Výsledky 3. kola, 7.F liga

Jabadabadoo Prosek – Přezletice SK RSC 4 : 2 (2:0)
Branky: 2. 18. 45. R. Himer, 34. J. Roučka – 50. J. Moulis, 59. J. Šiller

Náš komentář: (autor: Honza)
Další duel přivedl torzo naší sestavy do Kbel, kde jsme se za krásného, slunečného jarního počasí střetli s nám dobře známým týmem z nedalekých Přezletic. Jejich kádr však od doby, kdy jsme se pravidelně střetávali v HL, prošel zřejmě generační obměnou a tak, na rozdíl od tehdejších zápasů, měl výhodu dravého mládí na své straně soupeř. My jsme tak tak postavili alespoň plný počet hráčů do pole, jelikož já s Michalem jsme v rekonvalescenci po zraněních z minula, Zdeněk musel pomáhat a chránit a Pavel si odpykával trest za 2 ŽK.

Zápas samotný však pro nás nezačal vůbec špatně – snad už ve třetí minutě utekli obraně hostí Jirka s Robertem, prvně jmenovaný sám před brankářem zcela nezištně předložil Robertovi míč před prázdnou polovinu brány a tomu tak již stačilo jen správně nastavit nohu – 1:0. Jirka zaslouží velkou pochvalu za vzorové vyřešení situace, takhle to má vypadat! Přezletice působili opticky fotbalověji, drželi více míč a rychlou kombinací se dostávali na dostřel naší branky, kde ale spolehlivě kraloval Martin, když už k němu naše improvizovaná obrana něco propustila (zejména oba Romanové odvedli v obraně spoustu užitečné práce, spoustu míčů zachytili nebo zblokovali a my jsme tak mohli chodit do brejků). Chvilku po našem prvním gólu se o slovo přihlásil rozhodčí, to když v krátkém sledu udělil soupeři 2 ŽK – nejprve za špatné střídání (to bylo hodně kruté) a pak za stížnosti na Jirkův zcela čistý zákrok. V cca. 15. minutě jsme přidali druhý gól – skóroval opět Robert a tentokrát hlavou, přesně za vzdálenější tyč – 2:0. V první půli ještě Přezletice 2x nastřelili břevno naší branky, míč se ale, naštěstí, pokaždé odrazil správným směrem… Tak skončil poločas.

Do druhé půle jsme vstoupili podobně, jako do té první – chvíli po jejím začátku projel Jirka s balonem půl hřiště, dobře si míč pokryl před dotírajícím obráncem a chytrým poloobloučkem do šibenice překonal přezletického brankáře – 3:0. Naše obrana pak stále spolehlivě odvracela pokusy hostí a během dalších minut dokončil Robert svůj hattrick – s balonem na noze se probil od levé postranní čáry až před branku a podél gólmana skóroval k tyči potřetí – 4:0. To už soupeře znechutilo a ten vrhnul všechny síly do útoku – my jsme tak začali dostávat nabídky k doslova luxusním brejkům, leč bohužel již bez gólového efektu, díky nevhodně volenému zakončení… Místo navýšení skóre jsme se tak dočkali snížení ze strany Přezletic, kdy se po jednom takovém našem nedotaženém úniku „vydýchávali“ kolem soupeřova PU hned 3(!) naši hráči, tudíž přezletičtí šli najednou do přečíslení 4:2 a dopadlo to, jak muselo – z velmi těžkého úhlu vymetl někdo šikovně Martinovi víko brány – 4:1. 1/4 hodiny před koncem jsme tak sice měli stále komfortní náskok, ale vzadu se to dalo klidně uhrát na nulu, Martin by si ji zasloužil. Soupeř se tak ještě vzepjal a pokoušel se něco s výsledkem udělat, výsledkem čehož byly naše úniky 2-3 na 1, nic už jsme však do gólu nedotáhli, i když ty šance po gólech přímo volaly. Minutu před koncem ještě Roman G. nešťastně tečoval soupeřovu střelu do Martinova protipohybu a skóre se tak zastavilo na hodnotě 4:2. Za zasloužené vítězství a body jsme určitě rádi, ale stín na náš výkon určitě vrhá nekolektivní pojetí hry v poslední desetiminutovce – Arjen Robben hadr. Asi budeme muset uspořádat nějaký brainwashing na téma „úspěch týmu má větší hodnotu než individuální statistiky“, protože příště už by to nemuselo dopadnout dobře…

Co napsal rozhodčí:
Domácí zaskočili soupeře hned v úvodu a poté se zatáhli do obrany a vyráželi do ukázkových protiútoků. Hostům se podařilo skvěle chytajícího gólmana překonat až v 50.minutě a to už bylo vzhledem k aktuálnímu stavu na obrat pozdě.