Jabadabadoo Prosek – TBC Lachtani

Výsledky 8. kola, 6.J liga, jaro 2009

Jabadabadoo Prosek – TBC Lachtani 3 : 1 (2:0)

Branky: 2x. P. Hradílek, Volník – Anderle

Náš komentář:
Další díl hanspaulské ligy s označením 6J se odehrál za slunečného odpoledne v areálu Pražačky. Soupeř se dostavil v kompletních dvou pětkách, což v panujícím vedru bylo zajisté výhodou.

Po úvodním oťukávání jsme udeřili my, na krátko rozehraný roh převzal Roman, obešel na vápně statického protivníka a bez problémů skóroval k bližší tyči. Soupeře to povzbudilo, ale kromě nepřesných kombinací se dostal pouze k několika střelám ze střední vzdálenosti. Naopak – nedorozumění rozehrávajících obránců využil Honza, opuštěný míč rozehrál na Romana, který jej přeposlal před branku na Pavla a ten neměl problém trefit odkrytou branku – 2:0. Tímto výsledkem skončila 1.půle.

Druhá půle byla mnohem zábavnější, především díky neustále se hádajícímu soupeři. Soupeř byl frustrován především svou nešikovností a hledal chyby všude jinde, jen ne u sebe. Smrtelně vážně míněný komentář útočníka, co si sám 3x za sebou ukopl míč: “Vy máte štěstí!” musel pobavit snad každého. Ale zpět ke hře. Hra se odvíjela podobně jako v první půli, ovšem velmi brzy jsme soupeři darovali první (a také poslední) branku. Můj nepovedený odkop využil soupeř k přečíslení a střelou o tyč snížil. Od této doby Lachtani přidali, ale neustále se utápěli v nepřesných kombinacích a díky tomu se dostával do zakončení poměrně sporadicky a pokud se jim to podařilo, tak střely byly avizované a očekávané. I přesto si vypracoval 3 hezké šance, zvlášť ta první, kdy po mém střetu s útočníkem se vykutálel míč před poloprázdnou branku, volala po gólu. Ovšem dobíhající útočník se nechal vychytat a stejně dopadly i ostatní pokusy soupeře…

V samotném závěru využil Pavel naivity obránce, zpracoval si dlouhý centr, protáhl se kolem něj a skóroval podél nejistého gólmana. Prohlášení: “…váhová převaha útočníka…” je pravděpodobně další z vtípků soupeře, vždyť Pavlových 80kg v porovnání s metrákem jejich útočníka je poměrně zanedbatelných.

….Hodnocení zápasu dopíšu až v pondělí….

Komentář soupeře:

Určitě jsme hráli s lepšími soupeři, určitě jsme s lepšími soupeři uměli hrát vyrovnaný match. I tentokrát platilo, že jinak nevýrazný soupeř nám bude činit potíže..Nepříjemný obranný styl protivníka se začal naplňovat po dvou našich chybách v obranné fázi, které nabídly teamu Jabadabadoo uklidňující dvougólový náskok a který v podstatě určoval charakter celého průběhu zápasu.

Naše hra zpočátku trpěla nepřesností, postupem času se rozbíjela o val bránících hráčů Jabadabadoo. Ani souvislý tlak tři čtvrtiny zápasu, ani výrazná převaha střel na bránu nepřinesly kýžený obrat – buď scházela finální přihrávka, nebo důraznější či přesnější střelecké zakončení. Dlužno dodat, že spolehlivým článkem soupeřovy obrany byl jejich gólman,díky němuž si soupeř připisuje dva body.

Soupeř s jednou možností střídání nemohl kondičně konkurovat, takže veškeré jeho fotbalové umění spočívalo v nakopávání míčů přes celé hřiště na vysunutého útočníka, kterému se nakonec jeho váhová převaha těsně před závěrem utkání vyplatila.

Ostatní zápasy 8. kola
Yamato Day 02 – Věčná žízeň 8:0
PKD 2006 – Real Sharks 1:2