se vánoc.

Náš komentář:
 Oba týmy měli postup zajištěný, takže šlo jen o čest a první místo ligové tabulky. Uganská ťava se v lize prezentuje vynikající obranou (obdrželi pouze 6 golů, v loňské osmé lize dokonce jen tři), takže se nedala očekávat gólová smršť.

Zápas začal nezáživnou desetiminutovkou, první náznak šance skončil hned gólem – útočník ťavy na hranici vápna prostřelil obránce, míč přeskočil nohu brankáře a zapadl za tyč. Pak jsme přidali, ale proti obraně a vynikajícímu brankáři se šance rodili těžko. Když se neujala ani hlavička P. Hradílka, tak poločas skončil 0:1.

Druhá půle začala podobně – ťava v 5ti hráčích před svým pokutovým území, kde kraloval jejich brankář. Tento obraný val se zdolával velmi těžko, zvlášt když jsme byli opět bez střídání. Nakonec se na nás usmálo štěstí, když ve 36. minutě R. Volník zpracoval výhoz brankáře, proběhl podél čary až k brance a jeho střílenou nahrávku stačil před vybíhajícím brankářem usměrnit J. Roučka do sítě. Bohužel pak si R. Volník vybral slabší chvíli, kdy před vlastním pokutovým územím přišel o míč, první střelu sice brankář vyrazil, ale dorážka trefila obránce stojícího na brankové čaře do ruky – sice nebyla umyslná, ale rozhodčí neváhal, ukázal červenou kartu a nařídil penaltu. Penaltu brankář zkušeně chytil, ale i tak to znamenalo 20 minut hry v oslabení, což na umělé trávě bývá vražedné. Ovšem Uganská ťava více dominuje ve hře dozadu a 20 minutovou přesilovku nedokázala využít. Soupeř si vypracoval si pouze několik šancí, z nichž se žádná nedala označit za gólovou. Nakonec i my jsme mohli v oslabení 2x skorovat, ale protože se to nepodařilo, tak zápas skončil remízou, se kterou byli nakonec spokojeni skoro všichni.

25
Lis

Jabadabadoo Prosek – Prokaryota FZ

Výsledky 10. kolo, 7.I liga, podzim 2007

Jabadabadoo Prosek – Prokaryota FZ 4 : 3 (1 : 0)
Branky:  26. 43. 48. R. Pecka, 42. P. Hradílek – 32. OG, 41. O. Pokorný, 58. J. Talíř

Nervózní utkání o postup, které lépe zvládli důraznější a zkušenější hosté.

Zápas začal vzájemným oťukáváním, první gólovku si vytvořil soupeř, ovšem brankář zasáhnul skvěle a špičkou kopačky zabránil míči do sítě – bohužel to byl asi poslední zásah brankáře, pak už tam byl jen do počtu. Poté jsme převzali iniciativu a začali se tlačit dopředu. První šance jsme zakončili mimo, pak Radek Pecka otestoval pevnost břevna aby  ho po chvíli napodobil P. Hradílek a trefil taktéž břevno. Chvíli poté už R. Pecka prostřelil špatně chytajícího brankáře hostí a i přes další šance skončil poločas naším hubeným vedením.

Druhý poločas začal bezzubým tlakem soupeře, kterému jsme nabídli gól sami – nedorozumění rozehrávajícího obránce a brankáře vyústilo ve vyrovnávací gól. Pár minut nato se nudící gólman rozhodl zdramatizovat zápas a nahrál soupeři před prázdnou branku – ten měl čas „naštelovat“ placírku a trefit se do opuštěné brány. Tento okamžik nás opravdu rozhýbal a ihned jsme kontrovali po ose Pecka- Machynka-Hradílek vyrovnávacím gólem. Vzápětí se trefil opět Pecka a už jsem vedli. Po zahozené penaltě (Pecka) jsme z dalších útoků jen orazítkovali 2x břevno, až situaci uklidnil dokonaným hattrikem Pecka. Soupeř v poslední minutě zkorigoval skóre hlavičkou po autovém vhazování.

Bylo to podivné, rozhádané utkání (byly uděleny 3 žluté, všechny za řeči), po kterém se nikdo z našeho týmu neradoval, ačkoliv nám výsledek zajišťuje postup. Soupeř byl téměř neškodný, nebýt našich neskutečných chyb, tak by se ke gólům těžko dopracoval – je mi až s podivem, jak tento tým může bojovat o postup (nevím, třeba se nesešli v optimální sestavě, ale pořád jich bylo 9 a nás opět 6). My jsme ovšem selhali nejvíce v zakončení – trefit 4x za zápas břevo + 1x tyč a zahodit takové množství šancí je prostě škoda.

