Archiv rubriky: Jaro 2010

Závěrečná tabulka sezóny Jaro 2010

Sezona: HL 2010 jaro, 7. F liga

Pořadí Název týmu zápasů výhry remízy prohry skóre body
1 Pivní pohoda AC 11 7 2 2 41:14 16
2 Huňáč PK 11 7 2 2 36:19 16
3 Jabadabadoo Prosek 11 7 1 3 45:22 15
4 Black bridge elite 11 6 2 3 31:25 14
5 Přezletice SK RSC 11 5 2 4 46:36 12
6 GoGo 1.NC 11 5 2 4 23:19 12
7 No fear KK 11 5 1 5 22:38 11
8 Gangbeng 11 4 1 6 27:29 9
9 Rychlá rota 11 3 3 5 15:25 9
10 Torpedo Praclub 11 2 4 5 23:36 8
11 K.F.C. Praha 11 2 3 6 19:43 7
12 Los Zewlos 11 1 1 9 19:41 -3

KK No Fear – Jabadabadoo Prosek

KK No Fear vs. Jabadabadoo Prosek 3 : 2 (1:1)

S postupem v kapse jsme se (nakonec teda jo) sešli k poslednímu zápasu sezony na Proseku. Postupové jistotě odpovídala i naše účast a „dochvilnost“, s jakou se 4 ze 6 aktérů pozdější grotesky dostavili na zápas. Chtěli jsme vyhrát a čekat, jestli Pivní Pohoda neztratí s Huňáčem a nespadne nám tak do klína konečné první místo. Získaný bod by s jistotou zaručoval minimálně druhý flek. Nakonec ale můžeme být rádi za to, že jsme ten postup již měli zajištěný. Dodám ještě, že se soupeřem jsme se potkali před cca. 3 roky, to jsme je smetli 11:0, leč do stejné řeky dvakrát nevstoupíš…

No Fear na nás vlítli od úvodního hvizdu a na prvních 5 minut nás přikovali na vlastní brankoviště, naštěstí jejich zakončení zatím vázlo. Postupem času jsme se ale otrkali a začali trochu hrát. Dokonce jsme vsítili první gól, to když „svěží a odpočatý“ Pavel zatáhl balon po pravé lajně a předložil ho Honzovi W. před poloprázdnou branku. Soupeř vyrovnal pěknou hlavičkou, skórující hráč měl ve vápně až příliš mnoho prostoru… No Fear měli o něco více ze hry, my jsme se potýkali s nepřesností a vzájemným nepochopením se. Nejsem si tím úplně jistý, ale myslím, že poločas skončil 1:1. Jako bonus jsem si vysloužil ŽK za projevení nesouhlasu s výrokem rozhodčího – moje blbost.

Druhá půle probíhala v podobném duchu, jako ta první. Na vedoucí gól No Fear ještě dokázal Jirka odpovědět, za stavu 2:2 dokonce Roman G. nastřelil tyč, nicméně rozhodující gól přidal soupeř a zaslouženě vyhrál. Tady bych asi pojednání o utkání ukončil – v zápase samotném jsem nevymyslel nic a není tedy nutné plodit něco zde…

Mrzí mě, že jsme si vlastní vinou zkazili oslavy a radost z postupu, je to škoda. Uvidíme, co budeme produkovat na podzim, já na to teď radši ani nechci myslet…

H.

Jabadabadoo Prosek – Los Zewlos

Jabadabadoo Prosek – Los Zewlos – 6 : 1 (4:0)
Branky: 2. 24. R. Volník, 2. Z. Podlipný, 14. J. Roučka, 44. 49. P. Hradílek – 37. T. Pata

