Výsledky 11. kolo, 7.I liga, podzim 2007

Jabadabadoo Prosek – Uganská ťava 1 : 1 (0 : 1)
Branky:  17. V. Spěvák – 36. J. Roučka
Karty: 40. J. Weigl (ČK) – ruka v pokutovém území

Oficiální komentář:
Zápas dvou postupujících týmů skončil zaslouženou remízou. Ťava nedokázala využít dvacetiminutovou přesilovku ke vstřelení vítězné branky. Zápas se odehrával ve férové atmosféře blížících se vánoc.

Náš komentář:
 Oba týmy měli postup zajištěný, takže šlo jen o čest a první místo ligové tabulky. Uganská ťava se v lize prezentuje vynikající obranou (obdrželi pouze 6 golů, v loňské osmé lize dokonce jen tři), takže se nedala očekávat gólová smršť.

Zápas začal nezáživnou desetiminutovkou, první náznak šance skončil hned gólem – útočník ťavy na hranici vápna prostřelil obránce, míč přeskočil nohu brankáře a zapadl za tyč. Pak jsme přidali, ale proti obraně a vynikajícímu brankáři se šance rodili těžko. Když se neujala ani hlavička P. Hradílka, tak poločas skončil 0:1.

Druhá půle začala podobně – ťava v 5ti hráčích před svým pokutovým území, kde kraloval jejich brankář. Tento obraný val se zdolával velmi těžko, zvlášt když jsme byli opět bez střídání. Nakonec se na nás usmálo štěstí, když ve 36. minutě R. Volník zpracoval výhoz brankáře, proběhl podél čary až k brance a jeho střílenou nahrávku stačil před vybíhajícím brankářem usměrnit J. Roučka do sítě. Bohužel pak si R. Volník vybral slabší chvíli, kdy před vlastním pokutovým územím přišel o míč, první střelu sice brankář vyrazil, ale dorážka trefila obránce stojícího na brankové čaře do ruky – sice nebyla umyslná, ale rozhodčí neváhal, ukázal červenou kartu a nařídil penaltu. Penaltu brankář zkušeně chytil, ale i tak to znamenalo 20 minut hry v oslabení, což na umělé trávě bývá vražedné. Ovšem Uganská ťava více dominuje ve hře dozadu a 20 minutovou přesilovku nedokázala využít. Soupeř si vypracoval si pouze několik šancí, z nichž se žádná nedala označit za gólovou. Nakonec i my jsme mohli v oslabení 2x skorovat, ale protože se to nepodařilo, tak zápas skončil remízou, se kterou byli nakonec spokojeni skoro všichni.

Jeden komentář: “Jabadabadoo Prosek – Uganská ťava”

1. Gratuluju k postupu. Zapis bych vam trochu poopravil (prvnimu golu predchazela docela hezka narazecka, ruka byla takova ta instinktivni poloumyslna, ale rozhodne ji hral obrance na brankovy care a nemel ji u tela, no a penalta – ta byla zkusene kopnuta doprostred brany ve vysi kolen 🙂 Ale chapu, ze historii a vlastni webovy stranky pisou herojove. Z nasich zapasu mam kazdopadne pocit, ze vsechny tri postupujici mancafty jdou do sestky zaslouzene. Tak nekdy priste. Vivat Tava.