Velice zkušený tým starších pánů, kteří ze začátku vypadali, že budou hrát spíše střed tabulky. Ale od druhé půlky nastartovali přímo raketový pohon a vřítili se přímo do 6.ligy. Postup si zcela zaslouží a je jim třeba složit hold a popřát hodně úspěchů ve vyšší lize.

Mladý, ambiciózní a nadějný tým, který slaví úspěch dík své technické a pohodové hře bez záludných a tvrdých zákroků, na které jsme v Hanspaulce bohužel zvyklí.

PEKÁRNA POLÁK
Mužstvo samých uřvaných křiklounů a rotržitých hráčů, ale právě díky těmto vlastnostem se dostali tak vysoko. Prostě každý hraje jak umí a my jim popřejme hodnědo další sezóny více takových debatních kroužků.

JM BLANKYT BULLDOGS
Jeden z těch tvrdých ansáblů, které proplouvají Hanspaulskou ligou. Postup jim utekl asi díky tomu, že se scházeli akorát tak do počtu, ale stím se potýkalo více týmů. Za zmíku stojí, že jsou králové remíz, ač asi nechtěných (???), ale takový je osud.

FC BOTIČ
Od začátku jasný favorit soutěže a snad si ani nešlo si nikoho jiného jako favorita představit více, ale pak přišla osudová chvíle a v posledních čtyřech zápasech ulovili pouze jeden bod. Velký podíl na neúspěchu byl fakt, že hráli většinou bez střídání.

KŘíDLA VLASTI
Tento klub hrající typického zaďoura s občasnými úniky byl také do poslední chvíle ve hře o postup, avšak pouze s bráněním se postoupit nedá, i když netvrdím, že to vyjít nemusí.

CS CALLIDA
Opět jedno z mužstev, které se schází jen tak tak. Tento tým patří mezi tři týmy, kteří mě svou hrou nadchli. Těmto klukům k úspěchu chybí trocha tvrdosti, ale ta jim prostě není vlastní.

ABSINTH
Asi jediný hurá systém na celém světě. Tito hoši jako jediní to doopravdy hrajou jen a jen pro zábavu. Takový pohodáře jsem ještě neviděl.

CAROIL
Proti destruktvní hře tohoto týmu horko těžko nacházeli soupeři recept. Troufám si říct, že pro většinu soupeřů byl zápas velmi nezáživným vyplněním nedělního odpoledne.

FC SEBRANKA
Další z mnoha bránících týmů, kteří nic oc nevymyslí, ale zkomplikovat člověku život umí dokonale.

1.FC SAMSON ŽIŽKOV
Tento tým nehrál tak špatně aby musel sestoupit, ale pětkrát prohrát 1:0 je prostě v takto vyrovnané soutěži smůla. Uznání jim patří za výhru 5:1 proti Křídlům, když na ně jako jediní našli recept.

SK VYšEHRAD „B“
Mužstvo, které nezíská ani bod, patří zákonitě o třídu níž. Tak to bylo, tak to bude.

Branky:
Na hřišti utkání skončilo 1:3, ale vzhledem k druhému nepískání Vyšehradu byla všechna jejich utkání zkontumována ve prospěch soupeře. Góly za náš tým vstřelili Padevět (8), Pučálka (28) a Bažo (40), za soupeře snižoval Lutrýn (59).
Oficiální komentář k zápasu: Slušné a klidné utkání, jasné vítězství s mnoha šancemi na obou stranách. Na šance 10:30, Nejlepší byli oba gólmani.

SEBRANKA – ABSINTH 1 : 5
(0:4) Janda (46) – 2 Pohan (20,51), Bašťák (5), vlastní (15), Fornušek (25)
Celkem jasné utkání, v němž vynikl hráč Absinthu Pohan.

CALLIDA CS – KŘíDLA VLASTI 1 : 2 (1:1)
Nechyba (5) – šimsa (15), Kočárek (42)
Velice průměrný zápas, ve kterém vyhrálo šťastnější mužstvo.

CAROIL – KAPR TýM 1 : 1 (0:1)
Pleskač (35) – Rezek (20)
Zřetelná převaha Kaprů od prvních minut utkání vyústila v zasloužené vedení. Začátkem druhé půle zahrávali domácí přímý kop, který našel číhajícího Pleskače a ten nezazmatkoval a z "voleje" ho tam plesknul. Poněkud nervózní závěr odpovídal stavu zápasu.

PEKÁRNA POLÁK – BOTIČ 2 : 0 (2:0)
Novák (5), Smetana M. (10)
Protože se nedostavil delegovaný rozhodčí, odpískal utkání Barborič z Pekárny. Rozhodčí pískal fér – kapitán Botiče Janda. Velmi pěkné utkání, kdy Botič doplatil na to, že nemohl střídat. Nejlepší hráči byli Lhotský – Barborič.

