Archiv rubriky: Jaro 2008

Závěrečná hodnocení sezóny Jaro 2008

Závěrečná tabulka:

Jabadabadoo Prosek – Ross Crock

Výsledky 11. kola, 6.G liga, jaro 2008

Jabadabadoo Prosek – Ross Crock 5 : 0 (1:0)
Branky: 28. 39. 45. L. Hašlar, 53. 55. D. Kraft

Náš komentář:
Poslední zápas v této sezóně jsme se hráli s týmem, jenž si postup do 5. ligy na hřišti vybojoval, ale u zeleného stolu o něj přišel – odečet bodů za nepískání je nechal v 6. lize. Ještě pikantnější je, že Ross Crock na pískání nezapomněl, ale zaplatil si rozhodčího, který měl zápasy odpískat – ovšem ten se na to vysr*l a takto to dopadlo.

Zápas byl jednoznačnou záležitostí mladšího, rychlejšího a početnějšího týmu Ross Crocku. V první půli jsme fyzicky stačili, takže hra byla vcelku vyrovnaná. Pak přišel zbytečně inkasovaný gól v závěru první půle a ten zlomil celý zápas.

Od druhé půle se projevila nemožnost střídání a dynamičtější tým soupeře nám začínal utíkat – jak na hřišti, tak ve skóre. I přes vynikající výkon Jardy v brance se nám nepodařilo soupeřův gólostroj zastavit, takže jsme sezónu zakončili regulérním debaklem.

Komentář soupeře: originál naleznete na stránkách soupeře.

Na naší jarní derniéru jsme se na našem domácím hřišti sešli v počtu osmi lidí, podle očekávání chyběli Jarouš s Mišákem, k dispozici byl naopak již uzdravený Chuck, tak jsme nemuseli v obraně improvizovat tolik, jako v minulém zápase. Soupeř, kterému, stejně jako nám, zůstal postup do vyšší soutěže zapovězen, proti nám postavil pouze šestici hráčů, což se ukázalo jako naše výrazná výhoda.

Zpočátku se hrálo vyrovnané utkání bez výraznějších šancí na jedné či druhé straně, míč se většinou pohyboval ve středu hřiště a útočná snažení obou týmů končila ještě před pokutovým územím. My jsme byli od prvních minut běhavějším týmem, hráči Jabadabadoo si zase dobře rozuměli s balónem, takže se nám ani aktivním napadáním nedařilo získat příliš míčů tak, jako v minulém zápase. V úvodu byl nejaktivnějším a zároveň nejnebezpečnějším hráčem v oranžovém dresu Dan, několikrát se mu dobře povedlo uvolnit a byl také prvním, kdo prověřil pozornost velmi dobře chytajícího brankáře hostí. Toho se následně nepovedlo překonat z dobré pozice Láďovi, ani bodlem zpoza bránícího hráče mně, v obou případech byl na zemi včas a držel tak svůj tým nad vodou. Soupeř vepředu příliš nezlobil, díky naší aktivní obraně se nám dařilo držet míč v bezpečné vzdálenosti od Příby, který tak měl na práci především rozehrávání od brány po nepovedených hostujících přihrávkách, případně sporadických střeleckých pokusech, mířících mimo bránu. S přibývajícími minutkami se postupně projevovala naše výhoda dvou hráčů na střídačce a soupeře jsme začali mírně přehrávat a vytvářet si i další šance a konečně jsme se dočkali i gólu. O ten se postaral náš letošní nejlepší střelec, Láďa převzal míč od Dana, zakroužil s ním kolem pokutového území hostí a poté přesnou střelou k tyči překonal gólmana Proseka. Vstřelená branka nás povzbudila k další útočné aktivitě, avšak mohli jsme na to doplatit. Dan jako náš poslední hráč podskočil dlouhý centr soupeře, hráč Jabadabadoo míč šikovně zpracoval a před sebou měl pouze Příbu, ten však tým v možná rozhodujícím momentu zápasu podržel a šanci zneškodnil. Zbytek poločasu se již dohrál bez výraznějších příležitostí, my jsme si vzali k srdci předchozí varování a hráli na jistotu, hosté šetřili síly, které v letním počasí hodně rychle ubývaly, na druhou půli.

