Jabadabadoo Prosek – GoGo 1.NC

Výsledky 7. kola, 7.F liga

Jabadabadoo Prosek – GoGo 1.NC 3 : 0 (1:0)
Branky: 2. P. Hradílek, 56. J. Weigl, 60. Z. Podlipný

Sedmý zápas sezony jsme odehráli ve Vysočanech. Sešla se téměř plná sestava, chyběl jen dlouhodobě zraněný Michal. Soupeř byl v tabulce pod námi a my jsme to tak chtěli zachovat. Ještě jsme se ani nerozkoukali a už jsme vedli 1:0, když Pavel překonal brankáře hostí po ne zrovna ideálně rozehraném rohu (nějakým záhadným způsobem se o tom musela dozvědět naše hokejová repre, protože v nedělním finále MS s Rusy Pavla napodobil Klepiš:-). Takový vývoj překvapil nejen soupeře, ale i nás. V první půli jsme měli, dá se říct, více ze hry, bojovali jsme, byli poctiví v obraně a nevypustili jediný souboj. Bohužel, žádná další šance se již do přestávky neujala, i když zejména Pavel měl na kopačkách minimálně 2 góly. Nutno přiznat, že soupeř se snažil a občas nám pěkně zatopil, ale Martin podal vynikající výkon a do brány nepropustil jediný balon, podpořen a motivován fanoušky z řad rodiny…:-) Do druhé půle jsme si tak odnesli jednogólové vedení.

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního, nic nebylo rozhodnuto. Šance se střídaly na obou stranách, kolem našeho PU vytvořil občas soupeř nepříjemný závar. Od vyrovnání nás zachránila notná porce štěstí, kdy hráč GoGa, mířící již do opuštěné brány, nedokázal dostatečně razantně trefit míč a Honza W. ho tak ještě stačil odpálit do bezpečí. Tomu však předcházely 2 Pavlovy střely do břevna, z nichž zejména ta první měla určitě skončit gólem. Hráči soupeře byli postupem času čímdálvíc nervozní a frustrovaní, my jsme se zase báli o výsledek. Rozuzlení tak přinesla penalta, nařízená po faulu na Pavla, kterou Honza W. bezpečně proměnil. Do konce v tu chvíli chybělo cca. 5 minut. Definitivní pojistku přidal ještě chvilku před posledním hvizdem Zdenda. Výsledek tedy nakonec vypadá přesvědčivě, jenže drama to bylo skoro do samého konce. Soupeři rozhodně nelze upřít bojovnost a snaha, nicméně některé projevy frustrace a s tím související komentáře na naši adresu působily spíš komicky. Jak je možné se dočíst v Týdeníku Hanspaulka, nebylo to letos poprvé, viz. jejich minulý zapas s Huňáčem. Jeden z konfliktů, kdy jsme byli označeni za kdovíco, vznikl kvůli neznalosti aktuální situace na dotyčném hřišti ze strany nejen soupeře, ale i rozhodčích – doplním již tedy jen, že podle nového nařízení PSMF se na Zákostelní v „lisovkách“ skutečně hrát nesmí…