18
Lis

Jabadabadoo Prosek – Hell Avalanche

Výsledky 9. kolo, 7.I liga, podzim 2007

Jabadabadoo Prosek – Hell Avalanche 6 : 1 (2 : 0)
Branky: 4. 57. 59. R. Pecka, 25. J. Machynka, 31. OG, 52. R. Volník, 54. P. Hradílek

Velmi pohledné utkání, hrané ve velmi rychlém tempu. Vyhrál překvapivě tým bez možnosti střídání.

Opět jsme hráli ve Kbelích a opět bez střídání, soupeř dorazil v 9 lidech. Na těžkém terénu nám úvod vyšel, už 4 minuty po začátku první půle si jedním dotykem zpracoval dlouhý centr Pecka a druhým ho poslal do křižnou střelou do sítě. Ten gól nás mírně ukolébal, dalších 10 minut se hrálo bez větších šancí, pak však převzal aktivitu soupeř a začal si podařenou kombinací vytvářet šance. Šancí si vytvořil dostatek, ale naprosto selhal v zakončení, kdy nedokázal překonat dobře chytajícího Jardu, nebo se netrefil vůbec do prostoru branky. V době jejich narůstajícího tlaku jsme utekli do breaku a Machynka jej dokázal zakončit podél vybíhajícího brankáře a tím stanovit poločasové skóre na 2:0.

Druhý poločas pro nás nezačal dobře, hned v pvní minutě jsme si vstřelili vlastní gól. Tento gól odstartoval dobývání naší branky, ale soupeři se již nedařilo tolik jako v první půli a moc šancí (i přes značou územní převahu) si nevypracoval. Pak zaúřadavalo klišé nedáš-dostaneš a Volník skóroval nečekanou střelo od levé lajny. O pár okamžiků přidal gól Hradílek a bylo rozhodnuto. Na konečných 6:1 zvyšoval dvěma góly Pecka.

Výsledek utkání je pro soupeře krutý, zápas byl vyrovnaný, ale pokud soupeř nedokáže vstřelit gól (i ten čestný úspěch soupeře jsme si museli vstřelit sami), tak se lepšího výsledku nedočká…

04
Lis

Jabadabadoo Prosek – GoHosp PK

Výsledky 8. kolo, 7.I liga, podzim 2007

Jabadabadoo Prosek – GoHosp PK 12 : 1 (6 : 0)
Branky: 1. 28. R. Pecka, 6. 15. J. Weigl, 11. 51. J. Padevět, 27. 46. 55. J. Roučka, 38. 44. 50. P. Hradílek – 41. Z. Bíba

Zápas byl rozhodnut už v první minutě. Hosté byli lepší a v početní převaze si zápas užívali.

Co k tomu říci – soupeř hrál pouze 4+1 a může být rád, že jsme neměli zrovna střelecký den.

Dnešnímu komentáři jsem moc nedal, naštěstí to nahradil soupeř, který zveřejnil obsáhlý report na svých stránkách.

21
Říj

Jabadabadoo Prosek – Black Angels

Výsledky 7. kolo, 7.I liga, podzim 2007

Jabadabadoo Prosek – Black Angels 6 : 0 kontumace

Ani se mi nechce psát komentář, soupeř nás pěkně nasr*l svou nepřítomností, ačkoliv nám nám zdarma spadne vítězství do kapsy, tak nás moc netěší. Paradoxem je, že jsme se v této sezóně poprvé sešli v ideální sestavě (bylo nás 7) a nastěstí díky rozhodčímu, který se k nám přidal, jsme si mohli zahrát aspoň srandamač mezi sebou.

Místo hodnocení zápasu se pokusím zhodnotit probíhající sezónu, která se přelila do druhé půle.  V tomto kole došlo k překvapení, kdy první dva týmy tabulky prohráli a tak jsme se posunuli na první místo průběžné tabulky. I přesto nejsem příliš spokojen, mrzí mě mě zbytečná ztráta s Opatoffem a taky zápas s Modrýma Sviněma nám zrovna nesedl.

Neustále mám pocit, že tahle liga je hodně podprůměrná, většina týmů sazí na pevnou obranu a směrem dopředu nic moc nevymýšlí, zkouší to spíše na náhodu. O čemž svědčí i počet vstřelených branek, kdy pouze dva týmy překonaly hranici tři vstřelených branek na zápas a např. Modré Svině mají vstřeleno pouze 12 branek ze sedmi zápasů (kontumaci jsem nahradil výsledkem dosaženým na hřišti) a přesto si v poklidu a zaslouženě drží postupovou pozici.