Náš komentář
Desáté kolo nás přivedlo do Běchovic, kde nás čekal relativně snadný úkol, porazit beznadějně poslední a dávno již jistě sestupující Los Zewlos. Tento tým neuhrál letos na hřišti ani bod, jediné jeho vítězství je kontumační, proti K.F.C. (o těch ještě zmínka později). Zéwlové se na nás sešli pouze v 5 hráčích, tudíž nás zase čekala přesilovka, tentokrát celý zápas. Nás bylo jak psů, celkem 10! Že nám nadměrný počet hráčů do pole spíše škodí, se projevilo i tentokrát – za tu chvilku, co je člověk na hřišti, si prostě pořádně nezahraje, musí se hlídat, jestli už „nepřesluhuje“ a nenechává někoho sobecky tvrdnout na lavičce. Stačil by ještě jeden hráč navíc a daly by se točit celé 2 pětky, což už by mělo nějaký smysl a řád, ale takhle to prostě bylo na prd.

Ale zpět ke hře. Jak přibývají zápasy, které vyhráváme a držíme se tak na postupovém fleku, říkám si, co si tak asi musí myslet někteří soupeři („cože – tihle mají jít o ligu výš?!“). Třeba zrovna LZ by klidně mohli – rozhodně se totiž nedá říci, že bychom je přejeli, že bychom herně nějak vyjádřili ten propastný rozdíl v bodech a umístění v tabulce. Dokonce si dovolím tvrdit, že kdyby soupeř nastoupil alespoň v základním počtu hráčů, měli bychom možná problém, díky výkonu, jaký jsme předvedli. LZ bojovali, i přes svoji bezvýchodnou situaci, oslabení a nepříznivé klimatické podmínky, jako lvi a rozhodně nám nedarovali nic zadarmo.1:0 jsme sice vedli již ve 2. minutě, kdy se po samostatné akci prosadil Roman V., ale soupeř to nezabalil a Martin si rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce, byť se většinou jednalo o střely ze střední vzdálenosti a nebo závary po autech a rozích. Postupem času jsme přidávali další góly a zvyšovali náskok na poločasových 4:0. O góly se vedle zmíněného Romana postarali ještě Zdeněk, Pavel a Jirka. Ještě bych dodal (a to je také důvod, proč nezvykle vysoké množství spoluhráčů na střídačce fakt nemusím), že celý poločas se nesl v duchu pokřikování, hecování a rad střídačky vůči právě hrajícím, což k pohodě na hřišti rozhodně nepřispělo, a to píšu s plným vědomím faktu, že já sám mám máslo na hlavě. Lepší je prostě tu naši bramboračku hrát, než se na ni bezmocně dívat…:-)

Ve druhé půli jsme z té pomyslné „jedničky“ snad vyřadili na neutrál, naštěstí pěti statečným z LZ již docházely síly, tudíž směr vývoje zápasu nebyl ohrožen. Dva další góly ještě přidali Pavel s Romanem V., čestný (leč naprosto zbytečný) úspěch zaznamenal i soupeř přesnou střelou k tyči, nicméně Martin sám ví, že chytat se dala a že o další nulu se tak připravil sám. Po zápase jsme se s Pavlem shodli, že nebýt tohoto a zároveň dalšího zbytečného gólu v minulém kole, mohl být Martin v tabulce neprůstřelnosti za naši skupinu někde úplně jinde, jelikož gól od Huňáče jsme inkasovali poměrně brzy. Protože se ale (někteří) individuálními statistikami zabýváme až daleko za umístěním týmu, neděláme z obdržených gólů tragédii:-). Ještě musím zmínit, že v tom vedru a dusnu se rozhodčímu tak nějak – jak to jen napsat – předcházely hodinky, v každém poločase (minimálně!) o pět minut – z hlediska tohoto zápasu to nikomu nemusí vadit, ale tohle se prostě nedělá… Vyhráli jsme tedy (povinně) 6:1 a jeli zase fízlovat na ostatní hřiště, jestli už to stačí.

