Jabadabadoo Prosek – Hoptajch

Výsledky 9. kola, 6.F liga, podzim 2008

Jabadabadoo Prosek – Hoptajch 3 : 3 (3:1)
Branky: 27. 29. P. Hradílek, 30. J. Roučka – 11. M. Šusta, 43. M. Sommer, 57. P. Golebiewski

Náš komentář:
Zápas se odehrál běchovickém hřišti, v krásném areálu, kde se  se nám většinou daří. Zvlášť hezké vzpomínky máme na minulý zápas s Hoptajchem, který jsme před rokem na tomto hřišti vyhráli drtivým výsledkem 10:1.

Samotné střetnutí začalo tlakem soupeře, který dokázal držet míč pod kontrolou. Z tlaku vyplynuly tři šance – první dvě jsem chytil, ale třetí již nikoliv. Střelu z první soupeřův útočník trefil přesně a rázem Hoptajch vedl. Po gólu se hra vyrovnala, ale my jsme se potýkali s nepřesnou muškou, až příliš často končil míč z našich kopaček za hrazením běchovického areálu. V době, kdy už se pomalu čekalo na konec první půle jsme soupeři zasadili trojitý knockout – nejdříve Pavel hlavou a o minutu později i nohou strhl vedení na naši stranu, aby těsně před půlí ještě Jirka zakončil šťastnou kombinaci tvrdou střelou z hranice pokutového území.

Do druhé půle soupeř vyměnil brankáře, místo něj poslal do hry hráče z pole, jehož úkolem bylo (mimo chytání) podpořit rozehrávku. Tento tah se ukázal jako podařený, celý druhý poločas měl tlak, z něhož nakonec vyrovnání dosáhl. My jsme v druhé půli hráli špatně, veškeré šance jsme si sami zhatili tragickou finální přihrávkou či rovnou chybným řešením situace.

Tento výsledek nám zajistil setrvání v 6. lize (neboť Tučňáci prohráli se Slony 1:11), což sice není cíl s kterým jsme do sezóny vstupovali, ale lepší než sestoupit. Zbývají dvě kola, která už nic nezmění na tom, že i v příštím roce budeme hrát jen 6. ligu.