Výsledky 10. kola, 7.K liga, podzim 2009

Jabadabadoo Prosek – Metro 2 : 2 (2:1)
Branky: 5. P. Hradílek, 28. R. Volník – 23. T. Bláha, 54. M. Lukeš

Náš komentář: (autor: Honza M.)
Předposlední zápas sezony jsme sehráli ve Kbelích, za, na to, že je pokročilý podzim, ideálního počasí. Soupeřem nám byl tým Metra AFK, mající v tabulce před zápasem pouze o bod méně.

Troufnu si říci, že jsme od začátku měli trochu více ze hry, soupeře jsme do ničeho nebezpečného nepouštěli a naopak sami byli před soupeřovou brankou nebezpečnější. O první gól se postaral Pavel v asi 10. minutě, kdy skóroval střelou podél padajícího brankáře. Mamutí podíl na našem gólu měl ovšem Honza W., který se z ošemetné situace v obraně dokázal elegantně vymotat a Pavlovi přihrál do jasné gólovky – tedy 1:0. Gól nás uklidnil a hned se nám hrálo lépe. Bohužel po chvilce přišlo srovnání stavu. I díky našemu špatnému rozestavení při rohu soupeře se nám nepodařilo balon dostat do bezpečí a výsledkem byla střela, dvakrát(!) pasivně tečovaná hráči Metra, která zapadla za zcela bezmocného Martina – 1:1. Samostatnou kapitolou byli opět rozhodčí, kteří zápas (pokolikáté už?) moc nezvládli, a to na obě strany. Naprosto nesmyslně „otočené“ auty, nepotrestané či naopak přehlédnuté fauly a navrch jistá dávka arogance učinila z hlavního rozhodčího nejoslovanější personu na hřišti. Po vyrovnání soupeř trochu ožil a hra se začala vyrovnávat, i když více šancí na gól jsme měli stále my. Chvilku před poločasem se odehrál asi nejhezčí moment zápasu, kdy Roman V. pronikl s míčem zleva kolem střídaček až před brankáře, toho si hokejově položil „na led“ a pohodlně poslal balon do zívající branky – 2:1. Škoda, že Michal nepřijel s kamerou, jak se plánovalo, tohle by stálo za zdokumentování… Tak skončil poločas.

Ve druhé půli přidalo Metro na důrazu a odhodlání udělat něco s nepříznivým stavem. Z Pavla se stal v soupeřově vápně otloukánek, jeho osobní strážce se ani nesnažil faulovat ho nenápadně – rozhodčí buď mlčel nebo absurdně nechal z místa přestupku rozehrát soupeře! Nutno ovšem dodat, že něco podobného se odehrálo i před naším vápnem (a v jednom případě i v něm), kdy se pro změnu právem zlobil soupeř. Z tohoto pohledu se nedá říci, že by rozhodčí někoho poškodil – sračku pískal opravdu poctivě a oboustranně. Přesto se můžeme zlobit jen sami na sebe, že jsme nezužitkovali ještě alespoň jednu z několika velkých příležitostí, zejména Pavel a Roman V. mohli (a měli) ještě něco dát. Takto se dá napsat, že nás Metro za naši lehkovážnost potrestalo vyrovnáním, kdy (ze střídačky jsem to měl jako v TV) se díky chumlu hráčů, kteří se všichni hnali jako děti za balonem k lajně, před Martinem zjevil zcela sám a nikým neobtěžován soupeř a ranou do horní poloviny brány srovnal stav – 2:2. Na obou stranách pak ještě byly nějaké možnosti, ale ty zůstaly nevyužity a tak zápas tímto výsledkem i skončil.

Jediné, čím můžeme být z našeho pohledu zklamáni, je naše produktivita, protože výkon byl jinak, na naše poměry, dobrý. Bod nám zaručuje záchranu v sedmé lize (tohle se mi píše hodně blbě, ambice byly trochu jiné, že) a tak v posledním kole můžeme hrát bez tlaku hrozícího sestupu – uvidíme, jestli je to pro nás dobře či ne…