První rána nás čekala na Zákostelní, kde nám chlapci z Pivní Pohody oznámili, že i přes jasnou převahu prohráli 1:2 s GoGem NC. Tento fakt oživoval možnost velké minitabulky (my, Pivní Pohoda, Huňáč, BBE a No Fear) a nám z toho nebylo moc dobře, protože svůj poslední zápas bychom, za předchozího plného bodového zisku No Fear, hráli právě s tímto soupeřem jako přímý o postup! Jeli jsme tedy do Kbel, podívat se, jak si BBE pohrají s o záchranu bojujícími K.F.C. Čekalo nás však velké překvapení, chvilku před koncem vedli K.F.C. 2:1 a rozhodně v tu chvíli nehráli žádný zoufalý beton. Případné 2 body by jim ještě zachovaly reálnou možnost na záchranu. To se však rozhodl změnit pan rozhodčí a asi 2 minuty před koncem si dovolil odpískat proti nim penaltu za „ruku“. Ruka je v uvozovkách proto, že dle „nového“ pravidla se předmětný zákrok jako nedovolené hraní rukou posuzovat nemá, ruka hráče byla u těla, navíc dotyk hráče byl zcela pasivní a neodvratitelný a bezprostředně nezabránila míči v pokračování v dráze letu. BBE z penalty srovnali a remízou 2:2 zápas i skončil. Přijít o reálnou možnost záchrany gólem z vymyšlené penalty 2 minuty před koncem, to by mě asi jeblo! Tento zápas pro nás moc neřešil. Jeli jsme tedy ještě na Pražačku, kde se hrál, z našeho pohledu, ten nejdůležitější mač – Huňáč proti No Fear. No a k naší velké úlevě Huňáč svého soupeře jasně porazil asi 6:1 a zajistil tak nejen sobě, ale i nám (Pivní Pohoda by stejně i ze všech minitabulek vycházela jako postupující) postup (návrat) do šesté ligy, jelikož nikdo další ve skupině již nemůže hranice 15 bodů dosáhnout. Tím dostala nečekaná předchozí prohra Pohody úplně jiný význam, jelikož nám ještě zachovává jakous-takous naději na celkové první místo, což by, po sezoně plné kotrmelců, byla fakt sranda. Teď vidím, že jsem po delší době zase sepsal román, takže to zkrátím – kolo před koncem máme jistý postup, v kole posledním si ještě zahrajeme o to, z jakého místa v tabulce to bude. Uvidíme, jak to dopadne, já osobně bych si přál, abychom se se sezonou rozloučili kvalitním výkonem a napravili si tak dojem z posledních dvou zápasů.

P.S.: Chlapcům z BBE bych ještě vzkázal, že jejich proklatě nízké Tipo v dehtu sice „tahnejakcyppyčovole“, nicméně při vzájemné konfrontaci jsem přednost zprava měl já a jen proto, že, bohužel, musím myslet i za jejich řidiče, teď máme svá auta i kosti ještě pohromadě (teda aspoň já určitě)… Nebo mi unikla nějaká změna ve vyhlášce?!

Jabadabadoo Prosek – Torpedo Praclub

Výsledky 9. kola, 7.F liga

Jabadabadoo Prosek vs. Torpedo Praclub  8 : 1 (4:1)
Branky: 4. 28. 31. 56. 60. P. Hradílek, 6. 30. R. Volník, 45. R. Guttenberg – 26. J. Gál

Další překážkou v, proč to teď již nevyslovit, našich postupových plánech byl o záchranu bojující tým Torpeda Praclub. Zápas se uskutečnil ve Vysočanech. Soupeř odehrál prvních asi 15 minut oslaben o jednoho hráče v poli. Toho jsem se trochu obával, jelikož, jak je již na našem webu v několika reportech popsáno, pro nás to kolikrát žádnou výhodu nepřináší, spíše naopak… Ani tentokrát to nebylo ideální, nicméně dvogólový náskok jsme si stihli vypracovat, i když tento se rodil docela v bolestech. O oba góly v přesilovce se postaral, tuším, Pavel. S gólovou statistikou v tomto zápase mám vůbec problém, nějak si nevybavuju ani situace, ani střelce, takže tímto žádám ostatní zúčastněné (Pavel to určitě bude vědět), aby do komentáře doplnili (potvrdili) střelce našich osmi úspěchů. Za sebe si troufnu tvrdit, že 5x skóroval Pavel, 2x Roman V. a jeden gól přidal Roman G.

