Výsledky 1. kola, 7.F liga, jaro 2010

Jabadabadoo Prosek – Pivní Pohoda AC 0 : 3 (0:1)
Branky: 22. V. Krch, 55. P. Hradečný, 58. R. Dvořáček

Náš komentář: (autor: Honza)
Tak je to zase tady – po čtyřech nekonečných měsících nám konečně začala nová sezona Hanspaulky. Natěšeni na první zápas (půlka týmu nemohla ani dospat) jsme se v plné sestavě sešli v Běchovicích. Soupeřem nám měl být nám neznámý tým Pivní Pohoda, o kterém jsme věděli pouze tolik, že všechny svoje dosavadní sezony odehrál v 8. lize, až loni na podzim se jim podařilo postoupit z druhého místa své skupiny.

Od prvních minut nám začalo být jasné, že nás nečeká nic lehkého – soupeř měl rozhodně více ze hry, hrál s důrazem a zdravou agresivitou, vůbec jsme se nedostávali do zakončení. První pořádnou střelu vyslal na jejich brankáře Roman V. až v cca. 25. minutě, ale to už jsme prohrávali 0:1. Martin vyboxoval soupeřovu střelu (centr) do skrumáže před naším PU a v této se nikdo neměl k tomu, aby důrazně odkopl balon do bezpečí – k míči se dostal soupeřův útočník a přízemní střelou Martina poprvé překonal, míč byl cestou do brány asi 4x(!) tečován. To se odehrálo přibližně v 20. minutě. Poločas tedy skončil 0:1.

Do druhé půle jsme vstoupili o poznání aktivněji a na asi 10 minut protivníka skoro k ničemu nepustili – výsledkem však byly jen Pavlovy hlavičkové pokusy, které, bohužel, nenašly svůj cíl. Naše vzepětí postupně opadlo a Pohoda se opět začala dostávat do pohody – trefili asi 2x břevno, spoustu toho zachránil Martin – nebýt jeho, odjížděli bychom s (ještě větším) debaklem… Jak to tak bývá, z ničeho nic jsme se dostali do stoprocentní šance na vyrovnání, to už běžela 54. minuta – Pavel však trestuhodně zaváhal a branku z asi 2 metrů přestřelil. Chviličku nato jsme už prohrávali 0:2, to když jsme v obraně nezvládli situaci 2 na 2 – gól to byl dost nešťastný (pro nás), jelikož, aniž bych chtěl nějak snižovat soupeřovy kvality, samotnému gólu předcházela naprosto náhodná, leč dokonalá přihrávka pozdějšího střelce gólu svému spoluhráči, jehož následnou střelu Martin jen vyrazil před skórujícího útočníka. Bylo hotovo, na zvrat již nebyl čas, ani síly. V úplném závěru zápasu jsme dostali ještě jeden gól, který jde plně na můj vrub – naprosto nesmyslně jsem vhodil aut, z následného brejku soupeř zatloukl třetí hřebíček do naší včerejší rakvičky. Soupeř nás předčil úplně ve všem, a mám pocit, že ty body asi chtěli víc…

Nedá se nic dělat, vstup do sezony se nám opět, tak jako asi 3 poslední roky, vůbec nepovedl. Nezbývá, než věřit, že příště už to bude jen a jen lepší a my si zase vzpomeneme, jak se hraje fotbal a střílejí góly.

A co napsal rozhodčí?
Hosté byli po celou dobu aktivnější a zaslouženě vyhráli i díky zákrokům svého gólmana.

Jeden komentář: “Jabadabadoo – Pivní pohoda”

1. Díky za report z utkání. Celý zápas jsme byli u všeho o krok později, z toho vyplynula i nulová produktivita směrem dopředu. Můžem děkovat jen a jen Martinovi, že do 50. minuty držel nadějný stav, vždyť naše gólové šance se daly spočítat na prstech jedné ruky domácího kutila.

Ještě zmíním velmi pohodovou atmosféru celého duelu, celé utkání se neslo v duchu fair play, bez zbytečných hrubostí a faulů.