V té jsme měli opět míč na kopačkách častěji my a byli odměněni poměrně záhy pojišťovacím gólem, ve kterém měla opět prsty dvojice Dan – Láďa. První jmenovaný našel dlouhým pasem našeho probuzeného kanonýra, který nádherně přehodil vybíhajícího gólmana a zaokrouhlil tak počet svých jarních branek na deset. O pár minut později bylo pro naše barvy ještě veseleji, Hanz trefil centrem do zad Sečuána, od toho se balón odrazil přímo na Láďovu nohu, ten míč zpracoval, zkontroloval pozici brankáře a pak zpoza beka zkompletoval ve druhém zápase po sobě hattrick. Skórovat mohli i další hráči, Hanze ve vyložené šanci vychytal brankář Jabadabadoo, stejně dopadla i Sečuánova pohotová střela a Chuckovo bodlo zpoza vápna prosvištělo nad břevnem soupeřovy brány. Čtvrtého gólu jsme se dočkali až po pár minutách, to po Hanzově nezištné přihrávce zakončoval do prázdné brány Dan. Skóre mohlo být na naší straně ještě vyšší, ale hostující gólman byl mnohdy k nepřekonání, navíc ne vždy jsme dokázali trefit prostor mezi třemi tyčemi. Největší šanci se povedlo spálit mně, na půli hřiště jsem vypíchl míč poslednímu hráči Proseka, samostatný únik jsem však zakončil placírkou těsně vedle levé tyče. Chuť jsem si mohl spravit o chvíli později, ale míč z přímého kopu, stáčející se k pravé tyči, opět zpacifikoval brankář soupeře. Do střelecké listiny se mohl po rychle rozehraném rohu zapsat i Lišák, avšak zaskočen tím, že míč prošel až k němu, z dobré pozice vysoko přestřelil. Nakonec si ale soupeř bůra přece jen odnesl, Dana obraným odkopem našel Lišák a náš záložník ukázal útočníkům, jak řešit situaci sám proti gólmanovi. Do střelecké listiny se mohl v závěru zápasu zapsat ještě Chuck, po dvou mnou rozehraných rozích však ani jednou nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

Zápas o třetí místo jsme tedy zvládli lépe my a díky dnešní zasloužené výhře jsme si tak připsali dosud nejlepší umístění v šesté lize. Za celou sezónu jsme si na hřišti dovolili pouze dvě zaváhání a nebýt odečtu za nepískání, celou skupinu bychom dokonce vyhráli, takhle nám nezbývá než se na podzim těšit na naše staré známé a pokusit se výkony a výsledky na hřišti zopakovat.

Hodnocení týmu:
Další ze zápasů, kdy se Příba tolik nezapotil, nicméně třetí nulu si připsal zcela zaslouženě, když nám bylo třeba, spolehlivě zasáhl. Obrana pracovala bez větších chyb a Příbovi hodně pomohla, soupeř nespoléhal na centrované míče, čímž nám bránění dost usnadnil. Záloha tu soupeřovu opět přehrávala, a i když to již nebyl rozdíl třídy, jako v minulém zápase, opět byla hlavním jazýčkem na vahách, Dan s Láďou navíc vstřelili všechny naše branky. Útok dnes vyšel střelecky naprázdno, ačkoli šance na skórování jsme měli všichni, gólman Proseka byl proti.

Komentář rozhodčího:
Jabadabadoo Prosek dokázal odehrát vyrovnaně akorát 1. půli. Potom se projevil nedostatek fyzických sil.

