Gangbeng – Jabadabadoo Prosek

Gangbeng – Jabadabadoo Prosek 0:2 (0:0)

O tom, jestli zůstaneme ve hře o návrat do šesté ligy, měl napovědět zápas s Gangbengem. Vzpomínky na debakl, který nám tento soupeř před půldruhým rokem (v nakonec postupové sezoně) uštědřil (1:6), mě před utkáním nenaplňovaly optimismem, o to větší byla radost po něm. Gangbeng hrál to samé co tenkját, jen jsme si z toho, naštěstí, nenechali nasázet góly. Soupeř je ohrožen sestupem do osmičky a podle toho také bojoval. Martin si v brance na nedostatek práce nemohl stěžovat, i když do žádných tutovek jsme „przniče“ nepustili. Na naší straně stálo v první půli za zmínku snad jen břevno, nastřelené po rohu Romanem G. Jinak jsme se do zakončení téměř nedostali. Poločas tedy skončil 0:0 a soupeř měl, bohužel, více ze hry.

Druhá půle se, ze začátku, podobala té první, i když je fakt, že jsme k zápasu konečně začali (všichni) přistupovat vážně. Misky vah na naši stranu naklonil asi po 10 minutách Matěj, dostal se s míčem před gólmana a chladnokrevně podél něj poslal balon k tyči – 0:1. (Ve skutečnosti to byla hezká akce Zdendy, který na vlastní polovině získal míč, proběhl s ním půlku hřiště, kde našel Matěje, který si narazil s Romanem G. a zakončoval skorem do prázdné.) Hráli jsme dál aktivně a odměnou byla pojistka z kopačky Romana V., po kombinaci s Matějem, tuším… (Byla to střela z cca 12 metrů, která šla asi metr vedle, ovšem pozadí obránce ji nasměrovalo do sítě.) Soupeř to nezabalil, zařadil vyšší rychlost a chtěl s výsledkem ještě něco udělat, Martin ale zůstal nepřekonán a když už jednou ano, zachránilo nás břevno. Několikrát jsme ještě zahrozili do otevřené soupeřovy obrany, ale nic už se neujalo.

Výhra nás, i vzhledem k debaklu Poštmistrů, jehož jsme byli svědky, nechává v reálné hře o postup. Sice se ozývají hlasy (včetně mého), že šestka už pro nás není a je lepší hrát v klidu sedmičku, ale když už tady ta šance je, neměli bychom se jí vzdávat – buď to vyjde nebo ne. Každopádně si přeju, abychom hráli co nejlépe a uvidíme, co z toho nakonec vzejde…

H. (kurzívou psaný text je mé doplnění. M.)