Jabadabadoo Prosek – Vozovna Hloubětín

Výsledky 9. kola, 7.K liga, podzim 2009

Jabadabadoo Prosek – Vozovna Hloubětín 4:3 (0:2)

Branky: 5 OG, 38. J. Roučka, 39. 40. P. Hradílek, 47. R. Guttenberg – 18. J. Plaček, 37. M. Adamus

Náš komentář: (autor: Honza M.)
Po minulém kotrmelci jsme letos podruhé (a chválabohu naposledy) nastoupili k utkání na pankrácké škváře. Naštěstí, stejně tak jako v prvním případě, byl terén pro fotbal příznivý. Soupeřem nám byla v tabulce poslední Vozovna Hloubětín. Právě postavení soupeře v průběžné tabulce se patrně podepsalo na našem přístupu k zápasu – jinak si totiž nedovedu vysvětlit náš vlažný výkon v první půli. Hráli jsme bez pohybu, skoro bez nasazení a důrazu a Vozovna, hrající s daleko větší pohodou a vůlí, nás potrestala dvěma góly, nutno však říci, že VELMI lacinými – Martin, stejně jako my v poli, nebyl v první půli ve své kůži. Ne, že bychom byli s vývojem spokojeni a nesnažili se s výsledkem něco udělat, ale naše zakončení, to byla tragédie! Za celou první půli jsme jedinkrát(!) trefili prostor brány, to když Pavel hlavičkoval do tyče, kterou ale stejně jistil brankář…

O přestávce jsme se trochu hecli a ujistili se v tom, že musíme hlavně zpřesnit zakončení a začít pořádně makat. Výsledkem byla třetí obdržená branka, tentokrát však nechytatelná – bomba z otočky z rohu vápna přímo do víka – 0:3! Ihned poté jsme konečně začali naplňovat to, s čím jsme do druhé půle šli, i když je otázkou, nakolik tomu pomohl soupeř svým dojmem(?), že už to má v kapse – během následujích 3 minut bylo srovnáno! Nejprve Jirka ranou po zemi prostřelil gólmana, poté Pavel ze skrumáže nějak došmudlal balon za br. čáru a následně opět Pavel vyrovnal poté, co si nikým neatakován naběhl na krásnou přihrávku vylétnuvší z chumlu hráčů kousek od rohu hřiště. Najednou jsem byli v laufu a na soupeře valili jeden útok za druhým, Vozovna byla v útlumu ze ztraceného vedení. Vítězný gól vstřelil cca. čtvrthodinu před koncem Roman G., ke kterému se odrazil míč před poloprázdnou bránu a pohotově zasáhnuvší gólman, i přes obětavý zákrok, už situaci nezachránil – 4:3. Snažili jsme se přidat ještě další góly a využít soupeřova otřesu, to se ale nepovedlo, a tak nastoupil závěrečný tlak Vozovny, který jsme ale, trochu i se štěstím, ustáli. 2 body jsou doma a nám se bude opět o trochu lépe dýchat. Na jednu stranu jsem rád, jak se nám podařilo téměř ztracený zápas otočit v náš prospěch, na stranu druhou určitě stojí za zamyšlení, jak a proč jsme si situaci tak zkomplikovali…