BLANKYT BULLDOGS – SAMSON ŽIŽKOV 3 : 1 (1:1)
Krameš (4), Biebr (34), Knoblau M. (45) – Beneš (29)
Ve velmi pohodovém zápase nastoupila i osoba něžného pohlaví, která při troše štěstí mohla i skórovat, ale bohužel ji v tom zabránila záda vlastního hráče.

20
Čvn

10. kolo

CAROIL – JABADABADOO 0 : 2 (0:0)
Branky: 2 Pučálka (38,46)

CALLIDA CS – KAPR TýM 2 : 3 (0:1)
Kroužecký (52), Drábek (58) – 2 Zadák (3,38), Bartl (56)

PEKÁRNA POLÁK – BLANKYT BULLDOGS 2 : 2 (0:1)
Michek (54), Urbánek (63) – 2 Knoblau M. (4,34)

KŘíDLA VLASTI – BOTIČ 0 : 0

SAMSON ŽIŽKOV – ABSINTH 1 : 2 (0:1) Svoboda (54) – 2 Matějka (3,58)

VYšEHRAD "B" – SEBRANKA 0 : 2 (0:1)
Volf (23), Pučálka (42)

20
Čvn

9. kolo

JABADABADOO – CALLIDA CS 2 : 4 (2:3)
Branky: 2 Weigl (2,21) – 2 Nechyba (3,14), Drábek (10), Kroužecký (60)
Bojovný zápas ve svižném tempu, rychlé, fotbalové a fair play úrovně. Nejlepší hráči: Weigl – Nechyba

PEKÁRNA POLÁK – ABSINTH 0 : 1 (0:0)
Weisgabaer (56)
ŽK: Stránský Z. (Pekárna)
Hráči Pekárny měli po celý zápas převahu, kterou však nedokázali brankově zúročit. Soupeř oproti tomu hrozil rychlými protiútoky, z nichž jeden proměnil a to rozhodlo.

BOTIČ – KAPR TýM 0 : 1 (0:1)
Režek (5)
Vyrovnaný zápas ve kterém rozhodla nepatrná chyba mužstva Botiče, když hlavou po autovém vhazování skóroval v 5. Režek.

KŘíDLA VLASTI – BLANKYT BULLDOGS 0 : 2 (0:0)
Markytán (50), Knoblau P. (52)
Zaslouženě vyhráli hosté, kteří od začátku Křídla mleli, ale recept na góly našli až v samotném závěru.

SEBRANKA – SAMSON ŽIŽKOV 2 : 1 (1:1)
Mikeš (10), Janda (59) – Beneš (1)
ŽK: Janda (Sebranka)
ČK: šafránek (Samson)
Vyrovnaný zápas ve kterém byl již v 10. vyloučen hráč Samsonu za úmyslnou ruku v pokutovém území. I v pěti byl Samson velmi nebezpečný, avšak ke své smůle žádnou šanci neproměnil. A tak minutu před koncem rozhodl o vítězství Sebranky Nejlepší muž na hřišti Janda.

JABADABADOO – BOTIČ 6 : 0 (3:0)
Branky: 2 Padevět (24,34), 2 Pučálka (26,46), Machynka (19), Karaman (58) ŽK: Hradílek (Jab)

ABSINTH – KŘíDLA VLASTI 1 : 1 (1:0)
Svoboda (25) – Kočárek (50) Nejlepší hráči: Pohan (Absinth) – Liška (Křídla)

CAROIL – CALLIDA CS 2 : 0 (0:0)
Křivda (39), Breburda (60) ŽK: Hrdina (Callida) za řeči Utkání, které potvrdilo heslo "fotbal nemá logiku". Hosté byli po celé utkání lepším týmem, ale domácí dobře bránili a proměňovali své šance. Kdyby to nebyl fotbal, ale box, tak by hosté jasně zvítězili na body. Nejlepší hráči Zelinka – Drábek.

VYšEHRAD "B" – SAMSON ŽIŽKOV 1 : 3 (1:0)
Veverka (24) – vlastní (45), Ebr (46), Beneš (50)
Bojovní hráči z Vyšehradu se v první půli dostali do vedení po "sporném" gólu. Po přestávce se prosadil techničtější Samson. Hráči Vyšehradu Jacklovi byla udělena žlutá karta za oplácení.

BLANKYT BULLDOGS – KAPR TýM 0 : 3 (0:1)
3 Cink (30,40,57)
Vítězství Kapr týmu zajistil třemi brankami Nejlepší hráč Cink. Na obou stranách byli výborní oba brankáři a Baroch za Blankyt.

SEBRANKA – PEKÁRNA POLÁK 1 : 6 (1:4)
Kopal (11) – 2 Bartůněk (3,14), 2 Novák (47,49), škoda (6), Urbánek (17)
ŽK: Pecák za úmyslnou ruku – Stránský O. za řeči
Pekárna rozhodla zápas rychlým nástupem, když už v 6. vedla 2:0. Sebrance se podařilo snížit na 1:2, ale to bylo z jejich strany vše. Brankář Sebranky Chmelař výborným výkonem ze druhé půle zabránil úplnému debaklu.