14
Říj

Jabadabadoo Prosek – Améby AFC B

Výsledky 6. kolo, 7.I liga, podzim 2007

Jabadabadoo Prosek – Améby AFC B  2 : 0 (0:0)
Branky:  2x P. Hradílek

Utkání se odehrávalo na maličkém hřišti TK Sparty, kde jsme se sešli opět pouze v šesti hráčích, soupeř měl 2 hráče na střídání. Hned od začátku bylo zřejmé, že to bude velmi úporné utkání s minimem šancí.

Zápas začal několika chybnými výkopy hrankáře Améb, ale nedokazali jsme z toho nic vytěžit, buď stačila zasáhnout obrana nebo se nepodařilo kvalitně vystřelit/sehrát. V následujících minutách to byl spíše boj o získání malého prostoru pro kloudné zakončení, ale ačkoliv jsme měli mírnou převahu, k žádným vyloženým šancím to nevedlo, jen pár střel těsně mimo tyče. Ke konci si hráči Améb vypracovali 2 gólovky, když vyhráli souboj ve středu hřiště a útočník běžel sám na našeho gólmana, ale Jarda si s nájezdem poradil, včetně následné dorážky. Jak se později ukázalo, byla to poslední gólová šance Améb v tomto zápase. Na konci poločasu jsme zahrozili dobře zahraným trestňákem, ale bez gólové tečky.

Druhý poločas byl podobný prvnímu – uporný, nepřesný fotbal, tedy spíše kopaná. Ovšem v polovině druhé půle se na nás konečně usmálo štěstí a Honzovi Machynkovi se povedlo prostrčit míč před opuštěnou branku, čehož pohotově využil Pavel Hradílek ke  vstřelení branky. Po obdržené brance Améby zvýšily  tlak na naši bránu, ale většina akcí končila po rozích a autech. V poslední minutě si zopakovali spolupráci aktéři první branky a Pavel Hradílek ukončil zápas svým druhým gólem.

Utkání bylo vyrovnané, s minimem šancí, ale přesto si dovolím říct, že jsme vyhráli zaslouženě! Ačkoliv – na zásluhy se většinou nehraje…

07
Říj

Jabadabadoo Prosek – Příkopy FC

Výsledky 5. kolo, 7.I liga, podzim 2007

Jabadabadoo Prosek – Příkopy FC 4 : 1 (3:1)
Branky:  2x J. Weigl, J. Machynka, P. Hradílek – ?

Officiální komentář:
Hosté šli rychle do vedení, ale poté Prosek převzal iniciativu a dovedl utkání do vítězného konce.

Soupeř začal iniciativně, hned v úvodu se dostal do vedení povedenou střelou pod víko. My jsme odpověděli nastřeleným břevnem hned po rozehrávce a další šance přicházely vzápětí. Nejříve se trefil J. Weigl krásnou střelou zpoza pokutového území, pak J. Machynka obešel brankáře a poslal míč do opuštěné branky a naši gólovou desetiminutovku zakončil opět J. Weigl, když vystihl rozehrávku brankáře. Vzápětí mohl vstřelit i další gól, ale nabídnutou penaltu neproměnil.

Druhý poločas už byl pomalejší (obě mužstva hrála bez možnosti střídání), trochu bez náboje a tak se toho mnoho nestalo – pouze jsme přidali další branku P. Hradílkem a tím stanovili konečné skóre na 4:1.

30
Zář

Jabadabadoo Prosek – PRKA

Výsledky 4. kolo, 7.I liga, podzim 2007

Jabadabadoo Prosek – PRKA 3 : 0 (1:0)
Branky:  28. J. Weigl, 36. a 52. P. Hradílek

Utkání slušné úrovně s jednoznačným výsledkem. Nikoliv ovšem průběhem. Vítězný tým dvěma brankami těsně před a po změně stran získal náskok, poté však soupeř tvrdě zaútočil, ale své šance neproměnil, a tak v závěru přišla pojistka vítězství.

Jednoznačné utkání, kde jsme polevili až v závěru (hráli jsme bez střídání), čehož ovšem soupeř nedokázal využít. Výsledek je vůči soupeři velmi milostivý, šancí jsme měli na dvoucifernou výhru.

23
Zář

Jabadabadoo Prosek – Opatoff A K

Výsledky 3. kolo, 7.I liga, podzim 2007

Jabadabadoo Prosek – Opatoff A K 1 : 1 (1:0)
Branky:  20. J. Weigl – 58. J. Paulíček

Technicky vyrovnaný, ale místy nervózní zápas rozhodovaly náhody.

Upřímně řečeno – soupeř vstřelil gól ze své své jediné!!! šance v zápase a to dokonce 2 minuty před koncem, takže se nedivte, že se mi do nějakého popisování průběhu zápasu nechce. Jsme prostě …(dosaďte si sami)