Výsledky 3. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Ross Crock 2 : 1 (0:1)
Branky: 41. R. Volník, 57. J. Machynka – 10. J. Plachý

Náš komentář (autor: Hans):
Byl jsem vyzván okomentovat zápas, a tak to tedy zkusím – moje malá premiéra! Na zápas jsme se, na rozdíl od minulé popravy, sešli v šesti a v docela optimistické náladě, jelikož soupeř již dopředu avizoval, že to nejlepší jim bude chybět. Před zápasem byl vytčen cíl – konečně bodovat a tak nám soupeřovy “problémy se sestavou” dávaly naději. Jaké však bylo naše rozčarování, když jsme viděli přijít oba hráče, kteří nás na jaře porazili prakticky sami… Nálada rázem klesla a šlo se na věc. V červnu k našemu kolapsu výrazně přispělo i úmorné vedro a ostrý sluneční žár, teď však bylo počasí na fotbal takřka ideální.

Nutno přiznat, že Ross Crock působil od začátku opět fotbalověji. Do jejich rychlých kombinací se zapojovali i obránci, dobrým pohybem a individuálními schopnostmi se dostávali na dostřel Michalovy brány, kdy jim však, naštěstí, selhávala finální přihrávka. Když už se podařilo překonat naši obranu, zakončení létalo soupeři nad nebo mino bránu – Michal tedy moc práce neměl. Když už se hra začala vyrovnávat, a zejména Roman V. s Jirkou se několikrát dostali k ohrožení soupeřova branky, udeřilo na naší straně. Po našem rohu špatně zformovaná obrana nechala proniknout soupeře v přečíslení až před Michala, a i přes jeho 2 výborné zákroky nakonec míč skončil odrazem o tyč v naší brance. Nutno dodat, že zabránit soupeři ve skórování se v tu chvíli snažili pouze naši 2 útočníci, Roman G. s Pavlem (čti mezi řádky – kde byli obránci, ku*va?!)!!! Zbytečně obdržený gól nás sice zamrzel, ale přesto jsme cítili, že se s Ross Crockem tentokrát dá hrát a dál jsme se snažili o zteč jejich branky, leč bez úspěchu – snad jen Pavel se po mém centru zprava dostal do slibné možnosti, ale musel obstřelovat obránce a jeho pokus šel bohužel mimo soupeřovu branku. Poločas skončil a náš cíl – zisk alespoň bodu – byl dál, než na začátku zápasu.

Do druhé půle jsme posílili útok – Jirka se posunul dopředu a Romana G. jsme stáhli do obrany, aby jeho obranná práce dostala punc oficiality. Do druhé půle už, z nám neznámých důvodů, nenastoupil soupeřův nejlepší obránce. A hned to bylo znát – stále častěji jsme se dostávali před soupeřova gólmana a naše úsilí bylo korunováno vyrovnávacím gólem. Michal posunul balon Pavlovi, ten ho zatáhl po lajně až na úroveň soupeřova brankoviště a prostrčil na zcela osamoceného Romana V. A tak jako v první půli na naší straně, i náš gól padl natřikrát – Roman, nikým neatakován, míč přes brankáře doslova procedil – 1:1! To bylo v asi 40. minutě. Nevím, jak ostatní, já byl v tu chvíli spokojen s výsledkem, ale to hlavní mělo teprve přijít… Asi 10 minut před koncem, zničehonic, jsme zatlačili Ross Crock před jejich brankáře a snad 5 minut je skoro nepustili s míčem za půlku, bohužel vítězný gól z toho nebyl. Náš tlak ustal, a na mě osobně to působilo, že oba týmy jsou spokojeny s bodem. V obraně jsme si hru zbytečně nekomplikovali a snažili jsme se držet míč co nejdále od brány, abychom o bod nepřišli. 3 minuty před koncem jsem nevěděl, co s míčem, pouze před soupeřovým brankovištěm jsem zahlédl na moment volného Pavla. Zkusil jsem mu tedy míč centrem poslat, ale centr jsem hodně přetáhl. Ten se však, k překvapení všech, snesl na břevno soupeřovy branky a odrazem od brankářových rukou spadl do brány! Na tomhle gólu bylo, řekl bych, nejdůležitější, že padl pouhé 3 minuty před koncem zápasu a Ross Crock už neměl dost času na alespoň vyrovnání. I tak se ještě vrhli do útoku, ale ze závaru před Michalem naštěstí nevyrovnali. Skórem v náš prospěch ještě mohl pohnout z přímáku Jirka, Romanovi G. se podařilo pěkně přehodit vyběhnuvšího brankáře, míč jenom těsně minul horní roh branky. Nic už se ale nestalo a my máme první 2 body v sezoně.

Zápasu by spíše slušela remíza, ale štěstí se halt tentokrát přiklonilo, taky jednou, na naši stranu. Soupeře chci pochválit za fér hru i chování, rozhodčí pískal výborně. Tak to je vše, už mě to nebaví. Chete-li více informací o zápase, můžete se podívat na reporty na stránkách soupeře.

Jeden komentář: “Jabadabadoo Prosek – Ross Crock”