Jabadabadoo Prosek – Partizan Praha

Výsledky 10. kola, 6.G liga, jaro 2008

Jabadabadoo Prosek – Partizan Praha 8 : 3 (3:1)
Branky: 5. 32. 46. 55. P. Hradílek, 18. R. Volník, 21. 58. R. Guttenberg, 57. J. Weigl – 22. M. Ilušák, 36. 54. D. Škrabánek

Náš komentář:
Komentář rozhodčího naprosto přesně vystihuje dění na hřišti, tak není moc co dodávat.

Komentář rozhodčích:
Zajímavé utkání, připomínající spíš přátelák. Oba týmy myslely především na útočení, s obranou si nedělaly přílíš starostí. Padlo tak hodně branek a bylo se na co dívat. Hráči týmu z Proseka projevili větší vůli po vítězství.

Jabadabadoo Prosek – Nulová šance

Výsledky 9. kola, 6.G liga, jaro 2008

Jabadabadoo Prosek – Nulová šance 1 : 2 (1:1)
Branky: 36. R. Volník –  28. 40. L. Hartmann

Náš komentář:
Utkání se odehrávalo v úporném poledním vedru, které našim již stárnoucím kostem moc nevyhovovalo. Ale podmínky byly stejné pro oba týmy, tak se není nač vymlouvat.

Soupeř byl v první půli aktivnější, jejich vytáhlý útočník se několikrát dostal k zakončení, ovšem Jardu moc neohrozil. Z naší strany není o čem mluvit, kromě snahy jsme toho moc nepředvedli – soupeř byl ve finále všude o krok dřív a tím nám zmařil veškeré šance na zakončení. V závěru půle nejprve soupeř trefil hlavou tyč  a z totožné situace jsme o pár minut inkasovali 0:1.

V druhé půli jsme se snažili vyrovnat, což se nám po samostatné akci Romana i povedlo – z poloviny hřiště prošel mezi třemi bránícími hráči soupeře a podél vybíhajícího brankáře skóroval. Ovšem tento gól povzbudil spíše soupeře, který vzápětí skóroval. Gól padl stejně jako předchozí – autové vhazování na delší tyč zasmečoval útočník přes překonaného brankáře. Ve zbytku zápasu jsme si vypracovali jedinou šanci, kdy Pavel sklepl kolmici Honzy před vápno a já místo poloprázdné branky trefil brankáře. Na více jsme se nezmohli…

Soupeř byl lepší, rychlejší, nedovolil nám se dostat do hry. Propadli jsme i takticky, kdy jsme vůbec nedokázali reagovat na autová vhazování soupeře. Prostě si soupeř vyhrát zasloužil.

Komentář rozhodčích:
Hráči obou týmů i přes úporné vedro předvedli kvalitní výkon. Domácí měli o něco více šancí a nakonec zaslouženě vyhrála. Hostům se v závěru vyrovnat nepodařilo.

Jabadabadoo Prosek – FK Notorkros

Výsledky 8. kola, 6.G liga, jaro 2008

Jabadabadoo Prosek – FK Notorkros 1 : 4 (1:1)
Branky: 18. R. Pecka –  23. 60. J. Koula, 37. M. Puk, 56. J. Soročin

Náš komentář:
V osmém kole nás čekal asi letošní nejsilnější soupeř, který před zápasem (a i po zápase) vévodil tabulce naší ligy. Navíc si před zápasem mezi sebou zpřeházeli dresy, aby nás zmátli, což se ovšem minulo účinkem, neboť obličeje soupře známe z jejich webovek :-).

Zápas začal v poklidu, z kterého nás po pár minutách vyvedlo duo Koula – Soročin, které si připravilo dvě pěkné šance, ale obě Jarda chytil. Pak se nám podařilo několikrát podařilo protlačit míč na Radka vpředu, který jednu z těchto přihrávek dokázal přes dva obránce a brankáře protlačit do brány. Vedení netrvalo dlouho, souboj o míč na hraně pokutového území vyhrál Koula a vybíhajícího Jardu přehodil špičkou kopačky. Do půle si soupeř vypracoval ještě několik šancí, ale Jarda chytal bezchybně.

