Jabadabadoo – Black bridge elite

Výsledky 2. kola, 7.F liga

Jabadabadoo Prosek – Black bridge elite 4 : 3 (3:2)
Branky: 12. 20. 27. 35. P. Hradílek – 10. P. Cink, 29. 40. P. Valenta

Komentář:
Po dlouhé odmlce jsem nucen sepsat report osobně, protože Honza tráví poledne na pohotovosti a nevím, zda bude mít náladu se k zápasu příliš vyjadřovat.

Utkání od 8.45 je pro nás velký problém, což jasně dokumentovala situace, kdy v době plánovaného výkopu stáli na hřišti pouze tři hráči do pole a brankář. Naštěstí já s Romanem jsme dorazili ještě před uplynutím „čekačky“ a zápas mohl začít.

Zápas začal v slušném tempu, hlavně soupeř se skvěle pohyboval a šikovně kombinoval, čímž nás zatlačil do hluboké defenzívy. Do 10. minuty si vytvořil dvě pěkné šance, ale obě Martin chytil, ovšem třetí šance byla již gólová. To na půlce soupeř předskočil Pavla, kolem dalšího obránce si narazil a následnou situaci tři na jednoho dohráli až do gólu. To nás vyburcovalo a hned jsme si vypracovali 3 šance (všechny po rohových kopech) – třetí šanci protlačit Pavel mezi nohama brankáře do sítě. Netrvalo dlouho a Pavel se trefil hned 2x a dokončil čistý hattrick. Soupeř se nenechal zlomit, byl stále aktivní a odměnou mu byla chyba Zdendy, po které lacino snížil.

Druhá půle začala podobně jak první. Pohyblivější soupeř dobře kombinoval a my jsme spíše bránili a zkoušeli využívat brejkových situací. To se i povedlo, když Roman krásně vystihl rozehrávku soupeře, obehrál druhého obránce a předložil míč Pavlovi, který jej z první uklidil do sítě. Za pět minut bylo opět sníženo, to se útočník prohnal kolem Honzíka M. a levačkou vymetl vzdálenější šibenici a bylo to opět jen o gól. Zbývalo cca 10 minut do závěru a situace se přiostřovala. Začalo to nechtěných faulem brankáře soupeře na Honzu W., na což zbytečně podrážděně reagoval Pavel. Vzápětí zbytečně dohrál soupeřův hráč Honzu (míč byl tou dobou už v autu) a Honza při pádu špatně došlápl a zápas pro něj skončil. Což opět rozdmychalo vášně, především na naší straně. Ale nebylo všem špatným zprávám konec – po chvíli následoval další nešťastný střet, kdy mě protivník trefil do mého bolavého kolene a i já jsem se odplazil z hřiště. Což znamenalo, že než se mi koleno umoudří, budeme hrát o jednoho hráče v poli méně. Po rozehrání Pavel nastalou situaci řešil pomstou mimo rámec pravidel, kdy ramenem trefil soupeře a opět se chvíli nehrálo (tato chvilka umožnila můj návrat na hřiště). Tuhle situaci nevyřešil dobře ani rozhodčí, měl rázně zakročit a Pavla vyloučit. Zbývající část utkání již byla odehrána v klidu, BBE si vytvořili několik závarů ale gólová šance se z toho nezrodila.

Hodnocení podobného utkání je oříšek. Pro mě je jediným kladem utkání naše výhra, jinak musím konstatovat, že soupeř byl herně lepší a jen jeho nedůslednost v obraně kombinovaná se špatnou střelbou útočníků ho připravila o lepší výsledek.

Just my 2 cents – reakce ostatních aktérů utkání jsou vítány.

A co napsali rozhodčí?
Rozhodčí nezvládl utkání a svým laxním přístupem k pískání nechal hrubými fauly zranit hráče hostí, pokračování hry i při ležícím hráči atd.. Hráči Machynka a Karaman odjíždějí se zraněním do nemocnice. Jinak vyrovnané utkání, takže spravedlivá remíza. (Hmm, remíza? Tady něco nehraje…)

1 komentář u „Jabadabadoo – Black bridge elite“

  1. Ahoj, díky za „záskok“, rád bych se příště přijel aspoň podívat, ale zatim nevim… Ještě bych dodal, že rozhodčí, ačkoliv se snažil působit dojmem, že má pravidla fotbalu v malíčku (viz. doslovné citace), by do nich přeci jen mohl ještě trochu nahlédnout – dozvěděl by se pak třeba, že faul se nemusí odehrát vyloženě v prostoru hřiště ohraničeném lajnami, ale i bezprostředně za ním, a Pavel by pak třeba neměl potřebu brát na sebe „spravedlnost“, když Šumáka převálcuje protivníkův gólman bez jakékoliv snahy hrát míč, byť mimo hřiště…

Komentáře nejsou povoleny.