Zpět k zápasu. Po těch asi 15 minutách nastoupil za Torpedo 5. hráč do pole. Byl to shodou okolností jediný pozdější (úspěšný) střelec soupeře – v cca. 20. minutě využil špatného Martinova odhadu a těsně před ním přizvedl hlavou dlouhý nákop, který tak skončil v levém horním rohu naší branky. Tomu nákopu bezprostředně předcházel penaltový faul na Pavla, rozhodčím nepochopitelně otočený ve prospěch Torpeda. Snížení na 2:1 nás trochu znervoznělo (i díky tomu, že místo pentle a tím šance na pojištění vedení jsme najednou vedli už jen nejtěsnějším rozdílem), ale jen na chvilku, jelikož do poločasu jsme přidali ještě 2 góly a do druhé půle si tak odnesli vedení 4:1.

V té druhé jsme již góly dávali jen my, i když Torpedu jsme chvílemi nechávali až zbytečně moc prostoru před naší brankou. Jestli se o prvním poločase dá říci, že jsme jej odehráli zodpovědně a s vědomím, o co jde, tak o půli druhé to již, až na pár světlých chvilek, neplatilo. Lážo-plážo styl, nedůslednost a vyložené pí*oviny z pocitu „už se nemůže nic stát“, to byl obrázek naší hry. Přitom stačilo málo – při bránění si hlídat každý jednoho protihráče a přihrát si občas i dozadu. Je to pořád dokola a přiznám se, že ne všechny z nás to až tak úplně baví… I z tohoto čutání jsme ale dokázali přidat ještě další 4 góly a zápas tak dotáhli do pohodlného vítězství, které nás zase o kousek přiblížilo cíli.

A jelikož Gangbeng, který by nás při mimořádně nepříznivé shodě okolností (odstoupení/vyloučení ze soutěže špatně se scházejících a téměř jistě sestupujích K.F.C.) předskočil v tabulce (díky případné minitabulce s Huňáčem, ve které bychom díky jedinému obdrženému/nevstřelenému gólu ve vzájemných zápasech skončili poslední a v celkové tabulce tudíž čtvrtí) prohrál 1:2 s BBE, nemusíme se teď již soustředit na nic jiného, než na své vlastní výkony a ten postup si můžeme vykopat sami, bez ohledu na ostatní týmy. A já chci nakonec vyjádřit přání, abychom si ty poslední 2 zápasy užili a hráli naplno s pocitem zodpovědnosti vůči spoluhráčům a klubu jako celku, protože to, jakou úroveň Hanspaulky budeme hrát na podzim, se týká nás všech, na rozdíl od různých individuálních pseudocílů v podobě počtu obejitých protihráčů nebo ceny za střelu z té nejnesmyslnější pozice…

Huňáč PK – Jabadabadoo Prosek

Výsledky 8. kola, 7.F liga

Huňáč PK – Jabadabadoo Prosek – 1 : 5 (1:1)
Branky: 12. R. Pekárek – 27. P. Hradílek, 38. 42. R. Guttenberg, 53. 55. V. Dudr

Náš komentář:
Zápas 8. kola jsme odehráli na Pražačce proti Huňáčům. Díky zdravotním potížím (Jiří), výletům do tramtárií (Honza W.) a bohulibé službě režimu (abé Zdeněk) jsme tak tak poslepovali aspoň základní počet hráčů. Čekali jsme, že s Huňáčem to nebude nic jednoduchého, a to se taky potvrdilo. Ačkoliv jsme opticky měli více ze hry, po cca. 1/4 hodině jsme prohrávali 1:0, když soupeř proměnil svoji, do té doby jedinou, střelu na bránu. My jsme naopak své dosavadní šance k úspěchu nedotáhli. Nepříznivý vývoj s námi, kupodivu, neotřásl a dál jsme hráli aktivně a s chutí. Odměnou nám bylo zasloužené vyrovnání, kdy do skrumáže před brankou vhozený míč dokázal Pavel obětavou rybičkou dostat do kasy – 1:1. Tak skončil i poločas.

