GoGo NC – Jabadabadoo Prosek

GoGo NC – Jabadabadoo Prosek 4:1 (1:0)

Zápas o naději na setrvání v 6. lize jsme vůbec nezvládli a zcela zaslouženě ho prohráli rozdílem třídy. Prvních asi 10 minut jsme byli lepší, lépe se pohybovali a vytvářeli si i gólové šance, nic z nich však nevzešlo. Pak převzal iniciativu soupeř a vytěžil z ní úvodní gól – to se k odraženému balonu nejrychleji dostal zakončující hráč a střelou k tyči otevřel skóre. Rád bych napsal, že jsme se poté „kousli“, pochopili důležitost situace, vydali se z posledního a fantastickou hrou zápas otočili v náš prospěch, ale nic z toho se, bohužel, nestalo. Poločas jsme prohráli „jen“ 1:0 a od daleko větší pohromy nás oddálil jen výborný výkon gólmana…

O našem osudu rozhodl prakticky hned úvod 2. půle – na 0:2 „upravil“ Honza W. nešťastnou tečí střely přímo za tyč naší brány a hned za minutu jsme do rozhozené obrany inkasovali potřetí, tentokrát po opakované střele z hranice PU (nebudu psát, co tomu předcházelo, našeho nejzkušenějšího obránce potřebujeme na hřišti a ne visícího za krk někde na krovu…:-)). V tu chvíli bylo jasné, že naše aktuálně šestiligová příslušnost se chýlí ke konci. Nutno říci, že jsme tomu svým přístupem ke hře sami hodně napomohli – takhle pomalu a bez pohybu jsme nehráli hodně dlouho. GoGo po chvíli přidali ještě jeden hřebíček do našeho penálu a Pavlovo snížení už tak bylo jen kosmetickou úpravou konečného výsledku.

Soupeř, kterého jsme před rokem, v téměř stejné sestavě, v pohodě porazili 3:0, nám teď porážku vrátil i s úroky a, co je horší, defacto poslal o úroveň níž, tomu se říká satisfakce… Jak mi vždy v Hanspaulce vadily vložené přestávky, teď jsem naopak rád, že se příští týden nehraje a že si víkend můžu užít bez toho, abych si zase někam dojel pro náklep…