V druhé půli se hrálo trochu uvolněněji, soupeř nespěchal a my jsme se do šance dostat nedokázali. Pak přišla zlomová chvíle, kdy Roman pár metrů před vlastním pokutovým územím nahrál nechtěně na nohu soupeře a ten přímo „z voleje“ poslal parádní, nechytatelnou ránu do spodního rohu branky a rázem jsme prohrávali 1:2. Poté jsme hru otevřeli a sice ještě za tohoto stavu trefil Pavel tyč, ale to bylo z naší strany vše. Soupeř (zvlášť Soročin) si užíval naší otevřené obrany a připravoval si jednu šanci za druhou a nebýt Jardy, tak skóre za posledních deset minut mohlo přerůst i v dvojcifernou hodnotu.

Proti Notorkrosu můžem uspět jedině v případě, že nebudeme dělat chyby – a paradoxně jsme hloupýma chybama Notorkrokrosu darovali oba první góly, které utkání rozhodly. Soupeř si i bez našich chyb vypracoval mnoho šancí, ale ty Jarda dokázal pochytat a kdybysme jim ty góly neulehčili, mohli jsme až do závěru hrát o zajímavý výsledek. Ale na kdyby se nehraje, a v tomhle zápase vyhrál jednoznačně lepší tým (bohužel).

Komentář rozhodčích:
Velmi kvalitní utkání, v prvním poločase zcela vyrovnané. Po druhé brance hostů domácí přestali hrát svou hru, začali nakopávat míče a to se jim stalo osudným.

Jabadabadoo Prosek – New Jersey Devils B

Výsledky 7. kola, 6.G liga, jaro 2008

Jabadabadoo Prosek – New Jersey Devils B 3 : 0 (0:0)
Branky: 41.  56.  60. R. Pecka

Náš komentář:
Poslední naše letošní utkání na proseckém hřišti Novoborská nám konečně přineslo výhru.

Utkání začalo bez velkého oťukávání a v prvních 5ti minutách měl Pavel tři gólové šance – bohužel nejlepší střelec ligy tentokrát selhal a ani z jedné tutovky netrefil prostor brány. Zvlášť třetí šance, po krásné sehrávce Romana, přímo řvala o proměnění. Poté se hra vyrovnala, soupeř se stahoval ve všech hráčích za míč a my jsme si s tím neuměli poradit. Do půle se urodily jen dvě parádní střely soupeře, které ovšem Jarda v bráně neméně parádně zneškodnil.

Druhá půle začala tak, jak skončila první – soupeř zahušťoval prostor před pokutovým územím a my jsme si bezradně kopali na půlce – troch to připomínalo zápas Portugalsko – Mexiko z famózního seriálu Simpsonovi (znalci vědí nač narážím). Nakonec řešení vzal na sebe Roman, když na půlce obral protihráče, míč zatáhl před branku soupeře a tam jej předložil volnému Radkovi, který jej elegantně poslal do pravého růžku branky soupeře. Tento gól donutil soupeře k větší aktivitě a otevření obrany, čehož opět využil Radek, zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře a po sólu skóroval podruhé. Soupeř si následně po chybičce Romana vytvořil tutovku, ovšem střelce na před brankovou čarou zablokoval obětavým skluzem Honza a tak soupeři nedovolil skórovat. Závěr byl nečekaně hektický, nejdříve soupeř kopal nepřímý kop z našeho pokutového území (míč skončil v autu) a vzápětí Pavel vystihl rohový kop a „řítil se“ na osamoceného brankáře soupeře. Ten jej před pokutovým územím srazil (nutno dodat, že zbytečně) a rozhodčí udělil červenou kartu a nařídil trestný kop. Ten proměnil pumelicí skrz nekompaktní zeď opět Radek a dovršil tím svůj hattrick.