Do druhého jsme šli s tím, že se nám, snad, podaří remízu uhájit. Huňáč chvílemi zlobil před naší brankou a díky rychlosti několika svých hráčů se vždy stačil včas zkonsolidovat i v obraně. Pak se nám však, i díky využívání celé šíře hřiště, podařilo zlomit zápas ve svůj prospěch, kdy nás Roman G. dvěma přesnými zásahy poslal do vedení 1:3. Soupeřova zarputilost v bránění postupem času opadla a my jsme najednou začali mít jednu šanci za druhou. Z těch jsme ještě vytěžili 2 pěkné góly, konkrétně se o ně postaral Víťa. Takto dokonale otočit výsledek ve svůj prospěch, to se nám nestalo, ani nepamatuju. Díky nečekané ztrátě Gangbengu v minulém kole a našemu dnešnímu vítězství jsme vystřídali právě Huňáč na druhém místě tabulky, o čemž jsme si ještě před pár koly mohli nechat jen zdát! Je jen na nás, jak se šancí na návrat do šestky naložíme, máme to plně ve svých rukou…

Jabadabadoo Prosek – GoGo 1.NC

Výsledky 7. kola, 7.F liga

Jabadabadoo Prosek – GoGo 1.NC 3 : 0 (1:0)
Branky: 2. P. Hradílek, 56. J. Weigl, 60. Z. Podlipný

Sedmý zápas sezony jsme odehráli ve Vysočanech. Sešla se téměř plná sestava, chyběl jen dlouhodobě zraněný Michal. Soupeř byl v tabulce pod námi a my jsme to tak chtěli zachovat. Ještě jsme se ani nerozkoukali a už jsme vedli 1:0, když Pavel překonal brankáře hostí po ne zrovna ideálně rozehraném rohu (nějakým záhadným způsobem se o tom musela dozvědět naše hokejová repre, protože v nedělním finále MS s Rusy Pavla napodobil Klepiš:-). Takový vývoj překvapil nejen soupeře, ale i nás. V první půli jsme měli, dá se říct, více ze hry, bojovali jsme, byli poctiví v obraně a nevypustili jediný souboj. Bohužel, žádná další šance se již do přestávky neujala, i když zejména Pavel měl na kopačkách minimálně 2 góly. Nutno přiznat, že soupeř se snažil a občas nám pěkně zatopil, ale Martin podal vynikající výkon a do brány nepropustil jediný balon, podpořen a motivován fanoušky z řad rodiny…:-) Do druhé půle jsme si tak odnesli jednogólové vedení.

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního, nic nebylo rozhodnuto. Šance se střídaly na obou stranách, kolem našeho PU vytvořil občas soupeř nepříjemný závar. Od vyrovnání nás zachránila notná porce štěstí, kdy hráč GoGa, mířící již do opuštěné brány, nedokázal dostatečně razantně trefit míč a Honza W. ho tak ještě stačil odpálit do bezpečí. Tomu však předcházely 2 Pavlovy střely do břevna, z nichž zejména ta první měla určitě skončit gólem. Hráči soupeře byli postupem času čímdálvíc nervozní a frustrovaní, my jsme se zase báli o výsledek. Rozuzlení tak přinesla penalta, nařízená po faulu na Pavla, kterou Honza W. bezpečně proměnil. Do konce v tu chvíli chybělo cca. 5 minut. Definitivní pojistku přidal ještě chvilku před posledním hvizdem Zdenda. Výsledek tedy nakonec vypadá přesvědčivě, jenže drama to bylo skoro do samého konce. Soupeři rozhodně nelze upřít bojovnost a snaha, nicméně některé projevy frustrace a s tím související komentáře na naši adresu působily spíš komicky. Jak je možné se dočíst v Týdeníku Hanspaulka, nebylo to letos poprvé, viz. jejich minulý zapas s Huňáčem. Jeden z konfliktů, kdy jsme byli označeni za kdovíco, vznikl kvůli neznalosti aktuální situace na dotyčném hřišti ze strany nejen soupeře, ale i rozhodčích – doplním již tedy jen, že podle nového nařízení PSMF se na Zákostelní v „lisovkách“ skutečně hrát nesmí…

