Výsledky 5. kola, 7.K liga, podzim 2009

Jabadabadoo Prosek – Bílá pohroma 0 : 3 (0:2)

Branky:1. J. Tinta, 20. M. Císař, 54. P. Tichý

Náš komentář: (autor: Honza M.)
Po minulé nakládačce od Tichého vánku jsme se sešli pouze v 6 (asi od 10. minuty nás bylo 7, ale Roman V. přišel kvůli futsalu tak na cca. 1/2 hodiny) lidech.

Před úvodním hvizdem jsme si řekli, že musíme vycházet z důsledné obrany, což jsme „stvrdili“ hned v 1. minutě, kdy jsme po špatné orientaci Pavla před vlastním PU inkasovali. To soupeře uklidnilo a ten se tak nemusel nikam hnát. Přesto měla Bílá pohroma více ze hry, poměrně lehce se dostávala několika rychlými a přesnými přihrávkami až na dostřel naší brány, kde ale, když už nedokázala včas zasáhnout obrana, působil spolehlivě Martin. V cca. 20. minutě jsme po soupeřově autu inkasovali podruhé, když nikdo pořádně nepokryl vysokého soupeřova hráče, který si sám naskočil na aut a lízl balon přesně k tyči. My jsme se za celý poločas nedostali k ničemu pořádnému, vyjma pár Pavlových a Romanových náznaků šancí.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu, soupeři bylo jasné, že zvratu v zápase se bát nemusí a tak občas zapomínal na zadní vrátka, čehož jsme ale my nedokázali využít, buď kvůli zkažené přihrávce, pomalosti a nebo zbytečnému individualismu… Ke konci zápasu jsme pak inkasovali ještě potřetí a vysvobodil nás až závěrečný hvizd poměrně obstojně pískajícího rozhodčího. Závěrem musím jen dodat, že od většího přídělu nás 2x zachránila branková konstrukce a vynikající Martin, který chytil několik po gólech volajících šancí…

Co napsal rozhodčí?
Převaha hostů vyústila v jasné vítězství o tři branky. Utkání se hrálo ve svižném tempu, bez faulů, zato se spoustou šancí na obou stranách.

Co napsal soupeř?
Ohlédnutí za 5. kolem začneme trošičku netradičně, jelikož po mnoha letech věrné reportní služby pověsil náš kapitán Majkl,na vlastní žádost, klávesnici na hřebík.Tímto mu za celý tým Bílé pohromy děkuji za vkusné a trefné reporty,kterými nás vždy obdařoval.

Ale nyní k zápasu. Na našem domácím hřišti City of Novoborská Stadium, avšak v zápisu vedeni jako hostující celek,jsme v neděli 11.10 od 16:15 nastoupili proti mužstvu Jabadabadoo Prosek. Úkol zněl jasně, vyhrát a potvrdit tak vedoucí postavení v tabulce. Do vedení jsme šli vlastně již před samotným výkopem,ale pouze v počtu hráčů dostavivších se na hrací plochu,v našem výběru chyběl jen Dejv,honící se kdesi za míčkem florbalovým.

Herní plán jsme začali naplňovat již od 1. minuty,kdy si na Crisův padající list naběhl Tin Tin a tváří v tvář gólmanovi silou vůle dotlačil balon 10 cm za brankovou čáru-1:0. Prosecký tým se sice snažil hrát aktivně a v pohybu, avšak technická stránka věci byla úplně někde jinde, takže se v 1. poločase téměř do šance nedostal, a když už ano, zasáhnul spolehlivý Chrobi, který se během zápasu spíše než s tlakem borců z Jabadabadoo musel vyrovnat s tlakem nitrolebečním, jelikož přiznal, že ho šíleně bolí hlava. Naši chlapci naopak hráli technicky a po zemi,avšak s řadou nepřesností, i přesto se dokázali dostávat do šancí, což dokumentuje Tin Tinův přímý kop, „holeňák“ Orgoje, který,i když mířil těsně vedle, nadělal brankáři dost problémů nebo akce při níž po rychlé narážečce Majkl Poborský zkoušel svůj pověstný lob. Bohužel míč se otřel jen o břevno. Nicméně neustálý tlak přinesl své ovoce ve 22. minutě,kdy Orgojův střílený aut doslova trefil Michalovu hlavu, která míč neomylně posunula do soupeřovy odkryté brány-2:0.Tato poměrně šťastná,ale neméně důležitá branka nás uklidnila a 1.poločas jsme dohráli relativně dobře.

Po krátké poradě nastoupil náš tým do 2.poločasu s odhodláním přidat ještě nějaké góly a pokud možno žádný nedostat.To se projevilo i na stylu hry.Sice jsme dál tančili v obraně soupeře brazilskou sambu,avšak střelecké vyjádření ne a ne přijít. Po rychlých akcích na jeden dotyk selhali Cris,Tin Tin,Orgoj i Andrew,Cisi hlavičkoval do břevna. Naopak výstavním přímým kopem se blýskl Majkl,jehož petardu keeper hostí jen s velkými problémy vyrazil. Na druhé straně naše útočná hra vybízela soupeře k úpravě skóre avšak ani jedna s jejich možností neskončila v síti (a to mnohdy ani v té co byla za brankou). A když už vše směřovalo k výhře o 2 fíky podařilo se nám zvýšit na konečných 3:0,kdy po ose Andrew,Tin Tin doputoval kulatý zázrak k Orgojovi,který i s bolavým palcem překonal padajícího brankaře.Vzápětí sudí utkání ukončil.
Co říci závěrem? Povedené utkání z naší strany, bohužel s velkým množstvím neproměněných šancí,které by nás mohly v příštích zápasech mrzet.