Zápas to nebyl extra pohledný, ale hledejme pozitiva: Jarda se letos v brance dočkal prvního vítězství, takže by mohl mít motivaci přijít na Notorkros, Pavlovo střelecké selhání královsky nahradil Radek a v neposlední řadě jsme neinkasovali, což bylo letos poprvé.

Komentář rozhodčího:
Velmi dobře hrané utkání, v němž zvítězil tým z Proseka díky proměňování šancí, které si vytvořili.

Jabadabadoo Prosek – Kapr Tým 86 B

Výsledky 6. kola, 6.G liga, jaro 2008

Jabadabadoo Prosek – Kapr Tým 86 B 1 : 2 (1:0)
Branky: 20. P. Hradílek – 45. A. Ouri, 49. P. Vaněk

Náš komentář:
Utkání se hrálo na proseckém hřišti Novoborská, kde je umělka druhé generace položena na betonový podklad, což není pro fotbal zrovna ideální a rozhodně toto hřiště nepatří mezi naše oblíbená. Kapr Tým 86 B známe poměrně dobře, setkáváme se s ním už minimálně popáté.

Utkání začalo neslaně nemastně, prvních 15 minut bylo bez velkých šancí. Pak se povedlo Pavlovi u rohového praporku zpracovat míč, doběhnout s ním do pokutového území, kde brankář Kapru nepochopitelně zacouval snad až za brankovou čáru, takže Pavel snadno poslal míč do opuštěné brány. To odstartovalo náš tlak, ale kromě mnoha střel jsme nic nevymysleli. Soupeř měl jednu tutovku, kdy Radek jako poslední přišel o míč, ale Jarda v brance si s touto šancí poradil.

V druhé půli se hrál fotbal nahoru-dolu, šancí bylo na obou stranách vícero, ale žádná vyložená. Asi v polovině druhé půle jsme udělali školáckou chybu, kdy se dva naši hráči seběhli k stejnému útočníkovi a druhého nechali úplně volného. Ten nelenil a hned poslal míč do pokutového území, kde skrz nabíhajícího hráče soupeře propadl do naší sítě. Pár minut nato si nejlepší hráč soupeře (Vaněk) zpracoval vysoký centr a na našem vápně vyhrál souboj s obráncem i brankářem – 1 :2. Jarda si při tomto gólu zranil, takže jsem musel utkání dochytat za něj. Ve zbývajících minutách jsme si připravili 2 tutovky (Honza, Martin), ale oboje zakončení se nevešlo do brány snad o desítky metrů. Soupeř měl jednu vyloženou šanci, ale přečíslení dva na jednoho brankář v pohodě vyřešil.

Tato porážka nás musí mrzet, byli jsme v zápase o trochu lepší a prohra je pro nás velmi krutá. Za vše může naše tragická koncovka, kdy kromě gólu jsme nedokázali trefit branku, což při „kvalitách“ soupeřova brankáře je mimořádné mínus.

Jabadabadoo Prosek – Tycho De Brahe B

Výsledky 5. kola, 6.G liga, jaro 2008

Jabadabadoo Prosek – Tycho De Brahe B 5 : 3 (4:1)
Branky: 3. 10. 11. 41. P. Hradílek, 23. R. Bažo – 21. P. Morávek, 42. 46. F. Hulínský

Náš komentář:
Hrálo se za krásného dopoledního počasí, na malém a útulném hřišti Děkanka. Utkání mělo dva rozdílné poločasy, které se od sebe lišily jako den a noc.