K.F.C. Praha – Jabadabadoo Prosek

Výsledky 6. kola, 7.F liga

K.F.C. Praha – Jabadabadoo Prosek  2 : 12
Branky: 19. M. Honců, 52. J. Georgiu – 15. 30. 53. J. Roučka, 29. 58. R. Volník, 37. 40. 52. V. Dudr, 44. 50. 59. 60. P. Hradílek

Zápas 6. kola jsme odehráli ve Kbelích. K.F.C. se sešli pouze v 5 hráčích, což se notně podepsalo na hře i konečném výsledku. Schválně píšu konečném, protože, v duchu naší staré „dobré“ tradice, jsme cca. 1. čtvrtinu utkání proti oslabenému soupeři opět odehráli jako joudové – nepřesnost, laxnost, nedůraz a špatné řešení v zakončení dávalo soupeři naději na dobrý výsledek. Na Jirkův vedoucí gól dokázali K.F.C. odpovědět vyrovnáním, po mé hrubce na našem PU. Pak jsme ale zrychlili, zpřesnili a celkově zlepšili hru a v samém závěru 1. půle, po dalším Jirkově a Romanově gólu, jsme strhli vedení zpět na naši stranu – poločas tak skončil 1:3.

Ten druhý jsme již odehráli tak, jak se sluší a patří a rezignovanému soupeři nasázeli postupně dalších 9 gólů. Hattrick dokončil Jirka, další přidal, po dlouhé pauze se ukázavší Víťa, Pavel zacílil přesně celkem 4x a do tuctu přispěl dvěma góly Roman V. A najednou to šlo. Hráli jsme kombinačně a nesobecky, přihrávali si i dozadu, postupnými útoky od vlastního PU jsme se dostávali do šancí, prostě jsme si zase jednou všichni zahráli fotbal. Samozřejmě, že velkou roli sehrál fakt, že soupeř hrál oslaben, my ale, bohužel, v naší současné situaci musíme být spokojeni i s tímto „pokulhávajícím“ úspěchem. A radši nechci vůbec spekulovat o tom, jak by zápas vypadal, kdy K.F.C. postavili plnou sestavu… Takže, dva důležité body do tabulky jsou naše a po facce z minula jsme si aspoň trochu spravili chuť a skóre.

Jabadabadoo Prosek – Gangbeng

Výsledky 5. kola, 7.F liga

Jabadabadoo Prosek – Gangbeng  1 : 6
Branky: 31. OG, 41. J. Roučka – 21. L. Kohoutek, 29. P. Herrmann, 32. 35. J. Douda, 43. J. Herrmann

