Květák – Jabadabadoo Prosek

Květák – Jabadabadoo Prosek 3 : 3 (1:2)

Na úvod se sluší zmínit se o famózním způsobu, jakým Athletico Spořilov dokráčelo k postupu do 6. ligy – jejich zápas se odehrál před tím naším, na stejném hřišti. Ještě 2 minuty před koncem prohrávali s Poštmistry 0:1 a na jejich bránu se valil jeden brejk za druhým – jen díky neschopnosti Poštmistrů v zakončení stále žili. V 58. minutě vyrovnali na 1:1 a prakticky v poslední sekundě (po gólu se už jen řešila strkanice a nehrálo se) krásnou střelou z přímého kopu o tyč otočili skóre ve svůj prospěch! Pak přišla ještě fyzická konfrontace, okořeněná ČK na straně frustrovaných Poštmistrů a oslavy mohly propuknout. Závěr z říše snů! Taky bych chtěl někdy zažít takový útěk z hrobníkovy lopaty…

No a my? Po minulé ťafce od Red Leads jsme se „plni optimismu“ postavili Květáku. Stejně jako minule, i nyní nás tabulkově hůře umístěný tým překvapil svým aktivním přístupem, rychlostí a důrazem… Po úvodních zmařených šancích se Květák prosadil asi v 15. minutě, na prudkou a přesnou střelu neměl Martin nárok. Vedení soupeři naštěstí nevydrželo dlouho, Roman V. odpověděl za chvíli vyrovnáním. Květák dál nás docela mlel a jeho gólové šance jsme odvraceli jen se štěstím. Ovšem i štěstí se unaví a Květák skóroval ještě do poločasu – vyhraný souboj na hranici PÚ a nehlídaný hráč u tyče znamenal stav 2:1.

V druhé půli na tuto branku odpověděl Pavel, který se hezky obtočil s míčem u nohy kolem bránícího soupeře a skóroval – 2:2. Potřetí nás zchladil Květák po brejku z naší blbě sehrané standartky, v tu chvíli jsem myslel, že mě trefí… Konečnou remízu stanovil Roman G. po společném brejku dvou proti gólmanovi a Pavlově nezištné a naštěstí přesné přihrávce 2 minuty před koncem. Nutno říct, že na gólu se notně podepsal gólman Květáku, který vyběhl na půl cesty a pak si to rozmyslel a zase zacouval zpět – můj dojem, stejně jako jeho spoluhráčů, je ten, že by u balonu byl dřív než Pavel a situaci by zachránil. Pocity po zápase byly smíšené, na jednu stranu radost z ubojovaného bodu, zachráněného trojitou odpovědí na vedení Květáku, na stranu druhou jsme potřebovali 2 body k tomu, abychom situaci kolem případného postupu měli plně ve svých rukou. V posledním kole nás čeká zřejmě velmi těžký soupeř, který si to s námi rozdá v přímém zápase o postup do 6. ligy. Ať to dopadne jakkoliv, jsem rád, že si o to můžeme zahrát a liga tak má pro nás náboj do posledního kola.