Zápas začal naší rozehrávkou, ze které se do obrovské šance dostal soupeř, naštěstí zasáhl náš brankář. Pak přišla desetiminutovka Pavla, který čistým hattrikem dal jasně najevo, kdo je pánem na hřišti. V těchto chvílích soupeř nevěděl co hrát, kupil chybu za chybou a mohl být rád, že jsme nedokázali vsítit mnohem více branek než jednu a to Romanem, který doklepl příhru Honzy do prázdné branky. Ještě před tímto gólem se trefil i soupeř, když z bezprostřední blízkosti prostřelil našeho brankáře. V závěru půle jsme polevili, takže iniciativu přebral soupeř, ale i přes pár pěkných šancí již branku nedal.

Druhá půle začala jak skončila první – tlakem soupeře. Bohužel nutno říci, že soupeř tlak neustále stupňoval a my jsme hráli hůře a hůře. Soupeř opanoval toto malé hřiště a připravoval si šanci za šancí. Brzy dokázal snížit na 4:2, ovšem pak zaúřadoval opět Pavel a z ojedinělého útoku trefil přesně. Tato branka byla asi rozhodující, protože soupeř i přes velké množství šancí nedokázal vstřelit více než jeden gól, takže zápas skončil 5:3.

Opravdu divný mač, kdybychom vedli po první půli 6:0 nikdo by se nemohl divit. V druhé půli nám soupeř vůbec nepůjčil míč a kdybysme ji stejným poměrem prohráli, nebylo by na tom nic divného. Výkon v druhé půli trochu znehodnotil naši hru v půli první, takže těžko mohu hodnotit zápas pozitivně. Shrnul bych asi takto: vyhráli jsme především díky střelecké pohotovosti Pavla a mnohem lepšímu výkonu našeho brankáře oproti brankáři soupeře.

Oficiální komentář:
Zápas se rozhodl v první čtvrthodině, kdy dal Hradílek hattrick. Pak ještě Prosek přidal dva góly a Tycho už stačilo výsledek jen korigovat.

Jabadabadoo Prosek – Hoptajch team

Výsledky 4. kola, 6.G liga, jaro 2008

Jabadabadoo Prosek – Hoptajch team 8 : 1 (3:0)
Branky: 9. 52. 59. 60. R. Volník, 20. 28. 34. P. Hradílek, 51. J. Weigl – 54. M. Šusta

Oficiální komentář:
Velice slušně hrané utkání v trvalém dešti. Hosté měli více šancí a duo Hradílek – Volník předvádělo pěkné fotbalové akce. Domácí se v druhém poločase snažili o zvrat. Do útoku se hrnul i gólman Kopecký, ale při této power play inkasovali góly prakticky do prázdné branky. Nejlepší hráč utkání Hradílek po hattricku nesobecky přihrával na další góly. Výsledek 1:8 je pro Hoptajch team až dost krutý. Ve fotbalovém umu, až tak citelný rozdíl nebyl.

Náš komentář:
Zápas začal tlakem soupeře, který nám snad až do 5. minuty vůbec nepůjčil míč – naštěstí jejich útočná aktivita končila před naším pokutovým územím (což bylo charakteristické pro celý zápas), takže k ohrožení naší branky nedocházelo. S postupem času jsme se osmělili a začali si vytvářet střelecké pozice. Střely sice brankář soupeře úspěšně likvidoval, ale nakonec střelu Honzy vyrazil pod nohy Romana, který míč poslal pohotově do sítě. Od této doby jsme byli lepší a druhý gól přišel po 10ti minutách – Pavel se kličkou před pokutovým územím zbavil obránce a poslal míč kolem vybíhajícího brankáře – 2:0. Těsně před poločasem Pavel po několika tvrdších soubojích vybojoval roh, který i sám hlavičkou proměnil v třetí branku. Tím i skončila první půle.

V druhé se hrálo více uvolněněji, soupeř při rozehrávce více riskoval, což mu sice přinášelo více šancí, ale zároveň každá chyba v jejich rozehrávce hrozila brankou. Při závěrečném hvizdu svítilo na světelné tabuli skóre 8:1 a to ještě rozhodčí odpustil jasnou červenou kartu pro brankáře.