Výsledky 8. kola, 6.G liga, jaro 2008

Jabadabadoo Prosek – FK Notorkros 1 : 4 (1:1)
Branky: 18. R. Pecka –  23. 60. J. Koula, 37. M. Puk, 56. J. Soročin

Náš komentář:
V osmém kole nás čekal asi letošní nejsilnější soupeř, který před zápasem (a i po zápase) vévodil tabulce naší ligy. Navíc si před zápasem mezi sebou zpřeházeli dresy, aby nás zmátli, což se ovšem minulo účinkem, neboť obličeje soupře známe z jejich webovek :-).

Zápas začal v poklidu, z kterého nás po pár minutách vyvedlo duo Koula – Soročin, které si připravilo dvě pěkné šance, ale obě Jarda chytil. Pak se nám podařilo několikrát podařilo protlačit míč na Radka vpředu, který jednu z těchto přihrávek dokázal přes dva obránce a brankáře protlačit do brány. Vedení netrvalo dlouho, souboj o míč na hraně pokutového území vyhrál Koula a vybíhajícího Jardu přehodil špičkou kopačky. Do půle si soupeř vypracoval ještě několik šancí, ale Jarda chytal bezchybně.

V druhé půli se hrálo trochu uvolněněji, soupeř nespěchal a my jsme se do šance dostat nedokázali. Pak přišla zlomová chvíle, kdy Roman pár metrů před vlastním pokutovým územím nahrál nechtěně na nohu soupeře a ten přímo „z voleje“ poslal parádní, nechytatelnou ránu do spodního rohu branky a rázem jsme prohrávali 1:2. Poté jsme hru otevřeli a sice ještě za tohoto stavu trefil Pavel tyč, ale to bylo z naší strany vše. Soupeř (zvlášť Soročin) si užíval naší otevřené obrany a připravoval si jednu šanci za druhou a nebýt Jardy, tak skóre za posledních deset minut mohlo přerůst i v dvojcifernou hodnotu.

Proti Notorkrosu můžem uspět jedině v případě, že nebudeme dělat chyby – a paradoxně jsme hloupýma chybama Notorkrokrosu darovali oba první góly, které utkání rozhodly. Soupeř si i bez našich chyb vypracoval mnoho šancí, ale ty Jarda dokázal pochytat a kdybysme jim ty góly neulehčili, mohli jsme až do závěru hrát o zajímavý výsledek. Ale na kdyby se nehraje, a v tomhle zápase vyhrál jednoznačně lepší tým (bohužel).