VYšEHRAD "B" – CALLIDA CS 3 : 5 (2:0)
Jackl D. (4), Jackl R. (21), Chlost (48) – 3 Schlaichrt (36,40,59), Nechyba (48), šíma P. (52)
Mužstva nastoupila v téměř stejných dresech, proto se Callida musela převléknout. Vyšehrad nastoupil v poli se čtyřmi hráči, ale po třech minutách od úvodního hvizdu posílil Vyšehrad Jackl D., který po 10-ti vteřinách na hřišti vstřelil úvodní gól. Potom hráči Callidy přidali, ale tento tlak nevyužili. Naopak Vyšehrad ve 21.min. Jacklem R. zvýšili na 2:0. Po přestávce se výsledek otočil díky dvěma střelám Schlaichrta a jedné Nechyby. Vyšehrad ještě stačil srovnat, ale Callida dvěmi přesnými trefami upravil konečné skóre.

SEBRANKA – KŘíDLA VLASTI 0 : 2 (0:0)
Kandilanov (34), šimsa (40)
V dnešním utkání byl jednoznačně Nejlepším hráčem na hřišti rozhodčí. Křídla se dostala do vedení brankou, která dle rozhodčího padla. Opak však byl pravdou. Rozhodčí, který se na utkání dostavil pouze jeden, viděl míč, který byl na brankové čáře, jako branku. Jestli je takovýto gól vidět z poloviny hřiště nechám na zvážení komisí PSMF. Poté odpískal faul v pokutovém území Křídel a logicky měla následovat penalta. Opak však byl opět pravdou. Všichni hráči Křídel si stoupli do branky a z této střelecké pozice z nepřímého kopu skóruje málokdo. S pozdravem Sebranka a Aleš Chmelař(K).
Gól byl regulérní a rozhodčí nařídil dle našeho názoru za bránění ve hře správně nepřímý kop (viz 10.1.2 a 11.1 pravidel HL). Křídla vlasti. Zvítězilo lepší mužstvo. Hráči Sebranky se nesoustředili na hru a hledali chybu v rozhodčím.

CAROIL – BOTIČ 0 : 1
Voděsil (?)
Mužstvo Botiče vyhrálo díky jednomu hráči, který svůj um předvedl při ro- hovém kopu, když míč rovnou z rohu zavěsil do šibenice.Nejlepší hráč – Voděsil (Botič)

KAPR TýM – ABSINTH 2 : 0 (1:0)
Zadák (8), Bartl (50)
Kapr tým vyhrál díky bezchybnému výkonu. Jinak dobře hrající Absinth položily zbytečné chyby v obraně. Zápas se hrál ve vysokém tempu a v duchu Fair-Play. Nejlepšími hráči byli Bartl (Kapr) a Moník (Abs).

20
Čvn

6. kolo

JABADABADOO – ABSINTH 2 : 0 (1:0)
Branky: Bažo (22), Pučálka (45)
Pohledný technický fotbal na obou stranách, v první půli měli mírně navrch hráči Jabadabadoo, což zužitkovali první brankou. Ve druhé půli Absinth neproměnil množství šancí a zákonitě inkasoval podruhé. Nejlepší hráči – Pučálka (Jab) a Pohan (Abs)

BLANKYT BULLDOGS – CAROIL 2 : 2 (2:0)
Votava (18), Baroch (21) – Horský z pen. (37), Pleskač R. (44)
Zasloužená remíza, i když v první půli měli více ze hry domácí, ve druhé jim však došly síly a soustředili se pouze na obranu. Nejlepší hráči – Baroch (Blankyt) a Breburda (Caroil)

KAPR TýM – SEBRANKA 2 : 2 (0:0)
Cink (48), Bradáč (55) – Volf (44), Mikeš (47)
Po vyrovnaném utkání spravedlivál remíza. Domácí byli techničtější, hosté běhavější. Nejlepší hráči – Bradáč (Kapr) a Chmelař (Sebranka)

BOTIČ – CALLIDA CS 1 : 2 (0:2)
Voděsil (55) – Kroužecký (10), Hrdina (25)
Oboustranně vyrovnaný zápas dvou zcela rozdílných poločasů. První půle hraná v režii CS Callida v níž se zaslouženě ujali vedení. V druhé půlce zápasu mužstvo FC Botič zlepšilo svůj výkon o 100%, ale zásluhou brankáře šímy nedokázali zápas již otočit. Nejlepší hráč – Voděsil (Botič)

PEKÁRNA POLÁK – VYšEHRAD "B" 3 : 1 (0:1)
3 Novák (33,38,55) – Jackl R. (20)
Velmi tvrdé a rychlé utkání plné emocí s mnoha fauly na obou stranách. Autoři gólů byli zároveň Nejlepšími hráči.

SAMSON ŽIŽKOV – KŘíDLA VLASTI 5 : 1