Komentář:
Bohužel, kvůli zachování kontinuity, musím něco napsat i o tomto zápase, i když, a to se mi dlouho nestalo, se mi vůbec nechce. Náš dnešní soupeř nás, obrazně řečeno, roznesl na kopytech. Oproti dnešnímu zápasu se prohra z prvního kola s Pivní Pohodou jeví v trochu jiném světle – ano, nevstřelili jsme před tím měsícem ani gól, ale podali jsme, narozdíl ode dneška, alespoň důstojný výkon. S gangbengem jsem se 1. čtvrthodinu oťukávali, než soupeř pochopil, že se nás skutečně nemusí obávat a začal nám to tam sázet. Náš útok nulový, obrana tragická, Martin v brance dělal, co mohl, ale všechno prostě zachránit nemůže. Minimálně 2 góly jsme si dali sami, ale to je stejně jedno, padly by jiné a jinak. Soupeř hrál s chutí, postupem času se dostal do euforie a začal hrát i na krásu – my v obraně jsme chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. V závěru gólman hostí namazal špatnou rozehrávkou Jirkovi a ten ho mazácky přelstil, čímž alespoň kosmeticky upravil výsledek na 1:5. Bohužel je nutné si přiznat, že to, co jsme dnes odehráli, nestačí ani na tu sedmou ligu – vždyť Gangbeng skončil na podzim ve své lize s tím samým, co my – tedy 6. místo a 12 bodů. Jelikož situace v naší skupině se docela zamotává, hrajeme po tomto kole už ne o postup, ale naopak o záchranu. Jsem docela zvědavý, jestli ještě dokážeme zvednout hlavy a neupadneme do znechucení a letargie, tak, jako se nám to stalo na podzim 2006. Tehdy jsme, po docela slušném začátku soutěže, sklouzli až do osmé ligy. Tak snad nás letos nečeká stejný osud…

Rychlá Rota – Jabadabadoo Prosek

Výsledky 4. kola, 7.F liga

Rychlá Rota – Jabadabadoo Prosek  0 : 0

Komentář:
Další zápas jsme odehráli na, pro nás do soboty neznámém, hřišti v Hostivaři. Hřiště samotné je nové a krásné, bohužel ale svými rozměry naprosto nevyhovuje našemu hernímu stylu. K samotnému utkání není ani moc co napsat, pro nezúčastněné to musela být těžká nuda, provázející naše neúspěšné dobývání protivníkovy branky. K tomu soupeř občas zahrozil i u nás, takže k variantě „totální ofenzíva“ jsme se uchýlit nemohli. Naše největší šance na gól se udála pár momentů po začátku zápasu, kdy jsem dlouhým míčem našel zcela osamoceného Pavla, jehož lízanou, velmi přesně mířenou hlavičku gólman krásně vytáhl na tyč, dobíhající Roman G. však zcela sám a nikým neatakován, ve snaze natrefit ležícího brankáře, zacílil odražený míč jen do břevna jinak prázdné branky… Vlastně se dá říct, že právě Roman měl ve svých rukou výsledek zápasu, jelikož se díky výbornému výběru místa a citu pro správné naběhnutí si ve správný moment, ocitl několikrát ve velmi slibné možnosti, leč soupeřův brankář působil, stejně jako Martin na naší straně, poměrně jistě. Nikomu tak nebylo souzeno dát, byť jeden jediný, gól a zápas tak skončil 0:0. RR měli ze zisku bodu evidentně radost, pro nás je to ztráta a vystřízlivění z lehké euforie po dvou předchozích vítězstvích. Jak někdo z našich po zápase trefně poznamenal, Pecoun prostě chybí… Na druhou stranu, jsou tu dvě pozitiva – Martin vychytal svoji první nulu za Jaba a žluté dresy stále drží neporazitelnost… Končím, snad bude příště lépe.

Jabadabadoo Prosek – Přezletice SK RSC

Výsledky 3. kola, 7.F liga

Jabadabadoo Prosek – Přezletice SK RSC 4 : 2 (2:0)
Branky: 2. 18. 45. R. Himer, 34. J. Roučka – 50. J. Moulis, 59. J. Šiller

Náš komentář: (autor: Honza)
Další duel přivedl torzo naší sestavy do Kbel, kde jsme se za krásného, slunečného jarního počasí střetli s nám dobře známým týmem z nedalekých Přezletic. Jejich kádr však od doby, kdy jsme se pravidelně střetávali v HL, prošel zřejmě generační obměnou a tak, na rozdíl od tehdejších zápasů, měl výhodu dravého mládí na své straně soupeř. My jsme tak tak postavili alespoň plný počet hráčů do pole, jelikož já s Michalem jsme v rekonvalescenci po zraněních z minula, Zdeněk musel pomáhat a chránit a Pavel si odpykával trest za 2 ŽK.

