Jabadabadoo Prosek – New Jersey Devils B

Výsledky 7. kola, 6.G liga, jaro 2008

Jabadabadoo Prosek – New Jersey Devils B 3 : 0 (0:0)
Branky: 41.  56.  60. R. Pecka

Náš komentář:
Poslední naše letošní utkání na proseckém hřišti Novoborská nám konečně přineslo výhru.

Utkání začalo bez velkého oťukávání a v prvních 5ti minutách měl Pavel tři gólové šance – bohužel nejlepší střelec ligy tentokrát selhal a ani z jedné tutovky netrefil prostor brány. Zvlášť třetí šance, po krásné sehrávce Romana, přímo řvala o proměnění. Poté se hra vyrovnala, soupeř se stahoval ve všech hráčích za míč a my jsme si s tím neuměli poradit. Do půle se urodily jen dvě parádní střely soupeře, které ovšem Jarda v bráně neméně parádně zneškodnil.

Druhá půle začala tak, jak skončila první – soupeř zahušťoval prostor před pokutovým územím a my jsme si bezradně kopali na půlce – troch to připomínalo zápas Portugalsko – Mexiko z famózního seriálu Simpsonovi (znalci vědí nač narážím). Nakonec řešení vzal na sebe Roman, když na půlce obral protihráče, míč zatáhl před branku soupeře a tam jej předložil volnému Radkovi, který jej elegantně poslal do pravého růžku branky soupeře. Tento gól donutil soupeře k větší aktivitě a otevření obrany, čehož opět využil Radek, zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře a po sólu skóroval podruhé. Soupeř si následně po chybičce Romana vytvořil tutovku, ovšem střelce na před brankovou čarou zablokoval obětavým skluzem Honza a tak soupeři nedovolil skórovat. Závěr byl nečekaně hektický, nejdříve soupeř kopal nepřímý kop z našeho pokutového území (míč skončil v autu) a vzápětí Pavel vystihl rohový kop a „řítil se“ na osamoceného brankáře soupeře. Ten jej před pokutovým územím srazil (nutno dodat, že zbytečně) a rozhodčí udělil červenou kartu a nařídil trestný kop. Ten proměnil pumelicí skrz nekompaktní zeď opět Radek a dovršil tím svůj hattrick.

Zápas to nebyl extra pohledný, ale hledejme pozitiva: Jarda se letos v brance dočkal prvního vítězství, takže by mohl mít motivaci přijít na Notorkros, Pavlovo střelecké selhání královsky nahradil Radek a v neposlední řadě jsme neinkasovali, což bylo letos poprvé.

Komentář rozhodčího:
Velmi dobře hrané utkání, v němž zvítězil tým z Proseka díky proměňování šancí, které si vytvořili.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *