Výsledky 1. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Manny FC 3 : 4 (2:3)
Branky: Pavel, Jirka, Honza

Náš komentář:
Utkání se odehrálo na hřišti FC Tempo, za úmorného poledního vedra. Zápas začal velmi rychle a z první naší šance Pavel vstřelil branku, když zakončil sólový nájezd podél stojícího brankáře. Vzápětí Jirka napálil tyč a o minutu později již skóroval – střelu opřel o břevno, od něhož se míč odrazil do země a následně do sítě. Tak jsme po pěti minutách vedli 2:0. Ovšem vedení netrvalo dlouho – nejlepší hráč soupeře udržel míč proti třem našim obráncům, sehrávkou našel spoluhráče ve vápně – jeho střelu jsem sice vyrazil, ale z voleje ji vrátil do sítě původce akce. Druhý gól přišel po pár minutách – opět stejný hráč soupeře si přehodil Honzu a míč napálil o tyč do sítě. Ani to nás neprobudilo a třetí gól přišel v závěru půle – náš roh zachytil brankář soupeře a rychlým výhozem poslal spoluhráče do brejku – a najednou jsme prohrávali.

Druhá půle byla již značně pomalejší, my jsme se snažili útočit a soupeř bránil a jedním hráčem vyrážel do nebezpečných brejků. Bohužel onen jediný hráč vpředu byl pro nás nezastavitelný a byl to opět on, kdo vsítil 4. gól, když utekl třem bránícím hráčům a šikovně opřel gólovou střelu o tyč. My jsme v závěru už jen snížili gólem Honzy, na víc jsme neměli.

Byl to vyrovnaný zápas, kde bylo velké množství šancí na obou stranách – a soupeř s nima naložil hospodárněji. Rozhodujícím faktorem zápasu byl hráč soupeře s číslem 2. Nedokázali jsme ho zastavit, kromě hattricku trefil ještě břevno, tyč a promarnil sólový nájezd – prostě si na hřišti dělal co chtěl.