Zápas samotný však pro nás nezačal vůbec špatně – snad už ve třetí minutě utekli obraně hostí Jirka s Robertem, prvně jmenovaný sám před brankářem zcela nezištně předložil Robertovi míč před prázdnou polovinu brány a tomu tak již stačilo jen správně nastavit nohu – 1:0. Jirka zaslouží velkou pochvalu za vzorové vyřešení situace, takhle to má vypadat! Přezletice působili opticky fotbalověji, drželi více míč a rychlou kombinací se dostávali na dostřel naší branky, kde ale spolehlivě kraloval Martin, když už k němu naše improvizovaná obrana něco propustila (zejména oba Romanové odvedli v obraně spoustu užitečné práce, spoustu míčů zachytili nebo zblokovali a my jsme tak mohli chodit do brejků). Chvilku po našem prvním gólu se o slovo přihlásil rozhodčí, to když v krátkém sledu udělil soupeři 2 ŽK – nejprve za špatné střídání (to bylo hodně kruté) a pak za stížnosti na Jirkův zcela čistý zákrok. V cca. 15. minutě jsme přidali druhý gól – skóroval opět Robert a tentokrát hlavou, přesně za vzdálenější tyč – 2:0. V první půli ještě Přezletice 2x nastřelili břevno naší branky, míč se ale, naštěstí, pokaždé odrazil správným směrem… Tak skončil poločas.

Do druhé půle jsme vstoupili podobně, jako do té první – chvíli po jejím začátku projel Jirka s balonem půl hřiště, dobře si míč pokryl před dotírajícím obráncem a chytrým poloobloučkem do šibenice překonal přezletického brankáře – 3:0. Naše obrana pak stále spolehlivě odvracela pokusy hostí a během dalších minut dokončil Robert svůj hattrick – s balonem na noze se probil od levé postranní čáry až před branku a podél gólmana skóroval k tyči potřetí – 4:0. To už soupeře znechutilo a ten vrhnul všechny síly do útoku – my jsme tak začali dostávat nabídky k doslova luxusním brejkům, leč bohužel již bez gólového efektu, díky nevhodně volenému zakončení… Místo navýšení skóre jsme se tak dočkali snížení ze strany Přezletic, kdy se po jednom takovém našem nedotaženém úniku „vydýchávali“ kolem soupeřova PU hned 3(!) naši hráči, tudíž přezletičtí šli najednou do přečíslení 4:2 a dopadlo to, jak muselo – z velmi těžkého úhlu vymetl někdo šikovně Martinovi víko brány – 4:1. 1/4 hodiny před koncem jsme tak sice měli stále komfortní náskok, ale vzadu se to dalo klidně uhrát na nulu, Martin by si ji zasloužil. Soupeř se tak ještě vzepjal a pokoušel se něco s výsledkem udělat, výsledkem čehož byly naše úniky 2-3 na 1, nic už jsme však do gólu nedotáhli, i když ty šance po gólech přímo volaly. Minutu před koncem ještě Roman G. nešťastně tečoval soupeřovu střelu do Martinova protipohybu a skóre se tak zastavilo na hodnotě 4:2. Za zasloužené vítězství a body jsme určitě rádi, ale stín na náš výkon určitě vrhá nekolektivní pojetí hry v poslední desetiminutovce – Arjen Robben hadr. Asi budeme muset uspořádat nějaký brainwashing na téma „úspěch týmu má větší hodnotu než individuální statistiky“, protože příště už by to nemuselo dopadnout dobře…

Co napsal rozhodčí:
Domácí zaskočili soupeře hned v úvodu a poté se zatáhli do obrany a vyráželi do ukázkových protiútoků. Hostům se podařilo skvěle chytajícího gólmana překonat až v 50.minutě a to už bylo vzhledem k aktuálnímu stavu na obrat pozdě.